Nawigacja
Gimnazjum
  Strona Główna
  Szkoła
  Wizja i misja
  Statut
  Kryteria ocen
  WSO
  Dobre praktyki
  Rada Pedagog.
  Uczniowie
  Osiągnięcia
  Laureaci/Finaliści
  Organizacje
  Podręczniki
  Org. roku szkol.
  Wywiadówki
  Plan lekcji
  Zajęcia pozalek.
  Konkursy
  Sport
  Galeria
  Gimbus
  Kontakt


Ostatnie Artykuły
XV Konkurs Recytatorski
Konkurs fotograficzny
VII Ogólnopolski Kon...
X Konkurs Biblijny
XIV Międzyszkolny Ko...

Ogłoszenie
Od 1 listopada następuje zmiana rozkładu jazdy szkolnego autobusu. Zobacz w zakładce: Gimbus
klica dnia październik 31 2014 15:39:59 0 Komentarzy · 565 Czytań · Drukuj

Dobre praktyki
Dobre praktyki Gimnazjum w Brynku

Na początku września Gimnazjum w Brynku poddane zostało całościowej ewaluacji. Ewaluatorzy zewnętrzni Kuratorium Oświaty w Katowicach oceniali pracę szkoły w 12 obszarach. Efekty tej kontroli okazały się nadzwyczaj pozytywne, ponieważ w dziesięciu obszarach gimnazjum otrzymało najwyższą notę A, a w dwóch B. Rzadko się zdarza, by szkoła poddawana ewaluacji otrzymywała tak wysokie oceny, Gimnazjum w Brynku je otrzymało i to mówi samo za siebie. Szczegółowy raport zawierający opis i analizę wymagań oraz uzasadnienie oceny znaleźć można na stronie Systemu Ewaluacji Oświaty (www.npseo.pl), my natomiast udostępniamy materiały, które są dowodem najwyższej jakości pracy w Gimnazjum w Brynku. Zapraszamy do nowej zakładki: Dobre praktyki, gdzie znajdują się oryginalne i stanowiące o indywidualnym charakterze Gimnazjum w Brynku działania, którymi warto się pochwalić.


Anna Rogala-Goj


klica dnia październik 28 2014 11:33:09 · Drukuj

Lekcja teatralna
Zespół Teatralny Bez-Miary w przestrzeni Teatru Rozrywki w Chorzowie

Zespół Teatralny Bez-Miary zainaugurował tegoroczny plan wyjazdów udziałem w I lekcji teatralnej w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Osiemnastoosobowa grupa młodych adeptów sztuki aktorskiej wraz z opiekunami uczestniczyła w warsztatach poświęconych reżyserowi i koncepcjom pracy z przedstawieniem. Uczniowie, pracując pod okiem profesjonalistów, mieli okazję ćwiczyć elementarne zadania aktorskie oraz poznać podstawowe środki aktorskiego wyrazu. Lekcja uświadomiła uczniom znaczenie najważniejszych znaków teatru – muzyki, efektów specjalnych, rekwizytu, scenografii, a nade wszystko słowa, gestu i ruchu scenicznego. Doświadczenia zdobyte podczas warsztatów na pewno przydarzą się podczas pracy w zespole, zwłaszcza, że warsztaty mają charakter cykliczny i są finansowane ze środków projektu „Czym skorupka za młodu…”


Opiekun zespołu, Anna Rogala-Goj


klica dnia październik 28 2014 11:26:53 · Drukuj

VII Ogólnopolski Konkurs Literacki
VII Ogólnopolski Konkurs Literacki: To, co ważne. Mój głos w sprawie wartości
pod patronatem ks. prof. J. Szymika

Gimnazjum w Brynku serdecznie zaprasza uczniów klas IV-VI i uczniów gimnazjum do udziału w VII Ogólnopolskim Konkursie Literackim: To, co ważne. Mój głos w sprawie wartości pod patronatem ks. prof. J. Szymika.

Głównym celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży problematyką wartości, skłonienie uczniów do refleksji nad tym, co uznają za ważne i najważniejsze. Konkurs pozwala również na rozpoznanie talentów literackich i ich promocję.

Termin nadsyłania prac do organizatora konkursu, czyli Gimnazjum w Brynku, upływa 16 stycznia 2015r. Lista laureatów konkursu ukaże się na stronie organizatora do końca lutego 2015r., a zwycięzcy zaproszeni zostaną na uroczystość podsumowania, która odbędzie się w Gimnazjum w Brynku 25 marca 2015r.
Podczas uroczystości odbędzie się spotkanie autorskie z patronem konkursu, ks. prof. J. Szymikiem.

