Nawigacja
Gimnazjum
  Strona Główna
  Szkoła
  Wizja i misja
  Statut
  Rekrutacja
  Dobre praktyki
  Kryteria ocen
  WSO
  Rada Pedagog.
  Uczniowie
  Osiągnięcia
  Laureaci/Finaliści
  Organizacje
  Podręczniki
  Org. roku szkol.
  Wywiadówki
  Plan lekcji
  Zajęcia pozalek.
  Konkursy
  Wymiana
  Galeria
  Sport
  Kontakt
  Gimbus


Ostatnie Artykuły
XI Konkurs Biblijny
Protokół z posiedzen...
XV Konkurs Recytatorski
Konkurs fotograficzny
VII Ogólnopolski Kon...

Zespół
Bez-Miary Bez-Konkurencji?

Z radością pragniemy donieść, że Zespół Teatralny Bez-Miary odnotował dwa znaczące sukcesy. W kolejnych przeglądach teatralnych okazał się bezkonkurencyjny i zajął w nich I miejsca.
Przedstawienie „Biuro marzeń zagubionych” znalazło uznanie jury III Powiatowego Przeglądu Małych Form Teatralnych, który odbył się 30 kwietnia w Krupskim Młynie. To wielkie wyróżnienie dla zespołu, tym bardziej, że grupa prezentowała się przed aktorami scen warszawskich, Panią Ewą Gorzelak i Panem Zbigniewem Dziduchem. Usłyszeliśmy dużo ciepłych słów o zespole i przedstawieniu. Tym to jest cenniejsze, że nagrodę otrzymali uczniowie klas I i II , którzy dopiero w tym roku szkolnym rozpoczęli pracę w zespole. Warto wymienić ich nazwiska: Daria Bal, Agnieszka Bąk, Viktoria Koziol, Natalia Kowolik, Weronika Leszczyk, Weronika Szendzielorz, Zuzanna Siwy, Urszula Gołkowska, Alicja Marzec, Natalia Lutostańska, Dominik Caus, Kacper Mika, Nicole Sander, Oliwia Bieńko, Hanna Walica.
Podobne recenzje otrzymaliśmy od jurorów Powiatowego Przeglądu Szkolnych Zespołów Artystycznych, również w Tarnowskich Górach zajmując I miejsce, co ostatecznie utwierdziło nas w przekonaniu o właściwym kierunku poszukiwań. Prezentujemy przecież spektakle niełatwe w odbiorze, metaforyczne, oparte na emocjach, zmuszające widza do refleksji i tą drogą chcemy podążać, przygotowując się do pracy nad nowym spektaklem.


W zakładce znajdują się zdjęcia z przeglądów.

Anna Rogala-Goj, opiekun zespołu

klica dnia maj 20 2015 11:45:17 · Drukuj

Konkurs literacki

W dniu 13.05.2015r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się Powiatowy Konkurs Literacki poświęcony twórczości Doroty Terakowskiej. Organizatorem spotkania byli nauczyciele SP w Tworogu i GOK w Tworogu. W konkursie brały udział: ZSP z Boruszowic, ZSP z Wojski, SP nr 9 z Tarnowskich Gór, SP z Tworoga, Gimnazjum z Krupskiego Młyna, Gimnazjum z Brynka. Tematem przewodnim konkursu była biografia D.Terakowskiej i książka „Tam gdzie spadają Anioły”. W kategorii gimnazjum uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:
I miejsce – Hanna Walica kl. Ia
II miejsce – Kacper Mika kl. Ic
III miejsce – Natalia May kl. IIc
Uczniów do konkursu przygotował nauczyciel bibliotekarz Jolanta Winkler.


klica dnia maj 20 2015 11:43:57 · Drukuj

Zawody

Sukces drużyny Brynka w II Tarnogórskich Zawodach Speedcubingowych
16 maja 2015 r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Tarnowskich Górach odbyły się II TARNOGÓRSKIE ZAWODY SPEEDCUBINGOWE.
W zawodach wzięło udział 102 zawodników w różnym wieku z Tarnowskich Gór, Radzionkowa, Świerklańca, Piekar Śląskich, Brynka, Wieszowej, Ożarowic, Krupskiego Młyna, Potępy, Wołczyna, Zabrza, Bytomia, Częstochowy, Gostynia. Kibicowało im ponad 100 oglądających. Zawodnicy w rywalizacji indywidualnej i drużynowej o Puchar Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry układali na czas kostki: 2x2x2, 3x3x3 oraz pyraminx.
W rywalizacji drużynowej uczniowie Gimnazjum w Brynku zajęli III miejsce. W skład drużyny wchodzili: Daniel Wojtasik (IIIa), Michał Adamczyk (III) oraz Wojtek Pilarski (Ia). Gratulujemy drużynie oraz Wojtkowi, który w jednej z kategorii indywidualnych zajął także III miejsce.

