Nawigacja
Gimnazjum
  Strona Główna
  Szkoła
  Wizja i misja
  Statut
  Rekrutacja
  Dobre praktyki
  Kryteria ocen
  WSO
  Rada Pedagog.
  Uczniowie
  Osiągnięcia
  Laureaci/Finaliści
  Organizacje
  Podręczniki
  Org. roku szkol.
  Wywiadówki
  Plan lekcji
  Zajęcia pozalek.
  Konkursy
  Wymiana
  Galeria
  Sport
  Kontakt
  Gimbus


Ostatnie Artykuły
XVI Konkurs Recytato...
XI Konkurs Biblijny
Protokół z posiedzen...
XV Konkurs Recytatorski
Konkurs fotograficzny

Rozpoczęcie roku szkolnego
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się we wtorek 01.09.2015 r. o godzinie 9.30. Uczniowie obowiązani są w tym dniu przybyć do szkoły w odświętnym stroju. Przyjazd do szkoły: w tym dniu "Gimbus" odjedzie z każdej miejscowości 1 godz. później w stosunku do drugiego kursu. Odjazd o godz. 11.30.
klica dnia sierpień 28 2015 10:36:39 · Drukuj

Ogłoszenie
Ze względu na wolną liczbę miejsc w Gimnazjum w Brynku ogłasza się dodatkową rekrutację do kl. I. Dokumentację należy składać do 28.08.2015 r.
klica dnia sierpień 24 2015 12:37:57 0 Komentarzy · 199 Czytań · Drukuj

Osiągnięcia
Osiągnięcia w roku szkolnym 2014/2015

Koniec roku szkolnego skłania do podsumowań. W minionym roku uczniowie Gimnazjum w Brynku odnosili znaczące sukcesy w konkurach we wszystkich etapach - ogólnopolskim, regionalnym, powiatowym, o czym informowaliśmy na bieżąco na naszej stronie. Tym razem zachęcamy do odwiedzenia zakładki Osiągnięcia, gdzie znajduje się zestawienie najważniejszych dokonań uczniów Gimnazjum w Brynku i ich opiekunów w roku szkolnym 2014/2015.


Anna Rogala-Goj

klica dnia lipiec 05 2015 17:34:02 · Drukuj

Zakończenie roku szkolnego
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015 rozpocznie się w Gimnazjum w Brynku dnia 26 czerwca 2015 r. o godz. 9.00.
klica dnia czerwiec 23 2015 12:44:44 · Drukuj

Wyjazd
Wyjazd na mecz

Dnia 5 czerwca uczniowie Gimnazjum w Brynku wraz z opiekunami udali się do Gliwic, by obejrzeć mecz piłkarski. Rozgrywany w ramach 37 kolejki
T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy gospodarzami Piastem Gliwice, a Cracovią Kraków przyciągnął spora grupę kibiców. Na trybunach obiektu w Gliwicach zasiadło niespełna 4774 widzów, z czego ok. 300 osobowa grupa przyjezdnych z Krakowa. Mimo ostatniej kolejki ligowej mecz był interesujący i co najważniejsze padały gole. Wszystkie trafienia zaliczyli goście, a mecz zakończył się wygraną Cracovii Kraków 3 : 0.

klica dnia czerwiec 21 2015 13:20:52 · Drukuj

Wycieczka
Góry Świętokrzyskie

W dniach od 27-29 maja bieżącego roku klasy drugie były na wycieczce szkolnej w Górach Świętokrzyskich.
Pierwszego dnia zwiedziliśmy Skansen Wsi Kieleckiej oraz muzeum zegarów. Po wyczerpującym, lecz udanym dniu, dojechaliśmy do ośrodka, w którym mieliśmy mieszkać w czasie pobytu w górach. Na początku obawialiśmy się stanu ośrodka oraz, czy będzie miał jakieś atrakcje w obejściu. Jak się później okazało był urządzony bardzo przytulnie, a oprócz boiska do koszykówki i piłki nożnej znajdowało się w nim miejsce na organizację ogniska. Drugiego dnia, po pobudce o 7.30, zjedliśmy śniadanie i wyruszyliśmy na Łysicę. Wszyscy świetnie się spisaliśmy i w dość szybkim tempie zdobyliśmy sześćsetdwunastometrowy szczyt. Ze schodzeniem było trochę trudniej z uwagi na śliskie podłoże. Jednak szczęśliwie zeszliśmy na dół. Po dość intensywnym dniu zmęczeni i głodni wróciliśmy do ośrodka. Około godziny 20.00 odbyło się ognisko, przy którym wszyscy radośnie śpiewaliśmy. Trzeciego, a zarazem ostatniego dnia, udaliśmy się do Kielc i zwiedzaliśmy to piękne miasto. Byliśmy między innymi w muzeum zabawek oraz muzeum Sienkiewicza w Oblęgorku. Około godziny 19.00 wszyscy szczęśliwie wróciliśmy do domu.

