Nawigacja
Gimnazjum
  Strona Główna
  Szkoła
  Wizja i misja
  Statut
  Rekrutacja
  Dobre praktyki
  Kryteria ocen
  WSO
  Rada Pedagog.
  Uczniowie
  Rada Rodziców
  Strefa rodzica
  Osiągnięcia
  Laureaci/Finaliści
  Organizacje
  Podręczniki
  Org. roku szkol.
  Wywiadówki
  Plan lekcji
  Zajęcia pozalek.
  Konkursy
  Wymiana
  Galeria
  Sport
  Gimbus
  Kontakt
  Facebook


Ostatnie Artykuły
Wyniki XVII Międzysz...
XIII Konkurs Biblijny
Konkurs Fotograficzn...
XVII Międzyszkolny K...
VIII Ogólnopolski Ko...

Gratulujemy
Nagrody Ministra Edukacji Narodowej

Z radością informujemy, że nauczyciele Gimnazjum w Brynku – Panie - Kornelia Sobel (nauczyciel religii) i Danuta Pichura (nauczyciel w-fu) , za swoją pracę i osiągnięcia zostały uhonorowane Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej. Cieszymy się wraz z nimi i serdecznie gratulujemy tak wielkiego wyróżnienia.

klica dnia październik 17 2016 14:18:49 · Drukuj

Wymiana

W dniach 01 - 08. 10. 2016r wybrani uczniowie Gimnazjum w Brynku wraz z opiekunami p. Antje Miska oraz p. Danutą Pichura wyjechali do partnerskiej szkoły w Niemczech, do Eichwalde w celu poznania swojego partnera wymiany i jego rodziny. Uczniowie wraz z nauczycielkami mieli okazję poznać niemiecką szkołę, miasto, uczestniczyli w wycieczkach do Berlina i Poczdamu. Nadrzędnym celem wymiany jest zbliżenie się młodzieży polskiej i niemieckiej przez poznanie się na płaszczyźnie rodzinnej i szkolnej. Wymiana umożliwia przełamywanie stereotypów, poznanie i zrozumienie własnych mentalności, a jednocześnie doskonalenie umiejętności językowych w autentycznych sytuacjach życiowych. W maju będzie kolej na rewizytę.

klica dnia październik 14 2016 13:23:01 · Drukuj

Spotkanie autorskie

W dniu 04.10.2016r. młodzież naszego gimnazjum wraz z opiekunami p. J.Winkler i p. K.Sopel została zaproszona przez dyrektor i pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Tworogu na spotkanie autorskie z panią Barbarą Ciwoniuk.
Barbara Ciwoniuk
O mnie
Pokój pełen książek
Noc za oknem szroni szyby
Złote światło lampy
Biurko, fotel, laptop
Oto moje Karaiby

To autorka powieści poruszających dylematy z życia młodzieży. Pisze o sprawach istotnych: roli przyjaźni, potrzebie szczerości i bliskości, pierwszych uczuciach, konieczności szukania własnej drogi. Pani Barbara Ciwoniuk omówiła problematykę wybranych powieści, prezentując niektóre fragmenty swoich książek: „Igor”, „Rokko”, „Ania”, „Wakacje z gangsterem”, „Musisz to komuś powiedzieć”, „Własny pokój” , „Ten gruby”, „Uciec jak najbliżej”. W swoich książkach autorka stara się wskazywać najprostsze drogi wyjścia z trudnych sytuacji. Często jest to zwykłe przyznanie się do błędu czy szczera rozmowa z przyjacielem, rodzicem, nauczycielem.
Podsumowaniem spotkania było udzielanie odpowiedzi na pytania uczestników spotkania.
Dziękujemy za zaproszenie na spotkanie autorskie dyrektor i pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Tworogu.