klica dnia maj 20 2015 11:43:08 · Drukuj

I rocznica

19.05.2015 roku w Gimnazjum w Brynku odbyło się widowisko poświęcone I rocznicy kanonizacji, rocznicy pontyfikatu, urodzin oraz śmierci Św. Jana Pawła II. Z tej okazji główny hol został ozdobiony mnóstwem wizerunków Ojca Świętego i emblematami papieskimi. Na uroczystość przybył zastępca wójta Klaudiusz Wieder, pani dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie. Na początku uczniowie z klasy III c przedstawili w piękny i ujmujący sposób życie papieża: od dzieciństwa do dnia śmierci. Inscenizacja ubarwiona została ilustrującymi wydarzenia piosenkami religijnymi, wykonywanymi przez uczennice z klasy II c oraz ich wychowawczynię, panią K. Bąk. Program przede wszystkim pokazywał, jakim to uczynnym, przyjaznym i sprawiedliwym człowiekiem był Wojtyła. Gdy został papieżem, odwiedził 129 krajów na wszystkich kontynentach i miejsca, gdzie nie był jeszcze żaden papież. W czasie jego wizyt dochodziło do uzdrowień, które uchodzą dziś za cud. Po przedstawieniu uczniowie z klasy I a zaprezentowali kilka z najbardziej znanych przypowieści, między innymi „O Synu Marnotrawnym” i „O miłosiernym Samarytaninie”. Młodzi aktorzy w wymowny sposób podkreślili rolę miłosierdzia dla bliźnich. Aktorzy z kl. I a idealnie wcielili się w postacie z przypowieści. Ogromne wrażenie na widzach wywarła piękna scenografia i muzyka w wykonaniu pani Bąk oraz uczennic z klasy I. Podsumowaniem uroczystości było wręczenie papieskich kremówek, za którymi przepadał papież oraz pięknych karteczek z sentencjami. Uroczystość wraz z młodzieżą przygotowały panie: K. Sobel, I. Pilc, J. Winkler, H. Penz, K. Bąk.


Natalia Pytel

klica dnia maj 19 2015 16:20:29 · Drukuj

Konstytucja 3 Maja

15 maja 2015r. odbył się kolejny już konkurs pn. „Konstytucja 3 Maja i czasy panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego”. Konkurs na stałe wpisał się do kalendarza szkolnych uroczystości. W ten sposób popularyzujemy historię i obchodzimy święto narodowe. Młodzież bardzo chętnie uczestniczy w rywalizacji, traktując ją jako możliwość zdobywania wiedzy oraz świetną zabawę. Uczniowie wykonywali zadania polegające na układaniu puzzli, rozpoznawaniu postaci oraz obrazów, odpowiadali też na wylosowane przez siebie pytania. W tym roku I miejsce zajęła uczennica kl. II c - Daria Kaminiorz, II miejsce – uczeń kl. III b, Michał Adamczyk, a III miejsce - uczennica kl. I c, Martyna Rudzka. Konkurs od wielu już lat przygotowuje nauczycielka historii Iwona Pilc, z pomocą pani Jolanty Winkler i Eleonory Krywalskiej

klica dnia maj 19 2015 16:18:27 · Drukuj

Informacja
Testy sprawnościowe do klasy sportowej o profilu piłka nożna odbędą się dnia 8 czerwca (poniedziałek) o godz. 15.00 w Tworogu (boisko trawiaste + orlik).
klica dnia maj 19 2015 12:44:28 · Drukuj

Spotkanie z rodzicami
Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów Gimnazjum w Brynku na spotkanie z rodzicami, które odbędzie się 20.05.2015r. (środa) o godz.17.00.
klica dnia maj 18 2015 11:35:26 · Drukuj

Sąd nad papierosem
Profilaktyka przede wszystkim.

