Nawigacja
Gimnazjum
  Strona Główna
  Szkoła
  Wizja i misja
  Statut
  Rekrutacja
  Dobre praktyki
  Kryteria ocen
  WSO
  Rada Pedagog.
  Uczniowie
  Osiągnięcia
  Laureaci/Finaliści
  Organizacje
  Podręczniki
  Org. roku szkol.
  Wywiadówki
  Plan lekcji
  Zajęcia pozalek.
  Konkursy
  Wymiana
  Galeria
  Sport
  Kontakt
  Gimbus


Ostatnie Artykuły
Konkurs Fotograficzn...
XII Konkurs Biblijny
Laureaci XI Konkursu...
XVI Konkurs Recytato...
XI Konkurs Biblijny

Wywiadówka

Dyrektor Gimnazjum w Brynku zaprasza rodziców w dniu 13.01.2016 r. o godz. 17.00 na zebranie podsumowujące pracę szkoły w I semestrze roku szkolnego 2015/2016.
W programie spotkania między innymi:
- prelekcja na temat dopalaczy. Prelegent: Sabina Lasok-Chwiedoruk,
- prezentacja "Jasełek" przez uczniów gimnazjum.

klica dnia styczeń 10 2016 10:14:11 · Drukuj

Mistrzostwa
Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym

Dnia 18 grudnia w Gimnazjum w Brynku odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym. Do zawodów rozgrywanych w sali gimnastycznej stanęło 34 uczniów gimnazjum (24 chłopców i 10 dziewcząt). Rywalizacja była zacięta, a często do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był dodatkowy set. Grano systemem „do dwóch porażek”. Graczom towarzyszył doping pozostałych uczestników oraz kibiców. Najlepsi okazali się:Chłopcy:
1. Pyka Tomasz
2. Pietruszewski Szymon
3. Mania Kamil
4. Wieder Michał

Dziewczęta:
1. Skoczylas Magdalena
2. Jaworek Wiktoria
3. Lis Karolina
4. Brol Jennifer
Wymienieni zawodnicy będą reprezentować naszą szkołę w zawodach międzyszkolnych. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy.H. Sobala
M. Matuszek


klica dnia grudzień 29 2015 10:45:33 · Drukuj

Zwycięstwo
Zwycięstwo w Konkursie Kolęd Niemieckojęzycznych !!!

17 grudnia 2015 odbył sie konkurs kolęd niemieckojęzycznych w Gimnazjum w Krupskim Młynie.
Nasza szkoła reprezentowana była przez Celinę Haida, Karolinę Popielarz, Marzenę Zdrzałek (klasa 1B, śpiew), Alicję Kubica (skrzypce, klasa 2A i Nicolę Gołkowską (gitara , klasa 2A) . Dziewczyny zaśpiewały piosenkę "Leise rieselt der Schnee"i zajęły I miejsce.
Gratulujemy i czekamy na następne sukcesy naszego zespołu!Antje Miska

klica dnia grudzień 27 2015 23:47:22 · Drukuj

Życzenia świąteczne
Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, przy wejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie, ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny, najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie”.

C. K. Norwid

Na zbliżające się Święta pragniemy wszystkim odwiedzającym naszą stronę złożyć życzenia pięknego przeżywania Bożego Narodzenia - w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze. Nowy zaś Rok niech będzie dla Państwa czasem pokoju, realizacji osobistych zamierzeń i spełnienia wszystkich marzeń.

klica dnia grudzień 21 2015 11:17:53 · Drukuj

Edukacja zdrowotna
,,Godzina dla zdrowia”- edukacja zdrowotna
na wesoło.

Dnia 2.12.2015 roku w Gimnazjum w Brynku odbyła się impreza prozdrowotna ,,Godzina dla zdrowia” przygotowana przez członków SK PCK. Uczestniczyły w niej delegacje wszystkich klas naszej szkoły, a każdy oddział z klas I,II i III miał swoją 6 osobową reprezentację. Poszczególni uczniowie rywalizowali w 3 różnych zadaniach. Były to: zadania zwinnościowe z wykorzystaniem zdrowych przekąsek (np. obieranie jabłka o jak najdłuższej skórce), zadania sprawnościowe (np. wykonywanie jak największej ilości przysiadów w ciągu 1 minuty), czy zadania z wiedzy o zdrowiu (np. które warzywo jest najcięższe). Wszystkie konkurencje były punktowane. Uczniowie bawili się świetnie a w klasyfikacji końcowej zwyciężyła reprezentacja klas III, drugie miejsce zajęli zawodnicy z klas I i trzecie miejsce zdobył zespół klas II. Nagrodami dla wszystkich uczestników rywalizacji międzyklasowej były zdrowe przekąski ufundowane przez sklepik szkolny ,,Mały głód”. W galerii zamieszczamy kilka zdjęć z tej imprezy.


klica dnia grudzień 15 2015 12:40:44 · Drukuj

Czekamy na ...

Czekamy na święta

Czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia sprzyja refleksji nad wartościami, nad tym, co ważne, ważniejsze. Uczniowie Gimnazjum w Brynku, odczuwając potrzebę podzielenia się refleksją o wartościach, przygotowali specjalnie na zebranie z rodzicami Adwentową dekorację, a podczas samego zebrania zespół teatralny Bez-Miary zagrał spektakl „Opowieść o perle”, który skłania do zatrzymania się, do zadumy nad relacjami międzyludzkimi, pomaga odpowiedzieć na pytania, jak żyć pięknie i prawdziwie. W Galerii prezentujemy zdjęcia z wydarzenia.

