Nawigacja
Gimnazjum
  Strona Główna
  Szkoła
  Wizja i misja
  Statut
  Kryteria ocen
  WSO
  Dobre praktyki
  Rada Pedagog.
  Uczniowie
  Osiągnięcia
  Laureaci/Finaliści
  Organizacje
  Podręczniki
  Org. roku szkol.
  Wywiadówki
  Plan lekcji
  Zajęcia pozalek.
  Konkursy
  Sport
  Galeria
  Gimbus
  Kontakt


Ostatnie Artykuły
XV Konkurs Recytatorski
Konkurs fotograficzny
VII Ogólnopolski Kon...
X Konkurs Biblijny
XIV Międzyszkolny Ko...

Spotkanie z rodzicami
Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów Gimnazjum w Brynku na spotkanie z rodzicami, które odbędzie się 01.09.2014r. (poniedziałek) o godz.17.00.
klica dnia sierpień 25 2014 16:36:27 0 Komentarzy · 695 Czytań · Drukuj

Rozpoczęcie roku szkolnego
Zapraszamy uczniów i rodziców na rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015, które odbędzie się w poniedziałek 01.09.2014r. o godzinie 9.30. Uczniowie obowiązani są w tym dniu przybyć do szkoły w odświętnym stroju.
Przyjazd "Gimbusa" do szkoły będzie 1 godz. później w stosunku do drugiego kursu. Odjazd o godz. 11.30.
klica dnia sierpień 25 2014 16:30:20 · Drukuj

Dodatkowy termin rekrutacji
Na piątek 29.08.2014r. wyznaczony został dodatkowy termin rekrutacji do Gimnazjum w Brynku.
klica dnia sierpień 25 2014 16:27:48 · Drukuj

Wyniki 2014
klica dnia sierpień 01 2014 12:22:11 · Drukuj

Bez-Miary

„Pasje i marzenia najbardziej liczą się w ludzkiej przygodzie, czyli o nowym spektaklu Zespołu Teatralnego Bez-Miary
Było pięknie, było klimatycznie, było wzruszająco. Mamy za sobą naszą premierę. „Biuro marzeń zagubionych”, autorski spektakl, który dojrzewał przez lata, by przetworzony, przemyślany urzeczywistnić się w realizacji Zespołu Teatralnego Bez-Miary z Gimnazjum w Brynku. To już tradycja, że zespół żegna absolwentów opuszczających jego szeregi spektaklem i benefisem, popołudniową uroczystością dla rodziców, nauczycieli, przyjaciół zespołu i zaproszonych gości – władz Gminy Tworóg. Tak było i tym razem. Środowa uroczystość (25.06.2014r.) zgromadziła liczne grono widzów, którzy wraz z członkami zespołu obejrzeli najpierw prezentację multimedialną przygotowaną przez opiekuna, przypominającą wspólne wyjazdy, spektakle, wspólne chwile podczas prób. Już wtedy towarzyszyły nam salwy śmiechu, ale i nostalgia, kiedy przypominaliśmy sobie te wszystkie wspólne doświadczenia. I wreszcie zaczęło się… „Pasje i marzenia najbardziej liczą się w ludzkiej przygodzie” – to motto spektaklu, który prowadzi widza przez ulotne przestrzenie zapomnianych marzeń, tych, które zostały zarzucone, zaniechane, bo wydawało się, że nie da się ich dosięgnąć. Spektakl uświadamia, nazywa te pragnienia już w pierwszej scenie, kiedy młodzi aktorzy pełnym wzruszenia głosem wypowiadają zdania o akceptacji, wyzbyciu się strachu, o wolności, rodzinie, bliskości drugiego człowieka – zdania, które sami chcieli wypowiedzieć, a potem przebudzeni podążają za obłokiem – marzeniem – tak ulotnym, że aż niedościgłym.
Każda kolejna scena tego spektaklu niemal całkowicie pozbawionego słowa opowiada historię bohaterów zwyczajnych: chłopaka, który w deszczu zobaczył, że radość chwili to podstawa szczęścia; młodzieńca i dziewczyny, którzy poddali się życiowym trudnościom i zaniechali walki o swoją miłość, ale ktoś pomógł im uwierzyć, że warto walczyć o szczęście; historię dziewczyny zniewolonej przez własne ograniczenia, która doceniła smak zdobytej wolności; obraz prostej radości, zabawy przeżywanej w towarzystwie bliskich osób; wreszcie mroczny obraz fałszu i obojętności, samotności w tłumie, czego symbolem są czarne maski na twarzach aktorów. Ale przecież jest w spektaklu ktoś, kto przygląda się zmaganiom z życiem – wędrowiec, który sam uczy się, ale i podpowiada, że nie wolno rezygnować z marzeń, że należy o nie walczyć, to on podsuwa naszym bohaterom lustro, które pozwala im odkryć siebie na nowo, zobaczyć, że są dla siebie wartością, że wartością jest drugi człowiek, jego dążenia i pasje… W tym tkwi uniwersalizm przedstawienia, które przemawia do każdego odbiorcy.
Spektakl jest wyjątkowy nie tylko ze względu na piękne, plastyczne obrazy, nie tylko ze względu na dynamiczną, trafiającą do emocji muzykę, ale przede wszystkim ze względu na grę młodych aktorów, gestem, mimiką twarzy, choreografią budujących świat, za którym zatęskni każdy wrażliwy widz. Taki zresztą był zamysł reżysera spektaklu, czyli opiekuna zespołu – skłonić do refleksji, przypomnieć wartości być może zapomniane, dostarczyć wyjątkowych wzruszeń. Wszystko udało się pięknie, a na końcu nie zabrakło łez – bo przecież dla 12 aktorów, tegorocznych absolwentów Gimnazjum w Brynku, to było ostatnie przedstawienie zagrane z zespołem. Warto wymienić ich nazwiska – Kasia Kubanek, Szymon Cogiel, Julia Neumann, Patryk Jaruszowiec, Faustyna Soporowska, Weronika Paruzel, Marta Kansy, Dominika Opara, Sabina Antoszków, Monika Wanot, Maria Wieder, Julia Kuśnierz. Ponadto w spektaklu wystąpili uczniowie klas I – Daria Bal, Agnieszka Bąk, Urszula Gołkowska, Natalia Lutostańska., którzy mają odpowiedzialne zadanie. Muszą przejąć tradycje teatralne i udowodnić, że starsi koledzy byli dobrymi nauczycielami.

