Nawigacja
Gimnazjum
  Strona Główna
  Szkoła
  Wizja i misja
  Statut
  Rekrutacja
  Programy nauczania
  Dobre praktyki
  Kryteria ocen
  WSO
  Rada Pedagog.
  Uczniowie
  Rada Rodziców
  Strefa rodzica
  Osiągnięcia
  Laureaci/Finaliści
  Organizacje
  Podręczniki
  Org. roku szkol.
  Wywiadówki
  Plan lekcji
  Zajęcia pozalek.
  Konkursy
  Wymiana
  Galeria
  Sport
  Gimbus
  Kontakt
  Facebook


Ostatnie Artykuły
XIV Konkurs Biblijny
Konkurs plastyczny -...
Wyniki XVIII Międzys...
XVIII Międzyszkolny ...
Wyniki IV Powiatoweg...

Odwaga
Kwiecień miesiącem odwagi

W ramach wychowania w duchu wartości każdy miesiąc roku szkolnego poświęcony jest innej wartości, która staje się inspiracją dla aktywności wyznaczonej klasy. Klasa VII b w kwietniu realizowała temat odwagi. Warto zrelacjonować przeprowadzone działania. A było ich wiele... Przypomnijmy... Rozkodowywanie haseł - aforyzmów o odwadze, Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady ze szczególnym uwzględnieniem fragmentów mówiących o odwadze z udziałem aktorki Teatru Ateneum, Pani Beaty Zawiślak. Drzewo odwagi, które pokrywało się listkami definiującymi różne rodzaje odwagi oraz debata poświęcona odwadze, która nadspodziewanie okazała się bardzo dojrzałą dyskusją na temat granic odwagi i skłoniła do wniosków, że niezależnie od wyznawanych poglądów człowiek musi mieć odwagę, by być człowiekiem, czyli postępować zgodnie z ogólnoludzkimi wartościami. Klasa VII b zaproponowała również puzzle, których fragmenty ilustrowała niezależnie każda klasa, a które po poskładaniu w całość zawisły nad fortepianem i prowokowały do myślenia o tym, że warto być odważnym w czynieniu dobra.
Działaniem podsumowującym klasową aktywność był Dzień Klasowych Talentów, który miał miejsce 10 maja. W założeniu Dzień miał promować działanie zespołowe klas, co opatrzone zostało hasłem: Miej odwagę uwolnić swój talent. Na ten aspekt zwracało również uwagę jury, które doceniło przede wszystkim wkład całej klasy w przygotowanie prezentacji. Okazało się, że wszystkie klasy podjęły wyzwanie i wykazały się kreatywnością, a przede wszystkim udowodniły potrzebę takiego wspólnego działania.
Wszystkie przeprowadzone działania miały i ten efekt, czyli zaktywizowanie i integrację klasy, bo co należy szczególnie podkreślić, klasa długo przygotowywała się do realizacji zadań, wspólnie i planowała i każdy uczeń był za coś odpowiedzialny. Dziękujemy również rodzicom, bo bez ich pomocy efekty akcji nie byłyby tak spektakularne.Anna Rogala-Goj, wychowawca klasy VII b


klica dnia maj 20 2018 09:28:35 · Drukuj

Apel
Apel

16 maja 2018r. odbył się apel, podsumowujący Szkolny Konkurs Przyrodniczy zorganizowany z okazji Dnia Ziemi 2018. W konkursie uczestniczyło 11 dwuosobowych drużyn z klas III. Zwycięzcami zostali:
I miejsce : Anna Kamieńska, Alma Konfederak
II miejsce: Celine Haida, Zuzanna Mzyk
III miejsce: Błażej Kandzia, Dawid Pradelok
Konkurs odbył się 9 maja, obejmował przedmioty przyrodnicze: biologię, geografię, chemię i fizykę. Zadania konkursowe kładły największy nacisk na umiejętności praktyczne z tych dziedzin.Obejrzeliśmy również film z udziałem uczniów kl. II w projekcie edukacyjnym z fizyki pt. „Instrumenty muzyczne”.