Dnia 6.05.2015 włączając się w działania profilaktyczne prowadzone w Gimnazjum w Brynku SK PCK z pomocą uczniów z klasy III c przedstawiło podczas apelu szkolnego spektakl ,,Sąd nad papierosem”. Myślą przewodnią tego przedstawienia było uświadomienie młodym ludziom, że problem uzależnienia w tym przypadku od nikotyny, dotyczy nie tylko tych, którzy są nieświadomi skutków ubocznych palenia, lecz także tych, którzy sami z własnej woli sięgają po pierwszego papierosa, co w konsekwencji kształtuje nawyk systematycznego palenia. Uczniowie w ciekawy sposób przekazali ważne informacje dotyczące szkodliwości palenia, prezentując fragment rozprawy sądowej, gdzie głównym oskarżonym był papieros. Autentyzm całego przedsięwzięcia podkreślały oryginalne rekwizyty i kostiumy tj. togi sędziowskie i mundury policyjne. Uzupełnieniem była także prezentacja multimedialna i filmiki , które były głównymi dowodami oskarżenia w sprawie. W Galerii prezentujemy kilka zdjęć z tej imprezy.


Danuta Pichura

klica dnia maj 11 2015 11:24:00 · Drukuj

Klasa sportowa
klica dnia maj 08 2015 09:38:05 · Drukuj

Wizyta
DWA KRAJE - JEDEN CEL

W dniach 11- 18.04 Gimnazjum w Brynku gościło grupę młodzieży oraz Dyrektora - pana Scheibe ze szkoły partnerskiej Villa Elisabeth w Eichwalde w Niemczech. Wizyta szkoły partnerskiej odbyła się z inicjatywy Pani Antje Miski - nauczycielki języka niemieckiego przy współpracy z Panią Monika Ruda i Anną Rainer oraz dzięki wsparciu finansowemu Niemiecko-Polskiej Współpracy Młodzieży oraz Mniejszości Niemieckiej Tworoga. W celu bliższego poznania się przygotowano wiele wycieczek m.in. do Krakowa, Gliwic, Oświęcimia. Młodzież zwiedziła również Tarnowskie Góry, w tym zabytkową kopalnie. Zorganizowano wiele spotkań m.in. z Wójtem gminy Tworóg. Wspólne zwiedzanie szkoły ukazało młodzieży niemieckiej warunki, w jakich odbywają się u nas zajęcia lekcyjne. Uczestniczyli m.in. w lekcji polskiego, angielskiego, geografii, lekcji teatralnej oraz wychowania fizycznego. Wiedzę na temat kultury i obyczajów uczniowie zdobyli wykonując wspólnie potrawy regionalne. Spotkanie w Leśniczówce w Brynku, spacer ścieżką edukacyjna, wspólne kręgle oraz ognisko pozwoliły również na integracje młodzieży. Nawiązanie współpracy ze szkołą z Niemiec pozwoliła uzmysłowić całej społeczności szkolnej jak wielkie znaczenie dla przyszłości nas samych ma znajomość języków obcych. Dzięki tej współpracy uczniowie Gimnazjum w Brynku będą mieli możliwość wyjazdu do szkoły partnerskiej Villa Elisabeth w Eichwalde w przyszłym roku szkolnym.
Podziękowania za pomoc w realizacji projektu, należą się również rodzinom, u których na czas wizyty gościła niemiecka młodzież.

klica dnia kwiecień 23 2015 19:54:28 · Drukuj

Klasa sportowa
W roku szkolnym 2015/2016 otwiera się oddział sportowy
o profilu piłka nożna.

W Gimnazjum w Brynku w roku szkolnym 2015/2016 zapowiada się bardzo istotna, ale jakże sympatyczna dla przyszłych uczniów, którzy pragną rozwijać zainteresowania sportowe, zmiana. Od września ma być bowiem uruchomiona klasa sportowa o profilu: piłka nożna.
Wszyscy uczniowie, którzy chcieliby trenować tę dyscyplinę sportu, będą mogli korzystać z pełnej oferty edukacyjnej szkoły, ale również korzystać z programu trenerskiego poświęconego rozwijaniu kompetencji sportowych.
Zawsze warto wybrać Gimnazjum w Brynku jako szkołę wszechstronnie rozwijającą uczniów, dobrze przygotowującą do dalszego etapu kształcenia, ale także otwartą na nowe wyzwania i oczekiwania, które w ten sposób się spełniają.
Przyszłych uczniów Gimnazjum w Brynku zapraszamy do zakładki Rekrutacja, gdzie znajdują się informacje o zasadach przyjęć do szkoły na nowy rok szkolny oraz o warunkach zapisów do klasy sportowej.

klica dnia kwiecień 16 2015 20:10:55 · Drukuj

Strona 3 z 29 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?

Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Tablica

Tablica

Copyright © 2008
Powered by PHP-Fusion ©Aero 2 blank by: Itanium3896624 Unikalnych wizyt