Opiekun zespołu bardzo serdecznie pragnie podziękować wszystkim gościom – nauczycielom i rodzicom, absolwentom Gimnazjum w Brynku, którzy przybyli na uroczystość, ale nade wszystko dziękuje Dyrektor Gimnazjum w Brynku, Pani Bożenie Cembrowskiej, Panu Wójtowi Eugeniuszowi Gwoździowi, jego zastępcy, Panu Klaudiuszowi Wiederowi oraz Przewodniczacej Rady Gminy Tworóg, Pani Marii Łukoszek za obecność, za wiele dobrych słów pod adresem zespołu, za wszystko.


Anna Rogala-Goj - opiekun Zespołu Teatralnego Bez-Miary

klica dnia czerwiec 27 2014 11:59:42 · Drukuj

Ogłoszenie
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2013/2014 rozpocznie się w Gimnazjum w Brynku dnia 27 czerwca 2014r o godz. 10.00.
klica dnia czerwiec 25 2014 13:00:11 · Drukuj

Dzień Japonii
Dzień Japonii.

W ramach obchodów Dnia Języków zaprosiliśmy do szkoły Japonkę mieszkającą w Polsce Pani Machiko Nakagawa przybliżyła nam nie tylko tajniki japońskiej pisowni, ale również kulturę i tradycje Japończyków.
W prelekcji na temat Japonii wzięli udział uczniowie klas trzecich. Następnie odbyły się warsztaty językowe, podczas których grupa gimnazjalistów uczyła się pisowni japońskich liter i słów.

klica dnia czerwiec 25 2014 12:56:33 · Drukuj

Informacja

Dnia 25.06.2014r w naszej szkole od 9.00 do 12.00 odbędzie się kiermasz używanych podręczników szkolnych.