K.Bąk, B.Sowińska, A.Sędek


klica dnia maj 18 2018 09:33:03 · Drukuj

Konkurs

Konkurs chemiczny

Celine Haida i Zuzanna Mzyk zdobyły III miejsce w XII Powiatowym Konkursie Chemicznym dla gimnazjalistów, organizowanym przez Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach. Konkurs składał się z części teoretycznej i praktycznej. Wzięło w nim udział 44 uczniów regionu powiatu tarnogórskiego, bytomskiego i lublinieckiego. 15 maja odbyła się gala wręczenia nagród. Serdecznie gratulujemy! Więcej informacji na: www.powiat.tarnogorski.pl/node/7135


Agnieszka Sędek

klica dnia maj 18 2018 09:05:33 · Drukuj

Spotkanie
Spotkanie z pisarzem

27 kwietnia uczniowie klas trzecich oraz klasy II B gimnazjum udali się do GOK-u w Tworogu, gdzie uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarzem Arkadiuszem Niemirskim. Autor dalszych części słynnej serii o przygodach Pana Samochodzika (serię zapoczątkował Zbigniew Nienacki), twórca powieści dla młodzieży i dorosłych, mający również doświadczenia kabaretowe, bardzo ciekawie opowiadał o sobie i o swej twórczości. Pisarz zaprezentował również slajdy ukazujące jego zdjęcia oraz najważniejsze wątki jego powieści. Pokaz urozmaicały fragmenty ulubionych utworów muzycznych autora. Wszystko to spowodowało, że młodzież z zainteresowaniem uczestniczyła w spotkaniu.


E. Krywalska


klica dnia maj 10 2018 10:30:01 · Drukuj

Prawa i obowiązki ucznia
Prawa i obowiązki ucznia

24 kwietnia 2018r. w szkole w Brynku odbył się apel poświęcony prawom dziecka oraz prawom i obowiązkom ucznia Szkoły Podstawowej w Tworogu z oddziałami gimnazjalnymi w Brynku. Apel poprowadzili uczniowie klasy II b gimnazjum, którzy przypomnieli swoim koleżankom i kolegom ich prawa i obowiązki. W promowaniu praw i obowiązków uczniów uczestniczyli przedstawiciele klas siódmych szkoły podstawowej oraz drugich i trzecich gimnazjum, którzy uczestniczyli w quizie oraz kalamburach dotyczących znajomości praw i obowiązków zawartych w Statucie szkoły. Młodzież wykazała się sporą wiedzą, dlatego rywalizację zakończyła dogrywka pomiędzy przedstawicielami klas siódmych i drugich. Rywalizację wygrały uczennice klasy VII B.
Apel przygotowali uczniowie klasy II B gimnazjum pod kierunkiem Hanny Penz i Eleonory Krywalskiej.


klica dnia kwiecień 24 2018 21:51:52 · Drukuj

Konsultacje

Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Tworogu z Oddziałami Gimnazjalnymi w Brynku na konsultacje, które odbędą się 25.04.2018 r. (środa) od 16.30 do 17.30.

klica dnia kwiecień 23 2018 09:54:55 · Drukuj

Razem raźniej
Razem raźniej

Nasza szkoła uczestniczy w kampanii prowadzonej przez Kuratorium Oświaty w Katowicach pn. „Razem raźniej”. W ramach kampanii bierzemy udział w konkursie na uzyskania tytułu „Przyjazna szkoła/placówka”. Zadaniem uczestników jest realizacja minimum 5 z 6 zadań zaproponowanych przez organizatorów. Do tej pory zrealizowaliśmy zadanie nr 2, czyli przygotowaliśmy prezentację multimedialną pt. „Razem na wycieczce”, prezentującą naszą wycieczkę i zajęcia integracyjne w DOS w Miedarach oraz zadanie nr 5, czyli zajęcia z pedagogiem na temat „Moja rola w rodzinie”. Efektem zajęć są plakaty, które tworzyliśmy wspólnie. 24 kwietnia odbędzie się apel szkolny poświęcony prawom i obowiązkom ucznia. Koordynatorami projektu są Hanna Penz i Eleonora Krywalska.
Na zdjęciach uczniowie klasy II B gimnazjum podczas tworzenia plakatów pt. „Moja rola w rodzinie”.


