Nawigacja
Gimnazjum
  Strona Główna
  Szkoła
  Wizja i misja
  Statut
  Kryteria ocen
  WSO
  Dobre praktyki
  Rada Pedagog.
  Uczniowie
  Osiągnięcia
  Laureaci/Finaliści
  Organizacje
  Podręczniki
  Org. roku szkol.
  Wywiadówki
  Plan lekcji
  Zajęcia pozalek.
  Konkursy
  Sport
  Galeria
  Gimbus
  Kontakt


Ostatnie Artykuły
Protokół z posiedzen...
XV Konkurs Recytatorski
Konkurs fotograficzny
VII Ogólnopolski Kon...
X Konkurs Biblijny

Mecz
Zobaczyć mecz na żywo...

Dnia 28 listopada uczniowie Gimnazjum w Brynku wraz z opiekunami udali się do Gliwic, by obejrzeć mecz piłkarski. Rozgrywany w ramach 17 kolejki
T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy gospodarzami Piastem Gliwice, a Wisłą Kraków przyciągnął spora grupę kibiców. Na trybunach pięknego obiektu w Gliwicach zasiadło niespełna 5500 widzów, z czego ok. 800 osobowa grupa przyjezdnych z Krakowa. Mimo dużego chłodu uczniowie nie nudzili się od czasu do czasu głośnym dopingiem wspierając drużynę z Gliwic. Więcej okazji do zdobycia gola stworzył zespół gospodarzy, jednak piłka ani razu nie znalazła drogi do bramki. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, ale oba zespoły wydawały się zadowolone. Zdjęcia można zobaczyć w galerii.


Henryk Sobala

klica dnia grudzień 10 2014 22:50:06 · Drukuj

Spotkanie z rodzicami
Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów Gimnazjum w Brynku na spotkanie z rodzicami, które odbędzie się 10.12.2014r. (środa) o godz.17.00.
klica dnia grudzień 05 2014 11:25:24 · Drukuj

Talent
TALENTY SPORTOWE SĄ WŚRÓD NAS.


Relacja Filipa Szeląga ze zgrupowania kadry
Polski.

W dniach od 14 do 16 listopada 2014 w ośrodku szkoleniowym „Odys” w Tresnej nad Jeziorem Żywieckim miałem przyjemność uczestniczyć w szkoleniu dla zawodników i trenerów łucznictwa w zakresie łucznictwa bloczkowego. Zajęcia prowadził ukraiński szkoleniowiec Konstanty Szkolny.
Wychowanką K. Szkolnego jest Maria Szkolna /córka/obecna Halowa Mistrzyni Świata Juniorek2014 i Mistrzyni Europy Juniorek 2014.Pierwsza część poświęcona była teorii około 3h, a pozostały czas to zajęcia warsztatowe, praktyczne. Trening łuczniczy to nie tylko strzelanie z łuku ale również trening ogólnorozwojowy, siłowy techniczny i mentalny. Poza wyposażeniem i wytrenowaniem zawodnika pod względem fizycznym bardzo potrzebne jest przygotowanie mentalne czyli psychiczne, wzmacniające odporność zawodnika na stres spowodowany startem w zawodach, rangą zawodów. Zawodnik bardzo dobry na treningu a nie obyty we współzawodnictwie może się „spalić” co skutkuje słabą koncentracją podczas strzelania. Celem zajęć warsztatowych było pokazanie sposobów trenowania mistrzyni świata juniorów. Przedstawiona była rozgrzewka trwająca minimum 15 minut, której podstawą były ćwiczenia siłowe wzmacniające obręcz barkową. Szczególną uwagę zwrócono na trening techniczny, któremu poświęcono najwięcej czasu. Trening techniczny prowadzony był z łukiem na krótkich dystansach. Szkolenie wniosło wiele do sposobu planowania treningu technicznego z tego tytułu iż w Polsce nie ma trenerów łucznictwa bloczkowego z doświadczeniem.
W trakcie zajęć sportowych miałem przyjemność rozmawiać z Marią która udzielała mi cennych wskazówek technicznych, a także z jej trenerem który zwrócił mi uwagę na konieczność wzmocnienia obręczy barkowej. Maria obecnie ma 17 lat a swoją przygodę z łucznictwem rozpoczynała w wieku 11 lat. Całość szkolenia przebiegała w bardzo przyjaznej atmosferze a dla mnie bardzo ciekawym spotkaniem z młodą mistrzynią. Następne spotkanie z Marią planowane jest na zawodach 24h w Radzyminie 6,7 grudnia 2014r.