klica dnia czerwiec 23 2014 21:26:13 · Drukuj

Konkurs
Konkurs Biblijny

6 czerwca 2014 r. w Gimnazjum w Brynku odbył się już dziesiąty Konkurs Biblijny o zasięgu powiatowym związany z postaciami ze Starego Testamentu. Tegoroczna tematyka obejmowała znajomość Księgi Judyty i Estery, dlatego uczestnicy Konkursu musieli szczegółowo poznać te dwie Księgi Starego Testamentu. Celem Konkursu jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań Pismem Świętym, poznanie postaci występujących w Biblii, pogłębianie wiary i kształtowanie postaw chrześcijańskich.
W zmaganiach konkursowych wzięło udział 24 uczniów z gimnazjów w Bytomiu, Reptach, Tarnowskich Górach i Brynku. Pytania konkursowe opracował, jak co roku, ksiądz wikary P. Zając z Parafii w Tworogu. Komisja konkursowa w składzie: ks. P. Zając, K. Król, P. Wasilewska, po sprawdzeniu testów, które pisali uczniowie, wyłoniła zwycięzców:
I miejsce zajęła Adrianna Ulrich z Gimnazjum w Bytomiu, II m. zdobyła Monika Wanot z Gimnazjum w Brynku, III m. – Justyna Dylong z Gimnazjum w Brynku.
Wyróżnienia otrzymali: M. Ceślak ( Gimnazjum Salezjańskie, T. Góry), K. Król, D. Gluch, U. Gołkowska ( Brynek), M. Rakowska, B. Gieszczyk ( Bytom), W. Meiser ( Gimnazjum nr 3, Tarnowskie Góry).
Jak stwierdziła komisja, wiedza, którą wykazali się uczestnicy Konkursu, była ogromna, poziom wyrównany, dlatego przyznano tyle nagród.
Gratulujemy uczestnikom wiedzy oraz wytrwałości w zgłębianiu tajników Biblii. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i sprawny przebieg Konkursu.


Organizatorzy: Kornelia Sobel, Jolanta Winkler

klica dnia czerwiec 13 2014 11:24:46 · Drukuj

Lekcja wolności
Lekcja wolności

Wtorek, 4 czerwca to znamienna data w najnowszej historii Polski, to Dzień Wolności i Praw Obywatelskich, upamiętniający pierwsze po II wojnie światowej wolne wybory parlamentarne w 1989 roku - częściowo wolne do Sejmu oraz całkowicie wolne do Senatu. W Gimnazjum w Brynku to święto miało wymiar szczególny, uczniowie uczestniczyli bowiem w otwartej lekcji historii, podczas której przypomniano najważniejsze wydarzenia wiodące do uwolnienia spod jarzma komunizmu. Lekcja ilustrowana była slajdami prezentacji, fragmentami filmów, między innymi ilustrujących rolę Papieża Jana Pawła II w polskiej drodze do demokracji oraz muzycznymi ikonami niepodległościowych dążeń Polaków. Uczniowie usłyszeli „Balladę o Janku Wiśniewskim” oraz słynny hymn Solidarności, czyli „Mury”.
Wyjątkowym dopełnieniem tej niezwykłej lekcji był symboliczny gest wypuszczenia w niebo stada gołębi – znaków pokoju.
Inicjatorką przedsięwzięcia, która je przygotowała i poprowadziła, była Pani Iwona Pilc, nauczycielka historii.

klica dnia czerwiec 09 2014 16:18:22 · Drukuj

Wyniki konkursu
Wyniki konkursu fotograficznego „Piękno przyrody wokół nas”
Laureaci:
I miejsce – Michalina Chwolik – Gimnazjum w Brynku - „Nalot”
Opiekun: Michał Gowin
II miejsce – Bianka Matejczyk - Salezjański Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowskich Górach - „Stones”
Opiekun: Marian Matejczyk
III miejsce – Adam Popko – SP nr 15 w Tarnowskich Górach – „Bocian wieczorową porą”
Opiekun: Jolanta Charaputa

Wyróżnienia:
Magdalena Holi – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Tarnowskich Górach – „Nakarm motyla”
Opiekun: Agnieszka Masłowska
Matylda Miska - Publiczna SP nr 3 w Tarnowskich Górach” – „Czerwone lato”
Opiekun: Krystyna Kalke
Kaja Kubacka - Salezjański Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowskich Górach - „Drzewo życia”
Opiekun: Marta Jojko
Monika Kobędza – Gimnazjum w Brynku – „Deep purple”
Opiekun: Michał Gowin

W imieniu Organizatorów: Michał Gowin

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w poniedziałek 16-go czerwca o godz.10.00 w Gimnazjum w Brynku. Serdecznie zapraszamy laureatów wraz z opiekunami!
klica dnia czerwiec 06 2014 09:27:47 · Drukuj

Strona 3 z 23 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?

Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Tablica

Tablica

Copyright © 2008
Powered by PHP-Fusion ©Aero 2 blank by: Itanium3572663 Unikalnych wizyt