klica dnia kwiecień 19 2018 08:40:14 · Drukuj

Informacja
W dniach 18-20.04.2018 r. w naszej szkole odbędzie się egzamin gimnazjalny. Są to dni wolne dla pozostałych uczniów. Dyżur pełni Szkoła Podstawowa w Tworogu.
klica dnia kwiecień 13 2018 15:04:36 · Drukuj

Życzenia Wielkanocne

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu optymizmu i chwil niczym niezmąconej radości, życzymy wytrwałości w realizacji celów i zamierzeń, życzymy wszelkiej pomyślności i szczęścia.
Niech czas Wielkiej Nocy będzie dla Państwa momentem wyciszenia i zadumy nad sensem ludzkich dążeń, niech będzie czasem spokoju ofiarowanym najbliższym. Niech omijają Państwa smutki i przeciwności losu, a wiosna rozpromieni każdy moment życia.

Dyrekcja, Pracownicy i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Tworogu z oddziałami gimnazjalnymi w Brynku


klica dnia marzec 29 2018 11:06:46 · Drukuj

Teatralny Dzień...
Teatralny Dzień Integracji

26 marca w przeddzień Międzynarodowego Dnia Teatru do budynku Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich mieszczącego się w Brynku przybyli uczniowie klas I z Tworoga i ich wychowawczynie, Panie Dorota Tajber, Brygida Samol oraz Pani Beata Janiga. Maluchy zaproponowały gimnazjalistom i uczniom klas VII teatralne konkursy i zabawy. Były łamańce językowe, taniec synchroniczny wymagający kreatywności, lekturowe skojarzenia oraz zagadki związane z teatralnymi zawodami. I okazało się, że wcale nie było to łatwe dla starszych kolegów. Zabawa przyjęła postać rywalizacji czteroosobowych zespołów klasowych. Potyczki oceniane były przez jury, ale największą miarą były oklaski publiczności. I tu okazało się, że najbardziej gromkie brawa zabrzmiały, kiedy pierwszoklasistki zatańczyły taniec synchroniczny i bardzo wiarygodnie wcieliły się w role babuleniek. Zatem tradycji obchodów Międzynarodowego dnia Teatru w naszej szkole stało się zadość. Jednocześnie uroczystość miała wymiar integracyjny. Dziękujemy serdecznie młodszym kolegom i ich opiekunkom za przygotowanie uroczystości. Zdjęcia w Galerii.


Anna Rogala-Goj

klica dnia marzec 29 2018 10:17:45 · Drukuj

Konkursy
Nasze sukcesy


W ostatnim tygodniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kilku konkursach, w każdym odnosząc sukcesy.
27marca odbyły się trzy konkursy:
- Powiatowy Konkurs Ratuję, bo umiem - dwa filmy nakręcone przez dwie drużyny z klasy III b znalazły uznanie w oczach jury, które przyznało uczniom II i III miejsce w konkursie,
- Powiatowy Konkurs Wiedzy o Ziemi Tarnogórskiej „Między nami gwarkami”, w którym uczestniczył zespół uczniowski w składzie: Natalia Strzelczyk z klasy VIIb i Mateusz Swoboda z klasy VIIa. Uczniowie wykazali się rozległą wiedzą o mieście gwarków i zajęli III miejsce.
- eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Mały OKR”, w których wyróżnienie zdobyła Antonina Osadnik z klasy VIIb,
27 marca otrzymaliśmy również informację, że do II etapu konkursu „Wypędzenia wywózki i zwycięstwa Polaków” zakwalifikowały się Aleksandra Wierzbicka z klasy IIc, Faustyna Chmielewska z klasy II d i Klara Świętek z klasy II a.


Gratulujemy.

klica dnia marzec 29 2018 10:13:43 · Drukuj

Strona 3 z 46 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?

Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Tablica

Copyright © 2008
Powered by PHP-Fusion ©Aero 2 blank by: Itanium4885525 Unikalnych wizyt