Jolanta Winkler


klica dnia październik 07 2016 10:13:51 · Drukuj

Wycieczka integracyjna
Wycieczka integracyjna klas I

W dniach 13 i 14 września klasy I udały się wraz z wychowawcami i pedagogiem szkolnym na wycieczkę integracyjną do Nadleśnictwa w Brynku.
Uczniowie przez Leśniczego zostali zapoznani z tajnikami lasu, ciekawymi wiadomościami na temat zwierząt żyjących w lasach oraz roślinności leśnej, ale przede wszystkim młodzież mogła lepiej i bliżej poznać siebie. Po bardzo ciekawych zajęciach z Leśniczym oraz "kole fortuny" i przyrodniczej "zgaduj zgaduli" młodzież integrowała się podczas wspolnego ogniska i smażenia kiełbasek oraz podczas wspólnych gier i zabaw integracyjnych. Pogoda dopisała a uczniowie wraz z opekunami jeszcze długo będą pamiętać wspólnie spędzone chwile.


Hanna Penz

klica dnia wrzesień 19 2016 17:11:29 · Drukuj

Wywiadówka
Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów Gimnazjum w Brynku na spotkanie z rodzicami, które odbędzie się 07.09.2016 r. (środa) o godz.17.00.
klica dnia wrzesień 02 2016 14:35:49 · Drukuj

Gimbus
1 września 2016 r. GIMBUS pojedzie do Gimnazjum w Brynku :
8.35 - Wojska
8.50 - Nowa Wieś
9.05 - Tworóg (Kościół)
Odjazd uczniów do domu o godzinie 11.15 z Brynka, ul. Zamkowa

Od 2 września 2016 r. GIMBUS będzie kursował zgodnie z ubiegłorocznym rozkładem jazdy.
klica dnia sierpień 30 2016 15:33:41 · Drukuj

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się w czwartek 01.09.2016r. o godzinie 9.30. Uczniowie obowiązani są w tym dniu przybyć do szkoły w odświętnym stroju.
klica dnia sierpień 29 2016 11:50:25 · Drukuj

Komunikat

Rodzice uczniów uprawnionych do zwrotu za dojazd do szkoły (odległość od szkoły przekracza 4 km), z wyłączeniem uczniów mieszkających w miejscowościach obsługiwanych przez gimbus, zobowiązani są do wyrobienia Karty ŚKUP i doładowania jej na miesiąc wrzesień 2016 r.
Do rozliczenia przejazdów do szkoły w miesiącu wrześniu konieczne będą: kserokopia Karty ŚKUP oraz dokument potwierdzający jej doładowanie
.

klica dnia sierpień 17 2016 14:16:00 · Drukuj

Filmowcy z Brynka
Filmowcy z Brynka Tak widzą

Film 100 metrów jest efektem realizacji projektu edukacyjnego. Opiekun projektu dostrzegł niezwykły talent Piotra Szewczyka, ucznia klasy II a - reżysera, operatora kamery, autora scenopisu, montażysty w jednej osobie, który swoją wrażliwość i niezwykłą umiejętność patrzenia na świat uzewnętrznia, patrząc w obiektyw kamery.
Na początku roku szkolnego, kiedy uczniowie wybierali projekty edukacyjne, opiekun zaproponował Piotrowi pracę nad projektem filmowym. Ponadto w projekcie wzięli udział: Patryk Katryniok, Jakub Hasiński, Jakub Mazur, Wojciech Pilarski, Hanna Walica, Marcel Profus, Maja Ferdin, Martyna Kiołbasa. A w nagraniach uczestniczyła cała klasa II a. Grupa z pomocą opiekuna stworzyła scenariusz filmu prezentującego historię chłopaka, który dowiaduje się, że bieg przez życie nie zawsze jest łatwy i bezbolesny. Tak jak na bieżni, tak i w życiu zdarzają się upadki i potknięcia. Jednak, gdy otaczają nas mądrzy, wspierający nas i wrażliwi ludzie, nawet chwilowe niepowodzenia nie mogą nas zniechęcać. Życie zawsze toczy się dalej i warto walczyć o swoje marzenia, o to, by z godnością dobiec do mety.
Realizacja projektu trwała około pół roku, ale okazał się na tyle udany, że opiekun zdecydował o wysłaniu filmu na konkursy filmowe do Gdyni i do Krakowa. Film został zauważony przez jurorów tego drugiego konkursu i spośród 125 filmów nadesłanych na konkurs zakwalifikowany do grupy 22 finalistów.
Obraz 100 metrów uczestniczył w pokazach finałowych w dniu 23 czerwca w kinie studyjnym PARADOX w Krakowie i został wyświetlony w ramach pasma Tak to widzę, czyli Konkursu Filmów Amatorskich przy Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB.W swojej kategorii: Film fabularny – prace grupowe 13-18 lat zdobył II miejsce.Nagroda bardzo nas cieszy, ale daleko cenniejsza była obecność na pokazach finałowych, bo zobaczyliśmy, jakimi problemami żyje młodzież, co ją interesuje, jak widzi świat. Warto było podpatrzeć warsztat innych i przekonać się, że obrany kierunek rozwoju jest właściwy. Z pewnością jest to pierwszy sukces filmowca z Brynka, ale nie ostatni. O Piotrze i jego filmach na pewno jeszcze usłyszymy. Póki co mamy pomysł na kolejną fabułę i po wakacjach zabieramy się do pracy.Opiekun: Anna Rogala-Goj