klica dnia czerwiec 19 2015 10:16:43 · Drukuj

Świetlica

Drodzy Mieszkańcy,

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy, zwłaszcza dzieci i młodzież do naszej świetlicy internetowej, wyposażonej ze środków projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Tworóg”.

Świetlica czynna będzie w okresie wakacyjnym, wg wykazu poniżej. Dzieciom zapewniamy opiekę informatyka - opiekuna świetlicy, pod którym czujnym okiem doskonalić będą swoje umiejętności informatyczne, poznają nowe technologie, poserfują po Internecie i rozwiną zainteresowania.

Harmonogram pracy świetlicy internetowej w okresie wakacyjnym:

Gimnazjum w Brynku ul. Park 8 Tworóg:
29.06. - 03.07.2015 poniedziałek – piątek 9.00-13.00
24-28.08.2015 poniedziałek – piątek 9.00-13.00


klica dnia czerwiec 17 2015 17:55:15 · Drukuj

Konkurs
Uczniowie Gimnazjum w Brynku górą

Tym razem zmierzyli się w rywalizacji ogólnopolskiej i zwyciężyli. Uczniowie odpowiedzieli na zaproszenie młodych filmowców i producentów, którzy ogłosili konkurs na stworzenie zestawu lalek teatralnych – kukiełek znanych bajkowych postaci. Kukiełki powstawały pod kierunkiem nauczycieli techniki i zajęć artystycznych. Efekt pracy grupy uczennic z klasy IIa – Darii Bal, Agnieszki Bąk, Maryli Broniek, Zuzanny Siwy oraz uczennicy klasy IIb, Martyny Nowak można było podziwiać na facebookowej stronie młodych twórców i tą drogą oddać głos na wybrany zestaw. W ogólnopolskim rankingu kukiełki z Gimnazjum w Brynku uplasowały się na I miejscu, przed tymi z Urszulańskiego Gimnazjum z Poznania i z Gimnazjum z Mysłowic.
Wygrana w ogólnopolskim konkursie oznacza wymierną korzyść dla szkoły, czyli nagrodę w postaci zestawu 7 gier oraz 30 książek o wartości ok. 1100 zł.

klica dnia czerwiec 15 2015 07:14:04 · Drukuj

Konkurs
Rozegrali Tarnowskie Góry

10 czerwca w ramach zajęć z historii regionu trzy drużyny z klas drugich wzięły udział w projekcie realizowanym prze I LO im. S. Sempołowskiej w Tarnowskich Górach, którego celem było lepsze poznanie historii oraz stanu obecnego i popularyzowanie wiedzy o stolicy powiatu.
Zadania konkursowe podzielono na dwa etapy: uczestnicy zobowiązani byli do przygotowania prezentacji multimedialnej na dowolny temat, dotyczący Tarnowskich Gór – np. historii miasta, życia kulturalnego, postaci znanych tarnogórzan itp. Drugą część, a zarazem finał konkursu obejmował grę uliczną, w ramach której uczestnicy musieli wykonać szereg zadań plenerowych, sprawdzających w praktyce znajomość miasta, jego historii i kultury.
Jury konkursu oceniało poszczególne drużyny zarówno na podstawie punktacji przyznanej im za prezentację multimedialną, jak i za sposób wykonania zadań praktycznych. Nasi uczniowie wykazali się sporą wiedzą o Tarnowskich Górach oraz umiejętnościami logistycznymi. Mimo że rywalizowali z uczniami ze szkół tarnogórskich, którzy doskonale znają swoje miasto, drużyna z klasy II c (N. May, N. Wallach, J. Gacka, R. Tomczyk, D. Krasoń) zajęła II miejsce, drużyna z kl. II a – IV miejsce, a drużyna z kl. II b uplasowała się na VI miejscu.