Filip Szeląg


klica dnia grudzień 02 2014 12:46:39 · Drukuj

Sukces
Oliwia odbiera nagrodę w Sejmie RP

Uczennica kl. 3 c OLIWIA MROZEK została tegoroczną laureatką kolejnej edycji Dyktanda dla Gimnazjalistów (II miejsce) , pokonując kilkudziesięciu uczestników z różnych szkół naszego regionu. Nagrodą dla Oliwii oraz czterech pozostałych laureatów / reprezentujących Ogólnokształcącą Szkołę Baletową w Bytomiu, Gimnazjum nr 15 w Gliwicach, Gimnazjum nr 3 w Gliwicach oraz
ZSP w Gierałtowicach / była całodniowa wycieczka do Warszawy we wtorek 4 listopada 2014 połączona ze zwiedzaniem Sejmu, spotkaniem z posłem Janem Kaźmierczakiem, który wręczał w Sejmie dyplomy dla zwycięzców. Dodatkową atrakcją był obiad, którym nagrodzeni zostali podjęci w restauracji sejmowej. Gratulujemy !


Opiekun uczennicy: Michał Gowin

klica dnia grudzień 01 2014 09:25:10 · Drukuj

Spotkanie z ...
Spotkanie z funkcjonariuszami policji
z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji
w Komendzie Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

W dniu dzisiejszym 26.11.2014 r. gościliśmy funkcjonariuszy policji z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji w Komendzie Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach. Policjanci przeprowadzili pogadanki z uczniami naszego gimnazjum na temat przemocy, czynu zabronionego, konsekwencji za popełnione czyny w obrębie przemocy rówieśniczej, wymuszeń, kradzieży, agresji ukierunkowanej również wobec nauczycieli, cyberprzemocy, narkomanii, alkoholizmu oraz autoagresji.
Policjanci bardzo rzeczowo odpowiadali na pytania zadawane przez uczniów, opowiadali jak wygląda służba w policji oraz wiele ciekawych i pouczających zdarzeń, które miały miejsce w trakcie ich służby. Zdjęcia w "Galerii".


Hanna Penz


klica dnia listopad 26 2014 16:46:36 · Drukuj

Niesiemy radość
Niesiemy radość innymGimnazjum w Brynku od wielu lat współpracuje z Domem Opieki Społecznej w Miedarach. Tradycją jest, że uczniowie odwiedzają mieszkańców DOS-u, prezentują spektakle, zbierają dla naszych przyjaciół artykuły piśmiennicze, uczestniczą w uroczystościach. Goście z Miedar z kolei prezentują w Brynku swoje prace plastyczne, biorą udział w spotkaniach z gimnazjalistami, prezentują przedstawienia. W listopadzie młodzież , która w bieżącym roku szkolnym realizuje projekt edukacyjny pod kierunkiem Jolanty Winkler oraz Korneli Sobel, dwukrotnie gościła w Miedarach. 13 listopada odbyły się tam Ogólnopolskie Zawody dla Osób Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Ciężarów. Podczas zawodów zaprezentowały się dziewczęta z Gimnazjum w Brynku, które przedstawiły kilka układów tanecznych. Natomiast 20 listopada w DOS obchodzony jest „Dzień Mieszkańca”. Gimnazjaliści-uczestnicy projektu, którego jednym z celów jest „niesienie radości innym”, zaprezentowali spektakl pt. „Legenda świętego Marcina”.
Te niecodzienne spotkania uczniów z osobami niepełnosprawnymi są niezwykłym doświadczeniem, które wnosi wiele radości i mądrości życiowej w wychowanie młodych ludzi do wartości. Podczas każdej z wizyt spotykamy się także z ogromną życzliwością ze strony wszystkich osób, które spotykamy w Miedarach. Serdecznie dziękujemy dyrekcji oraz mieszkańcom DOS-u za niezwykłą atmosferę i lekcję życia dla opiekunów i uczniów.


