Nawigacja
Gimnazjum
  Strona Główna
  Szkoła
  Wizja i misja
  Statut
  Kryteria ocen
  WSO
  Dobre praktyki
  Rada Pedagog.
  Uczniowie
  Osiągnięcia
  Laureaci/Finaliści
  Organizacje
  Podręczniki
  Org. roku szkol.
  Wywiadówki
  Plan lekcji
  Zajęcia pozalek.
  Konkursy
  Sport
  Galeria
  Gimbus
  Kontakt


Ostatnie Artykuły
VII Ogólnopolski Kon...
X Konkurs Biblijny
XIV Międzyszkolny Ko...
Konkurs Fotograficzny
Szkolne zawody pływa...

Konkurs
Konkurs Biblijny

6 czerwca 2014 r. w Gimnazjum w Brynku odbył się już dziesiąty Konkurs Biblijny o zasięgu powiatowym związany z postaciami ze Starego Testamentu. Tegoroczna tematyka obejmowała znajomość Księgi Judyty i Estery, dlatego uczestnicy Konkursu musieli szczegółowo poznać te dwie Księgi Starego Testamentu. Celem Konkursu jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań Pismem Świętym, poznanie postaci występujących w Biblii, pogłębianie wiary i kształtowanie postaw chrześcijańskich.
W zmaganiach konkursowych wzięło udział 24 uczniów z gimnazjów w Bytomiu, Reptach, Tarnowskich Górach i Brynku. Pytania konkursowe opracował, jak co roku, ksiądz wikary P. Zając z Parafii w Tworogu. Komisja konkursowa w składzie: ks. P. Zając, K. Król, P. Wasilewska, po sprawdzeniu testów, które pisali uczniowie, wyłoniła zwycięzców:
I miejsce zajęła Adrianna Ulrich z Gimnazjum w Bytomiu, II m. zdobyła Monika Wanot z Gimnazjum w Brynku, III m. – Justyna Dylong z Gimnazjum w Brynku.
Wyróżnienia otrzymali: M. Ceślak ( Gimnazjum Salezjańskie, T. Góry), K. Król, D. Gluch, U. Gołkowska ( Brynek), M. Rakowska, B. Gieszczyk ( Bytom), W. Meiser ( Gimnazjum nr 3, Tarnowskie Góry).
Jak stwierdziła komisja, wiedza, którą wykazali się uczestnicy Konkursu, była ogromna, poziom wyrównany, dlatego przyznano tyle nagród.
Gratulujemy uczestnikom wiedzy oraz wytrwałości w zgłębianiu tajników Biblii. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i sprawny przebieg Konkursu.


Organizatorzy: Kornelia Sobel, Jolanta Winkler

klica dnia czerwiec 13 2014 11:24:46 · Drukuj

Lekcja wolności
Lekcja wolności

Wtorek, 4 czerwca to znamienna data w najnowszej historii Polski, to Dzień Wolności i Praw Obywatelskich, upamiętniający pierwsze po II wojnie światowej wolne wybory parlamentarne w 1989 roku - częściowo wolne do Sejmu oraz całkowicie wolne do Senatu. W Gimnazjum w Brynku to święto miało wymiar szczególny, uczniowie uczestniczyli bowiem w otwartej lekcji historii, podczas której przypomniano najważniejsze wydarzenia wiodące do uwolnienia spod jarzma komunizmu. Lekcja ilustrowana była slajdami prezentacji, fragmentami filmów, między innymi ilustrujących rolę Papieża Jana Pawła II w polskiej drodze do demokracji oraz muzycznymi ikonami niepodległościowych dążeń Polaków. Uczniowie usłyszeli „Balladę o Janku Wiśniewskim” oraz słynny hymn Solidarności, czyli „Mury”.
Wyjątkowym dopełnieniem tej niezwykłej lekcji był symboliczny gest wypuszczenia w niebo stada gołębi – znaków pokoju.
Inicjatorką przedsięwzięcia, która je przygotowała i poprowadziła, była Pani Iwona Pilc, nauczycielka historii.

klica dnia czerwiec 09 2014 16:18:22 · Drukuj

Wyniki konkursu
Wyniki konkursu fotograficznego „Piękno przyrody wokół nas”
Laureaci:
I miejsce – Michalina Chwolik – Gimnazjum w Brynku - „Nalot”
Opiekun: Michał Gowin
II miejsce – Bianka Matejczyk - Salezjański Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowskich Górach - „Stones”
Opiekun: Marian Matejczyk
III miejsce – Adam Popko – SP nr 15 w Tarnowskich Górach – „Bocian wieczorową porą”
Opiekun: Jolanta Charaputa

Wyróżnienia:
Magdalena Holi – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Tarnowskich Górach – „Nakarm motyla”
Opiekun: Agnieszka Masłowska
Matylda Miska - Publiczna SP nr 3 w Tarnowskich Górach” – „Czerwone lato”
Opiekun: Krystyna Kalke
Kaja Kubacka - Salezjański Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowskich Górach - „Drzewo życia”
Opiekun: Marta Jojko
Monika Kobędza – Gimnazjum w Brynku – „Deep purple”
Opiekun: Michał Gowin