Anna Rogala-Goj

klica dnia grudzień 13 2015 18:06:50 · Drukuj

Rejestr danych

Szkoła prowadzi rejestr danych osobowych prowadzony w formie papierowej znajdujący się w Sekretariacie Szkoły.


Anna Rainer (Administrator Bezpieczeństwa Informacji

klica dnia grudzień 09 2015 22:54:55 · Drukuj

Konkurs Recytatorski
XVI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych i Gimnazjów

Gimnazjum w Brynku, jak co roku, zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w XVI edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Brynek 2016. Przesłuchania konkursowe odbędą się 10 lutego 2016r. w ramach III Dnia Poezji w Gimnazjum w Brynku. Tym samym 10 lutego jest dla uczniów Gimnazjum w Brynku dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Szczegóły w zakładce Konkursy.


Organizatorzy

klica dnia grudzień 08 2015 19:44:35 · Drukuj

Wywiadówka
Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów Gimnazjum w Brynku na spotkanie z rodzicami, które odbędzie się 09.12.2015r. (środa) o godz.17.00.
klica dnia grudzień 07 2015 09:16:40 · Drukuj

Wyjazd na meczDnia 27 listopada uczniowie Gimnazjum w Brynku wraz z opiekunami wybrali się do Gliwic na mecz piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy. Naprzeciw siebie stanęły dwie śląskie drużyny, Piast Gliwice oraz Ruch Chorzów, które w tym sezonie znajdują się w górnej części tabeli. Drużyna z Piasta jest nawet liderem rozgrywek. Na trybunach kameralnego stadionu zasiadło ponad 8 tysięcy widzów co jest świetnym wynikiem. Gości z Chorzowa wpierała grupa ponad 3 tysięcy kibiców, co tylko dodało atrakcyjności spotkaniu. Z trybun było słychać głośny, nieustający doping, który zagrzewał oba zespoły do walki. Na boisku lepsi okazali się zawodnicy Piasta Gliwice, którzy wygrali 3 : 0 i umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Zdjęcia z meczu w galerii.


H. Sobala

klica dnia listopad 30 2015 21:19:58 · Drukuj

Dni z profilaktyką
Dni z profilaktyką pod hasłem "Dopalaczom mówimy - NIE" w Gimnazjum w Brynku


W dniach 24, 25, 26 listopada 2015 r. tradycyjnie, jak co roku, w ramach organizowanych dni z profilaktyką, w tym roku pod hasłem "Dopalaczom mówimy - NIE" wiele się działo w naszym Gimnazjum.
Wchodząc do szkoły, już od progu można było zauważyć, co przez najbliższe trzy dni będzie czekało na uczniów. Na korytarzach pojawiły się gazetki tematycznie związane z hasłem przewodnim.

24 listopada został zaproszony Teatr Edukacji i Profilaktyki "MASKA "z Krakowa ze spektaklem "Kolekcjonerzy wrażeń". Była to opowieść o trójce beztroskich nastolatków którzy wspólnie postanawiają uczcić walentynki. W celu rozluźnienia atmosfery decydują się na zażycie dopalaczy. Ta decyzja pociąga za sobą tragiczne skutki. Z pomocą psychologa policyjnego raz jeszcze przeżywają Walentynkową noc, stopniowo odkrywając tajemnice własnego błędu.
Po spektaklu odbyła się prelekcja prowadzona przez osoby przeszkolone w Krakowskim Stowarzyszeniu Terapeutów Uzależnień.

W środę 25 listopada, włączając się w obchody Światowego Dnia Praw Dziecka, zorganizowaliśmy konkurs wiedzy o „Prawach i obowiązkach dziecka, człowieka i obywatela oraz ucznia gimnazjum w Brynku”.
Niezmiernie miło nam poinformować o wynikach konkursu.
I miejsce Piotr Szewczyk kl. IIa
II miejsce Anna Kamińska kl. Ia
III miejsce Natalia Kaczmarczyk kl. Ic
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i podjęty trud.

W środę 25 listopada odbyło się również przedstawienie "W niewoli nałogów" w ramach projektu edukacyjnego " Wychowanie do wartości poprzez rozwijanie swoich pasji".

26 listopada odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Posterunku Policji w Tworogu, pogadanka na temat zagrożenia dopalaczami.
Odbyły się również konsultacje dla rodziców prowadzone przez psychologa Sabinę Lasok - Chwiedoruk na temat dopalaczy.

W ramach akcji 20.11.2015r. odbyło się spotkanie z pracownikami Sanepidu w Bytomiu oraz warsztaty dla uczniów na temat dopalaczy.

16 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony w 1995 r. z inicjatywy UNESCO. Według Deklaracji UNESCO z 1995 roku, tolerancja oznacza, że „każdy ma wolny wybór przekonań i akceptuje fakt, że inni korzystają z takiej samej swobody” .
W Polsce Międzynarodowy Dzień Tolerancji był obchodzony po raz pierwszy w 1996 r.

Tolerancja nie jest kwestią instynktu, lecz świadomości. Często pewne zachowania nietolerancyjne mogą wynikać z niewiedzy, stereotypów czy też mitów krążących w społeczeństwie.

Organizatorem akcji jest pedagog szkolny Hanna Penz przy współpracy z A. Rainer, I. Pilc, J. Winkler, K. Sobel


Hanna Penz


klica dnia listopad 26 2015 16:15:14 · Drukuj

Strona 3 z 32 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?

Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Tablica

Copyright © 2008
Powered by PHP-Fusion ©Aero 2 blank by: Itanium4113294 Unikalnych wizyt