Kornelia Sobel

klica dnia listopad 24 2014 16:01:48 · Drukuj

Lekcja biblioteczna

W dniu 19.11.2014r. w czytelni Gimnazjum w Brynku, odbyła się lekcja biblioteczna prowadzona przez panią R. Kościelny bibliotekarza Gminnej Biblioteki Publicznej w Tworogu. Temat tego spotkania to: „Bestsellery dla młodzieży – literatura fantastyczno – baśniowa”. Prelekcja była realizacją porozumienia o współpracy partnerskiej pod nazwą: Zakup nowości wydawniczych
do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych. Inną formą włączenia się do tego projektu, było wykonanie plakatów przez uczniów kl. IIc realizujących projekt edukacyjny na temat: „Ciekawa okładka ulubionej książki z dziedziny beletrystyki fantastyczno – baśniowej”.
Za współpracę dziękuje Jolanta Winkler bibliotekarz Gimnazjum w Brynku .

klica dnia listopad 21 2014 13:29:05 · Drukuj

Dni profilaktyki
Dni z profilaktyką agresji, przemocy i cyberprzemocy oraz tolerancją w Gimnazjum
w Brynku

W dniach 18,19,20 listopada 2014 r. tradycyjnie, jak co roku, w ramach organizowanych "Dni z profilaktyką agresji, przemocy i cyberprzemocy oraz tolerancją” wiele się działo w naszym Gimnazjum.
Wchodząc do szkoły, już od progu można było zauważyć, co przez najbliższe trzy dni będzie czekało na naszych uczniów. Na korytarzach pojawiły się gazetki tematycznie związane z hasłem przewodnim, można było podziwiać zaprezentowane na sztalugach prace wykonane przez uczniów dotyczące walki z agresją i przemocą.
19 listopada, przypadał Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci.
Od jedenastu lat 19 listopada jest Międzynarodowym Dniem Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci. Polską organizacją która jest patronatem Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci jest Fundacja Dzieci Niczyje.
Krzywdzenie najmłodszych to bardzo poważny i powszechny problem.
W latach 2003-2010 w naszym kraju ponad 4-krotnie wzrosła liczba dzieci poszkodowanych przestępstwami przemocowymi.
Walka z przemocą wobec dzieci to zadanie całego społeczeństwa. Ważna jest nie tylko świadomość rodziców, opiekunów i profesjonalistów, ale także wrażliwość i reagowanie osób, które są świadkami przemocy.
Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci jest momentem refleksji nad zaawansowaniem i skutecznością polityki ochrony dzieci w Polsce.
Na ten dzień został zaproszony Impresariat Artystyczny INSPIRACJA z Krakowa z przedstawieniem „Blogerka”. Była to opowieść o brutalizacji świata, w którym dorasta młodzież. Młody człowiek pozostawiony samemu sobie musi sprostać oczekiwaniom dorosłych i środowiska rówieśniczego.
Po spektaklu odbyła się prelekcja prowadzona przez osoby przeszkolone w Krakowskim Stowarzyszeniu Terapeutów Uzależnień.
W czwartek 20 listopada, włączając się w obchody Światowego Dnia Praw Dziecka, zorganizowaliśmy konkurs wiedzy o „Prawach i obowiązkach dziecka, ucznia, człowieka i obywatela RP”.
Niezmiernie miło nam poinformować o wynikach konkursu.
I tak 1 miejsce zajęli: Bal Daria kl. II a
Jaruszowic Beniamin kl. II a
2 miejsce - Górecka Alicja kl. II b
3 miejsce - Szewczyk Piotr kl. I a