klica dnia czerwiec 12 2015 10:21:08 · Drukuj

Konkurs
XI POWIATOWY KONKURS BIBLIJNY

W dniu 9 czerwca 2015 r. w Gimnazjum w Brynku odbył się już jedenasty Powiatowy Konkurs Biblijny związany z postaciami ze Starego Testamentu. Tegoroczna tematyka obejmowała znajomość Księgi Jonasza i Tobiasza, dlatego uczestnicy Konkursu musieli szczegółowo poznać te dwie Księgi Starego Testamentu. Celem Konkursu jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań Pismem Świętym, poznanie postaci występujących w Biblii, pogłębianie wiary i kształtowanie postaw chrześcijańskich. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 26 uczniów ze szkół w Reptach, Tarnowskich Górach, Wojsce, Tworogu i Brynku. Pytania konkursowe opracował, jak co roku, ksiądz wikary P. Zając z Parafii w Tworogu. Komisja konkursowa w składzie: ks. P. Zając, K. Król, T. Herman, K. Jaksa po sprawdzeniu testów, które pisali uczniowie, wyłoniła zwycięzców: I miejsce zajął Wojciech Meiser z Gimnazjum nr 3 w T.Górach, II m. zdobyła Aleksandra Spyra z Gimnazjum w Reptach-Salezjańskie, III m. – Urszula Gołkowska z Gimnazjum w Brynku. Wyróżnienia otrzymali: Paulina Struś, Weronika Gorzka – Gimnazjum nr 3 w T. Górach, A. Kamińska- Szkoła Podstawowa w Tworogu, N. Jergla, A. Marzec, T. Kandzia – Gimnazjum w Brynku. Jak stwierdziła komisja, wiedza, którą wykazali się uczestnicy Konkursu, była ogromna, poziom wyrównany, dlatego przyznano tyle nagród. Gratulujemy uczestnikom wiedzy oraz wytrwałości w zgłębianiu tajników Biblii. Serdecznie dziękujemy sponsorom za ufundowanie pięknych nagród i wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i sprawny przebieg Konkursu. Organizatorzy Kornelia Sobel, Jolanta Winkler.

klica dnia czerwiec 11 2015 11:53:32 · Drukuj

Kopciuszek
Uśmiech dla każdego dziecka

W dniu 2 czerwca 2015 r., z okazji Dnia Dziecka, w GOK-u miały miejsce spotkania dla najmłodszych mieszkańców gminy Tworóg pod hasłem "Uśmiech dla każdego dziecka". Dzieci z przedszkoli oraz klas pierwszych szkół podstawowych z Wojski, Tworoga i Boruszowic zostały zaproszone do świętowania. Wspólna zabawa rozpoczęła się przedstawieniem baśni "Kopciuszek", która została przygotowana przez uczniów Gimnazjum w Brynku ( kl. II c). Ogromne wrażenie wywarła piękna dekoracja oraz stroje młodych aktorów.
Po prezentacji baśni odbył się konkurs związany z tematyką tego spektaklu. Kolejną atrakcją były gry sportowe, w których dzieci mogły wykazać się sprawnością, a także poznać koleżanki i kolegów z innych placówek. Były również wspólne tańce (nie zabrakło popularnych "Kaczuszek"), zdjęcia z aktorami i oczywiście dla każdego coś słodkiego. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością zastępca Wójta Gminy Tworóg Pan Klaudiusz Wieder, a także dyrektorzy szkół. Na uwagę zasługuje także fakt, że zaangażowało się w to przedsięwzięcie sporo osób z różnych placówek. Organizatorami były: Jolanta Winkler - bibliotekarz, Kornelia Sobel - katecheta (Gimnazjum w Brynku), Karina Jaksa- bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej w Tworogu oraz Dyrektor i pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Tworogu.

klica dnia czerwiec 11 2015 11:23:38 · Drukuj

Strona 3 z 31 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?

Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Tablica

Copyright © 2008
Powered by PHP-Fusion ©Aero 2 blank by: Itanium4014621 Unikalnych wizyt