klica dnia czerwiec 23 2016 22:05:03 · Drukuj

XII POWIATOWY KONKURS BIBLIJNY
XII POWIATOWY KONKURS BIBLIJNY

Komisja konkursowa w składzie: ks. K. Lempa, K. Król, T. Herman, J. Świętek po sprawdzeniu testów, które pisali uczniowie, wyłoniła zwycięzców. I miejsce zajęła Alicja Marzec z Gimnazjum w Brynku, II miejsce zdobyła Urszula Gołkowska z Gimnazjum w Brynku, III miejsce – Ryszard Gołkowski ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Boruszowicach oraz Kacper Mika z Gimnazjum w Brynku, IV miejsce D. Śnietka z Gimnazjum nr 3 w Tarnowskich Górach oraz A. Kamińska z Gimnazjum w Brynku.
Jury przyznało również wyróżnienia. Otrzymali je A. Bomba (Salezjański Zespół Szkół w Tarnowskich Górach), W. Szygula i K. Król z Gimnazjum nr 3 w Tarnowskich Górach, D. Segeth ze Szkoły Podstawowej w Kopienicy, W. Nocoń z Gimnazjum nr 15 w Gliwicach, K. Świętek ze Szkoły Podstawowej w Boruszowicach, F. Chmielewska ze Szkoły Podstawowej w Tworogu oraz D. Bal i M. Broniek z Gimnazjum w Brynku.
Jak stwierdziła komisja, wiedza, którą wykazali się uczestnicy Konkursu, była rozległa, a poziom wyrównany, dlatego przyznano tyle nagród.
Gratulujemy uczestnikom niezwykłej wiedzy, ale nade wszystko wytrwałości w zgłębianiu tajników Biblii. Serdecznie dziękujemy sponsorom za ufundowanie cennych nagród oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i sprawny przebieg Konkursu.


Kornelia Sobel, Jolanta Winkler

klica dnia czerwiec 15 2016 22:54:54 · Drukuj

Talenty sportowe
ODKRYWAMY TALENTY SPORTOWE

Wśród uczniów Gimnazjum w Brynku można znaleźć prawdziwe talenty sportowe. Jednym z nich jest uczeń z klasy IC Dawid Pradelok który uczestniczył w dniach 3-4.06.2016 w Kwietnym Biegu 24 godzinnym w Lisowicach. Bieg ten organizowany jest w celu upamiętnienia pierwszej wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Polsce. Nazwa Kwietny Bieg pochodzi od dywanów układanych z kwiatów na papieskich szlakach i drogach. W biegu w którym uczestniczył Dawid udział wzięło 339 biegaczy z całej Polski. Bieg trwał 24 godziny podczas których Dawid przebiegł ponad 94 kilometry i zajął w kategorii szkół gimnazjalnych 2 miejsce, a w klasyfikacji ogólnej 24 miejsce. Wielkie brawa za wysiłek i wytrwałość i życzymy dalszych sukcesów sportowych.


D.Pichura


klica dnia czerwiec 12 2016 09:20:22 · Drukuj

Strona 3 z 36 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?

Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Tablica

Copyright © 2008
Powered by PHP-Fusion ©Aero 2 blank by: Itanium4445131 Unikalnych wizyt