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i podjęty trud.
W czwartek 20 listopada odbył się również apel nawiązujący tematyką do tego co działo się w gimnazjum przez wszystkie trzy dni akcji i podsumowujący ją .
Ponadto pragniemy zwrócić uwagę na TOLERANCJĘ.
16 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony w 1995 r. z inicjatywy UNESCO. Według Deklaracji UNESCO z 1995 roku, tolerancja oznacza, że „każdy ma wolny wybór przekonań i akceptuje fakt, że inni korzystają z takiej samej swobody” .
W Polsce Międzynarodowy Dzień Tolerancji był obchodzony po raz pierwszy w 1996 r. Pod Urzędem Rady Ministrów odbyła się wówczas uroczystość, podczas której przedstawiciele młodzieży wciągnęli na maszt sześć flag – symboli tolerancji.
Zgodnie z „Deklaracją zasad tolerancji” przyjętą 16 listopada 1995 roku przez państwa członkowskie UNESCO, tolerancja to m.in. respektowanie cudzych praw i własności, uznanie i akceptacja różnic indywidualnych, umiejętność słuchania, komunikowania się i rozumienia innych, docenianie rozmaitości kultur, otwarcie na cudze myśli i filozofię.
Tolerancja nie jest kwestią instynktu, lecz świadomości. Często pewne zachowania nietolerancyjne mogą wynikać z niewiedzy, stereotypów czy też mitów krążących w społeczeństwie.
Ponadto każdego dnia na dużej przerwie miały miejsce tańce integracyjne jako forma rozładowania agresji i negatywnych emocji.
Zdjęcia znajdują się w galerii.
Organizatorem akcji jest pedagog szkolny Hanna Penz przy współpracy z p. Anną Rainer oraz p. Iwoną Pilc.


Hanna Penz

klica dnia listopad 20 2014 22:21:03 · Drukuj

Przyjazna szkoła
Gimnazjum w Brynku „Szkołą przyjazną dla każdego”

Z radością informujemy, iż Gimnazjum w Brynku zostało laureatem ogólnopolskiego konkursu „Szkoła przyjazna dla każdego” zorganizowanego przez Instytut Inicjatyw Pozarządowych pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Obywatelskich. Aplikacja przygotowana na użytek konkursu prezentowała działania innowacyjne szkoły i włączanie w te działania uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Pisaliśmy o konkursach organizowanych przez szkołę, Dniu Wymiany Doświadczeń, odkrywaniu talentów oraz o dokonaniach Zespołu Teatralnego Bez-Miary. Te dobre praktyki znalazły uznanie jury, które przyznało Gimnazjum w Brynku główną nagrodę. Szkoła znalazła się w gronie 19 nagrodzonych placówek z całej Polski. 12 listopada w Galerii Porczyńskich na Placu Bankowym w Warszawie odbyła się piękna uroczystość podsumowania konkursu, podczas której z rąk wiceministra Tadeusza Sławeckiego i Dyrektora Instytutu Inicjatyw Pozarządowych pana Grzegorza Całka odebraliśmy dyplom i wspaniałą nagrodę – teleskop do zaawansowanej obserwacji nieba. Jak powiedział jeden z organizatorów -„ W konkursie chodzi o obiektywne potwierdzenie, iż wprowadzane innowacyjne pomysły, realizowane projekty, zaangażowanie nauczycieli wykraczające dalece poza zwykły zakres obowiązków zawodowych – że to wszystko jest wartościowe, potrzebne, ma sens i jest zauważane i doceniane.” Cieszymy się, że i nasze wysiłki zostały docenione i po raz kolejny dowiedliśmy wysokiej jakości pracy Gimnazjum w Brynku.