W imieniu Organizatorów: Michał Gowin

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w poniedziałek 16-go czerwca o godz.10.00 w Gimnazjum w Brynku. Serdecznie zapraszamy laureatów wraz z opiekunami!
klica dnia czerwiec 06 2014 09:27:47 · Drukuj

Wyjazd...
Uczniowie Gimnazjum w Brynku
w Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego

30 maja 15-osobowa grupa uczniów Gimnazjum w Brynku realizująca projekt Bliżej kultury uczestniczyła w spotkaniu autorskim z Ks. prof. J. Szymikiem, który w auli WTL Uniwersytetu Śląskiego promował dwie swoje nowe książki – tomik poezji Hilasterion oraz tom esejów Teologia i my.
Był to wieczór piękny, wzruszający, podczas którego padały frazy bolesne, trudne, trafiające do głębi, tak bardzo prawdziwie oddające kondycję człowieka. I w tych frazach przenikały się piękno i brzydota, radość i cierpienie i ta dojmująca tęsknota za pełnią, absolutem...
Dla młodych ludzi, choć przekaz niełatwy, nie był to czas stracony. Znalezienie się w takiej przestrzeni, wśród tylu ważnych i mądrych ludzi było wielkim, dobrym przeżyciem, które z pewnością zostanie zapamiętane. Był moment i na rozmowę z Księdzem – patronem naszego literackiego konkursu - na kwiaty, podziękowania i na pamiątkową fotografię.
W Galerii zamieszczamy zdjęcia z tej niezwykłej wizyty, także te z podróży, które dowodzą, jak dobrze spędza się czas z tymi, którzy potrafią cieszyć się radością chwili.


Opiekunowie:Anna Rogala-Goj i Jacek Klica

klica dnia czerwiec 03 2014 20:17:39 · Drukuj

Informacja
"Konkurs fotograficzny "Piękno przyrody wokół nas."

W związku z faktem, że spora liczba prac napłynęła w ostatnich dniach podanego w regulaminie terminu informujemy, że lista laureatów zostanie podana na stronie internetowej szkoły 6-go czerwca.


Organizatorzy konkursu

klica dnia maj 26 2014 08:38:05 · Drukuj

Konkurs

W dniu 15.05.2014r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się Międzyszkolny Konkurs Literacki poświęcony twórczości Krystyny Siesickiej. Organizatorem spotkania byli nauczyciele SP w Tworogu
i GOK w Tworogu. W konkursie brały udział: SP z Boruszowic, SP z Tworoga, Gimnazjum z Krupskiego Młyna i Gimnazjum z Brynka, a tematem przewodnim była biografia K. Siesickiej i książka „Jezioro osobliwości”. W kategorii gimnazjum uczniowie naszej szkoły zdobyli następujące miejsca:


I miejsce – Alicja Marzec kl. Ib
II miejsce – Natalia Wallach kl. Ic
III miejsce – Natalia May kl. Ic

Uczniów do konkursu przygotował nauczyciel bibliotekarz pani Jolanta Winkler.


klica dnia maj 19 2014 20:17:22 · Drukuj

Spotkanie z rodzicami
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z rodzicami które odbędzie się 21.05.2014r (środa) o godz.17.00.
klica dnia maj 18 2014 21:02:14 · Drukuj

Sukces
Bez-Miary – przepis na sukces

30 kwietnia Zespół Teatralny Bez-Miary zaprezentował się w kolejnym przeglądzie teatralnym. Tym razem był to II Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych zorganizowany przez Zespół Szkół w Krupskim Młynie. Na deskach Gminnego Ośrodka Kultury w Potępie zaprezentowały się zespoły teatralne z całego Powiatu Tarnogórskiego oraz z Piekar Śląskich. Spektakle oceniali profesjonaliści – dwoje aktorów scen warszawskich oraz nauczyciel języka polskiego z Gimnazjum w Krupskim Młynie.
Aktorzy z Brynka przywieźli na konkurs przedstawienie „Nasz sen o lataniu”, które mieli okazję prezentować zaledwie kilkakrotnie. Ogrom pracy włożony w przygotowanie przedstawienia przez Bez-Miary został doceniony, ponieważ jury przyznało zespołowi I miejsce, statuetkę zwycięzców, dyplom oraz wspaniałą nagrodę rzeczową. Jednak najważniejsze dla zespołu i opiekuna okazały się słowa jurorów, które padły podczas podsumowania. Aktorzy podkreślali, że przedstawienie jest doskonałym przykładem ogromnej pracy zespołowej, budzi wzruszenie, trafia do emocji. Podkreślali, że jest tworem kompletnym, jedną całością, w której wszystko do siebie pasuje, jest czytelne, choć niedosłowne. I najważniejsze, że tego przedstawienia nie powstydziłby się najlepszy profesjonalny zespół teatralny.
Te słowa są najlepszą nagrodą dla zespołu i jego opiekuna, bo utwierdzają w przekonaniu, że warto przed młodzieżą stawiać trudne wyzwania, poruszać głęboko ukryte struny wrażliwości, wymagać, nie poprzestawać na lekkim, łatwym i przyjemnym. To procentuje i zmienia życie. Z pewnością. Wszyscy, którzy współtworzyli spektakl „Nasz sen o lataniu”, wiedzą o tym na pewno, tak jak na pewno zabiorą doświadczenie Bez-Miary na dalszą drogę i zachowają w pamięci czas, który poświęcili na pracę w zespole.


