Nawigacja
Gimnazjum
  Strona Główna
  Szkoła
  Wizja i misja
  Statut
  Rekrutacja
  Dobre praktyki
  Kryteria ocen
  WSO
  Rada Pedagog.
  Uczniowie
  Osiągnięcia
  Laureaci/Finaliści
  Organizacje
  Podręczniki
  Org. roku szkol.
  Wywiadówki
  Plan lekcji
  Zajęcia pozalek.
  Konkursy
  Wymiana
  Galeria
  Sport
  Kontakt
  Gimbus


Ostatnie Artykuły
Konkurs Fotograficzn...
XII Konkurs Biblijny
Laureaci XI Konkursu...
XVI Konkurs Recytato...
XI Konkurs Biblijny

Konkurs

Organizatorzy XVI Konkursu Recytatorskiego Szkół Podstawowych i Gimnazjów informują, iż przesłuchania wszystkich grup konkursowych odbędą się w Gimnazjum w Brynku w dniu 10.02.2016r. (środa) w następujących godzinach:
1) Grupa najmłodsza (uczniowie klas I – III SP) – od 9.00 do 11.00,
2) Grupa młodsza (uczniowie klas IV – VI SP) – od 11.00 do 14.00,
3) Grupa starsza (gimnazjaliści) – od 14.00 do 17.00.

Po każdej części przesłuchań konkursowych jury ogłosi werdykt i wręczy nagrody wszystkim uczestnikom konkursu i jego laureatom.


klica dnia luty 03 2016 14:53:55 · Drukuj

Czas...
Czas sukcesów

Koniec pierwszego półrocza to czas podsumowań pracy uczniów, którzy rozwijają swoje zainteresowania przedmiotowe i intensywnie pracują nad swoim rozwojem.
Okazuje się, że ich ciężka praca przynosi wymierne efekty w postaci sukcesów w konkursach przedmiotowych i są to sukcesy znaczące.
Urszula Gołkowska z klasy III b została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.
W etapie rejonowym Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego Gimnazjum w Brynku reprezentowały cztery uczennice z klas III a i IIIb. Do finału wojewódzkiego zakwalifikowały się trzy – Urszula Gołkowska i Alicja Marzec z klasy III b oraz Viktoria Koziol z klasy IIIa.


Gratulujemy.

klica dnia luty 03 2016 14:51:02 · Drukuj

Jasełka 2015
Srebrna Szopka dla gimnazjalistów w XVII Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Szopkowych
w Pyskowicach

Po raz kolejny uczniowie Gimnazjum w Brynku odnotowali sukces podczas Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Szopkowych w Pyskowicach. Grupa projektowa z klas II i III kierowana przez Panią Kornelię Sobel oraz Pani Jolantę Winkler we współpracy z Panią Katarzyną Bąk i Panią Anną Rogalą-Goj, zdobyła Srebrną Szopkę podczas XVII Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Szopkowych w Pyskowicach. Przedstawienie Jasełkowe „Otwórzmy serca na światło Bożej Miłości…” przygotowane zostało wg autorskiego scenariusza Pani K. Sobel. Poza tradycyjnymi wątkami jasełkowymi w przedstawieniu pojawiły się obrazy naszej współczesności i jej najważniejsze problemy: obojętność na potrzeby drugiego człowieka, zabieganie, brak czasu na zawiązanie bliższych relacji, nałogi jako ucieczka przed samotnością i stresem.
Spektakl uświadamia, że jakość życia człowieka jest efektem walki dobrych i złych mocy, skłania do refleksji nad własną postawą, nad tym, jak łatwo zapomnieć o bliźnim, jak łatwo stać się nieczułym egoistą. Dlatego jest bardzo wzruszający i piękny, także poprzez autentyczną, emocjonalną grę młodych aktorów.

klica dnia luty 03 2016 14:49:37 · Drukuj

Zdrowie

Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo młodzieży szkoła bierze udział w programie profilaktyki uniwersalnej dla szkół gimnazjalnych pt. „Smak życia czyli debata o dopalaczach”, przygotowanym z inicjatywy Ministerstwa Zdrowia oraz Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii.
Dzięki współpracy z Powiatową Stacją Epidemiologiczną w Bytomiu odbyły się dla uczniów naszego Gimnazjum warsztaty, podczas których uczniowie mogli założyć "alkonarkogogle", dzięki którym trzeźwy człowiek może sprawdzić jak będzie postrzegał rzeczywistość i reagował na to, co się może wydarzyć pod wpływem alkoholu i narkotyków."Arkonarkogogle" służą do demonstracji czasowego upośledzenia zmysłów, do którego dochodzi po spożyciu alkoholu bądź po zażyciu narkotyków.