Anna Rogala-Goj

klica dnia listopad 17 2014 15:07:48 · Drukuj

Św. Marcin

W poniedziałek 10 listopada o godzinie 16.00. w Tworogu odbyło się drugie spotkanie serc Św. Marcina. Inicjatorami tej imprezy były: Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Tworogu oraz Rada Rodziców Gimnazjum w Brynku. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w Kościele parafialnym w Tworogu , po której korowód rozświetlony lampionami, wyruszył na plac przy Urzędzie Gminy. Wszyscy obecni na spotkaniu z uwagą oglądali spektakl teatralny, przygotowanym przez uczniów kl. IIc biorących udział w projekcie edukacyjnym pod kierownictwem : K. Sobel i J. Winkler. Postać świętego Marcina zagrał Pan Andrzej, który przyjechał na pięknym koniu. Kolejnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu o nagrodę Wójta Gminy Tworóg na najładniejszy lampion wykonany przez dzieci i rodziców. W czasie uroczystości młodzież gimnazjalna w ramach akcji „dar serca dla Michała” sprzedawała ciasteczka św. Marcina upieczone przez rodziców naszych uczniów, a zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczono dla Michała chorego na mukowiscytozę. Dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom, którzy włączyli się do zorganizowania tej uroczystości.

klica dnia listopad 17 2014 14:23:52 · Drukuj

Wycieczka
Wycieczka klasy IIa do Portu Lotniczego w Katowicach – Pyrzowicach.

W piątek 14 listopada klasa IIa miała możliwość zwiedzania Portu Lotniczego Katowice – Pyrzowice. Podczas wycieczki, uczniów po Porcie oprowadzał funkcjonariusz Straży Granicznej od którego młodzież mogła się dowiedzieć jak wygląda praca Straży Granicznej na lotnisku. Uczniowie zobaczyli jak wygląda odprawa celna pasażerów wylatujących samolotem, jak wygląda start oraz lądowanie samolotu , usłyszeli ciekawe historie zdarzające się na lotnisku. Dowiedzieli się jak wygląda zaopatrzenie samolotu między lotami, kto jest za co odpowiedzialny podczas pobytu samolotu na lotnisku, dlaczego tak ważna jest waga każdego bagażu jaki zabieramy ze sobą w podróż oraz wielu innych ciekawych rzeczy. Poznali pracę pirotechników, mieli możliwość zobaczenia oraz założenia stroju pirotechnika, który zakłada się do rozbrojenia ładunku wybuchowego. Jedną z ciekawostek było to, że waga takiego stroju to aż 40kg.
Z wielkim zainteresowaniem młodzież oglądała pokazy psa wyszkolonego do szukania materiałów wybuchowych i niebezpiecznych. Pies szukał uprzednio schowanych przez swojego opiekuna substancji niebezpiecznych. Uczniowie mieli możliwość zadawania najróżniejszych pytań na które uzyskiwała bardzo fachowe odpowiedzi. Zarówno chłopcy jak i dziewczyny dowiedzieli się w jaki sposób można zostać funkcjonariuszem Straży Granicznej, jak na codzień wygląda praca strażnika granicznego, strażnika pirotechnika oraz strażnika opiekuna psa.
Młodzież, pełna wrażeń, długo nie zapomni tak interesującej wycieczki, która była dla nich również lekcją zawodoznawstwa na co dowód można znaleźć oglądając zdjęcia zamieszczone w galerii.
Podczas wycieczki uczniom towarzyszyła wychowawczyni Antje Miska oraz Hanna Penz.


Hanna Penz

klica dnia listopad 14 2014 22:50:59 · Drukuj

Strona 3 z 26 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?

Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Tablica

Tablica

Copyright © 2008
Powered by PHP-Fusion ©Aero 2 blank by: Itanium3713480 Unikalnych wizyt