Regulamin konkursu znajduje się w zakładce Konkursy

klica dnia październik 27 2014 21:20:24 · Drukuj

Filmik


autor filmu: Cyprian Mazur
klica dnia październik 27 2014 21:17:31 · Drukuj

Świetlica internetowa
Szanowni Mieszkańcy,

Od połowy października w naszej placówce działa świetlica internetowa, z której mogą skorzystać wszyscy chętni – dzieci, młodzież, rodzice, dziadkowie. W wyznaczonych godzinach dyżur w świetlicy internetowej pełni informatyk-opiekun świetlicy, który wspiera uczestników zajęć w zakresie wykorzystania sprzętu komputerowego i Internetu oraz organizuje zajęcia tematyczne dla poszczególnych grup wiekowych – w odpowiedzi na konkretne zapotrzebowanie mieszkańców.
Udział w zajęciach jest całkowicie bezpłatny. Bliższe informacje o projekcie pod numerem telefonu: 32 2846160.
Sprzęt komputerowy oraz wynagrodzenie opiekuna świetlicy współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


klica dnia październik 23 2014 11:22:20 · Drukuj

Ogłoszenie

Dyrektor i nauczyciele zapraszają wszystkich Rodziców w dniu 29 października o godzinie 17.30 na zebranie, podczas którego omówione zostaną ważne kwestie wychowawcze. Obecność wszystkich Rodziców jest dla nas bardzo istotna.

klica dnia październik 22 2014 17:28:42 · Drukuj

Koło dziennikarskie
Poznajemy pracę dziennikarzy radiowych i telewizyjnych

15 października młodzież uczestnicząca w zajęciach koła dziennikarskiego realizującego unijny projekt pn. „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym…”, odwiedziła redakcję tygodnika „Gwarek” oraz studio tarnogórskiej telewizji TG STACJA. Zapoznaliśmy się z pracą dziennikarzy prasowych oraz telewizyjnych. Przekazano nam wiele cennych wskazówek dotyczących warsztatu, organizacji pracy, przygotowania się do wywiadu, programów graficznych czy służących do łamania i składania gazet, które postaramy się wykorzystać, tworząc naszą szkolną gazetę GI…MIŚ.

Eleonora Krywalska

klica dnia październik 17 2014 09:54:21 · Drukuj

Powiatowe...
Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe 2014.

Październik jest tradycyjnym miesiącem rozgrywania sztafetowych biegów przełajowych. Jak co roku szkoły gimnazjalne z powiatu tarnogórskiego spotkały się 10.10.2014 w Tworogu, aby rywalizować w kategorii dziewcząt na dystansie 800m i chłopców na trasie 1000m. W kategorii dziewcząt startowało 5 gimnazjów a wśród nich najlepsze okazały się uczennice z Gimnazjum ze Świerklańca, na drugim miejscu uplasowały się gimnazjalistki z Krupskiego Młyna. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja dziewcząt z Brynka. Najbardziej emocjonująca okazała się rywalizacja w kategorii chłopców, w której startowały 4 szkoły gimnazjalne. Po zaciętej walce na finiszu najszybsza okazała się sztafeta ze Świerklańca, a tuż za nią zajmując 2 miejsce zespół z Brynka. Trzecie miejsce wywalczyli gimnazjaliści z Radzionkowa- Rojcy. Zdjęcia z tych zawodów obejrzycie w galerii sportowej.


Danuta Pichura

klica dnia październik 15 2014 20:47:23 · Drukuj

Nowe książki

Zgodnie z wcześniej podpisaną umową partnerską, Gminna Biblioteka Publiczna w Tworogu, przekazała w formie depozytu literaturę fantastyczno – baśniową dla młodzieży do biblioteki Gimnazjum w Brynku. Gminna Biblioteka Publiczna w Tworogu uczestniczy w Programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”, którego celem jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych.
W ramach projektu organizowane będą wspólne działania: konkurs, wystawa książek i lekcja biblioteczna.

klica dnia październik 02 2014 10:52:59 · Drukuj

Biegi przełajowe
MISTRZOSTWA SZKOŁY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH.

Dnia 27.09.2014 w Gimnazjum w Brynku odbyły się biegi przełajowe dziewcząt i chłopców będące formą przygotowań do startu w Powiatowych Sztafetowych biegach przełajowych szkół gimnazjalnych. Z powodu niesprzyjającej aury forma biegów została zmieniona i grupa 15 chłopców i 9 dziewcząt rywalizowała o puchary i medale na nieco innej trasie. Wśród chłopców najlepszy okazał się Michał Gawlik z klasy IIIb i on zdobył puchar. Drugie miejsce wywalczył Paweł Sobania z klasy IIIa, a na trzecim miejscu uplasował się Łukasz Piejek również z klasy IIIa. W kategorii dziewcząt najszybszą okazała się Sandra Plewnia z klasy IIIb, a medale za drugie i trzecie miejsce zdobyły Agata Siwy i Sara Ziaja z klasy IIIc. Gratulujemy zwycięzcom ale także wszystkim pozostałym zawodnikom startującym w tych biegach. Kilka zdjęć z tej imprezy znajdziecie w galerii sportowej.


klica dnia wrzesień 29 2014 20:25:26 · Drukuj

Strona 3 z 24 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?

Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Tablica

Tablica

Copyright © 2008
Powered by PHP-Fusion ©Aero 2 blank by: Itanium3664948 Unikalnych wizyt