Anna Rainer, Katarzyna Solecka (Koordynatorzy programu)

klica dnia styczeń 13 2016 16:33:21 · Drukuj

Wywiadówka

Dyrektor Gimnazjum w Brynku zaprasza rodziców w dniu 13.01.2016 r. o godz. 17.00 na zebranie podsumowujące pracę szkoły w I semestrze roku szkolnego 2015/2016.
W programie spotkania między innymi:
- prelekcja na temat dopalaczy. Prelegent: Sabina Lasok-Chwiedoruk,
- prezentacja "Jasełek" przez uczniów gimnazjum.

klica dnia styczeń 10 2016 10:14:11 · Drukuj

Mistrzostwa
Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym

Dnia 18 grudnia w Gimnazjum w Brynku odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym. Do zawodów rozgrywanych w sali gimnastycznej stanęło 34 uczniów gimnazjum (24 chłopców i 10 dziewcząt). Rywalizacja była zacięta, a często do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był dodatkowy set. Grano systemem „do dwóch porażek”. Graczom towarzyszył doping pozostałych uczestników oraz kibiców. Najlepsi okazali się:Chłopcy:
1. Pyka Tomasz
2. Pietruszewski Szymon
3. Mania Kamil
4. Wieder Michał

Dziewczęta:
1. Skoczylas Magdalena
2. Jaworek Wiktoria
3. Lis Karolina
4. Brol Jennifer
Wymienieni zawodnicy będą reprezentować naszą szkołę w zawodach międzyszkolnych. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy.H. Sobala
M. Matuszek


klica dnia grudzień 29 2015 10:45:33 · Drukuj

Zwycięstwo
Zwycięstwo w Konkursie Kolęd Niemieckojęzycznych !!!

17 grudnia 2015 odbył sie konkurs kolęd niemieckojęzycznych w Gimnazjum w Krupskim Młynie.
Nasza szkoła reprezentowana była przez Celinę Haida, Karolinę Popielarz, Marzenę Zdrzałek (klasa 1B, śpiew), Alicję Kubica (skrzypce, klasa 2A i Nicolę Gołkowską (gitara , klasa 2A) . Dziewczyny zaśpiewały piosenkę "Leise rieselt der Schnee"i zajęły I miejsce.
Gratulujemy i czekamy na następne sukcesy naszego zespołu!Antje Miska

klica dnia grudzień 27 2015 23:47:22 · Drukuj

Życzenia świąteczne
Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, przy wejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie, ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny, najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie”.

C. K. Norwid

Na zbliżające się Święta pragniemy wszystkim odwiedzającym naszą stronę złożyć życzenia pięknego przeżywania Bożego Narodzenia - w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze. Nowy zaś Rok niech będzie dla Państwa czasem pokoju, realizacji osobistych zamierzeń i spełnienia wszystkich marzeń.

klica dnia grudzień 21 2015 11:17:53 · Drukuj

Edukacja zdrowotna
,,Godzina dla zdrowia”- edukacja zdrowotna
na wesoło.

Dnia 2.12.2015 roku w Gimnazjum w Brynku odbyła się impreza prozdrowotna ,,Godzina dla zdrowia” przygotowana przez członków SK PCK. Uczestniczyły w niej delegacje wszystkich klas naszej szkoły, a każdy oddział z klas I,II i III miał swoją 6 osobową reprezentację. Poszczególni uczniowie rywalizowali w 3 różnych zadaniach. Były to: zadania zwinnościowe z wykorzystaniem zdrowych przekąsek (np. obieranie jabłka o jak najdłuższej skórce), zadania sprawnościowe (np. wykonywanie jak największej ilości przysiadów w ciągu 1 minuty), czy zadania z wiedzy o zdrowiu (np. które warzywo jest najcięższe). Wszystkie konkurencje były punktowane. Uczniowie bawili się świetnie a w klasyfikacji końcowej zwyciężyła reprezentacja klas III, drugie miejsce zajęli zawodnicy z klas I i trzecie miejsce zdobył zespół klas II. Nagrodami dla wszystkich uczestników rywalizacji międzyklasowej były zdrowe przekąski ufundowane przez sklepik szkolny ,,Mały głód”. W galerii zamieszczamy kilka zdjęć z tej imprezy.


klica dnia grudzień 15 2015 12:40:44 · Drukuj

Czekamy na ...

Czekamy na święta

Czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia sprzyja refleksji nad wartościami, nad tym, co ważne, ważniejsze. Uczniowie Gimnazjum w Brynku, odczuwając potrzebę podzielenia się refleksją o wartościach, przygotowali specjalnie na zebranie z rodzicami Adwentową dekorację, a podczas samego zebrania zespół teatralny Bez-Miary zagrał spektakl „Opowieść o perle”, który skłania do zatrzymania się, do zadumy nad relacjami międzyludzkimi, pomaga odpowiedzieć na pytania, jak żyć pięknie i prawdziwie. W Galerii prezentujemy zdjęcia z wydarzenia.

Anna Rogala-Goj

klica dnia grudzień 13 2015 18:06:50 · Drukuj

Rejestr danych

Szkoła prowadzi rejestr danych osobowych prowadzony w formie papierowej znajdujący się w Sekretariacie Szkoły.


Anna Rainer (Administrator Bezpieczeństwa Informacji

klica dnia grudzień 09 2015 22:54:55 · Drukuj

Strona 3 z 32 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?

Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Tablica

Copyright © 2008
Powered by PHP-Fusion ©Aero 2 blank by: Itanium4136762 Unikalnych wizyt