Opiekun zespołu Teatralnego Bez-Miary, Anna Rogala-Goj

klica dnia maj 02 2014 22:35:25 · Drukuj

Laury
Kolejne laury dla Bez-Miary

Zespół Teatralny Bez-Miary w połowie kwietnia wystąpił w Powiatowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Artystycznych w Tarnowskich Górach. Dla zespołu była to okazja do wymiany doświadczeń, a nade wszystko możliwość sprawdzenia się w na tak dużej, profesjonalnej scenie. Występ się udał, zespół stanął na wysokości zadania i dlatego 29 kwietnia w Tarnogórskim Centrum Kultury przedstawiciele zespołu wraz z opiekunem odebrali pamiątkową statuetkę oraz dyplom za zajęcie II miejsca w konkursie.

klica dnia maj 02 2014 22:28:28 · Drukuj

Wizyta...
Niezwykła wizyta w Hucie Cynku i Ołowiu
w Miasteczku Śląskim

29 kwietnia 25-osobowa grupa chłopców z klas trzecich wraz z trójką opiekunów w ramach planowania przyszłej kariery zawodowej odwiedziła Hutę Cynku i Ołowiu w Miasteczku Śląskim. Tę niecodzienną wycieczkę zorganizował wójt Gminy Tworóg, Pan Klaudiusz Wieder.
Jak była ona niecodzienna przekonaliśmy się dopiero na miejscu, kiedy usiedliśmy w sali konferencyjnej i rozpoczęliśmy naszą wycieczkę od szkolenia BHP oraz otrzymaliśmy stroje na czas zwiedzania – kaski, okulary, maski ochronne na twarz i fartuchy oraz polecenie chodzenia tylko wyznaczonymi drogami za przewodnikiem i niedotykania niczego. Ta wyjątkowa lekcja przekonała nas jak bardzo niebezpieczna, odpowiedzialna oraz trudna może być praca w takim zakładzie. Szkodliwe czynniki – wszechobecny pył, toksyczne związki chemiczne w powietrzu, nieprzyjemny zapach, wysoka temperatura, piece, kadzie wypełnione płynnymi metalami. I ludzie ciężko pracujący, anonimowi, bo z maskami na twarzach. Czuliśmy się jak w filmie grozy, a przecież nam wszystkim towarzyszyło przekonanie, że ten ludzki wysiłek nie idzie na marne, że taka praca jest konieczna, że temu trudowi należy się wyjątkowy szacunek.
Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi za umożliwienie nam uczestnictwa w tej niezwykle atrakcyjnej i kształcącej lekcji.

klica dnia maj 02 2014 12:54:41 · Drukuj

Apel
Uczniowie Gimnazjum w Brynku w hołdzie Papieżowi

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi w Gimnazjum w Brynku odbyła się piękna uroczystość – apel poświęcony kanonizacji Papieża Jana Pawła II. Gimnazjaliści zaprezentowali wzruszający montaż słowno-muzyczny przypominający drogę Karola Wojtyły do świętości. Uczniowie w zagranych z wiarygodnością scenkach przypomnieli najbardziej znaczące wydarzenia z życia młodego Wojtyły oraz ukazali najważniejsze momenty kapłańskiej posługi Jana Pawła II.
Scenkom towarzyszyła prezentacja multimedialna z fragmentami filmów dokumentalnych poświęconych Papieżowi, zdjęciami i ważnymi cytatami.
Dodatkowych wzruszeń dostarczyły zebranym papieskie pieśni, które mogli wspólnie zaśpiewać, a całość zakończyła recytacja fragmentu najważniejszego dzieła poetyckiego Jana Pawła II – Tryptyku Rzymskiego.
Tę wzruszającą lekcję wartości przygotowali uczniowie klasy IIc, IIa oraz IIIb pod kierunkiem nauczycieli: Kornelii Sobel, Jolanty Winkler, Iwony Pilc oraz Anny Rogali-Goj.

klica dnia maj 02 2014 12:53:20 · Drukuj

Strona 3 z 22 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?

Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Tablica

Tablica

Copyright © 2008
Powered by PHP-Fusion ©Aero 2 blank by: Itanium3540523 Unikalnych wizyt