Nawigacja
Gimnazjum
  Strona Główna
  Szkoła
  Wizja i misja
  Statut
  Rekrutacja
  Kryteria ocen
  Dobre praktyki
  WSO
  Rada Pedagog.
  Uczniowie
  Osiągnięcia
  Laureaci/Finaliści
  Organizacje
  Podręczniki
  Org. roku szkol.
  Wywiadówki
  Plan lekcji
  Zajęcia pozalek.
  Konkursy
  Sport
  Galeria
  Kontakt
  Gimbus


Ostatnie Artykuły
XI Konkurs Biblijny
Protokół z posiedzen...
XV Konkurs Recytatorski
Konkurs fotograficzny
VII Ogólnopolski Kon...

Zespół Teatralny Bez-Miary
Zespół Teatralny Bez-Miary w finale wojewódzkiego konkursu

Zespół Teatralny Bez-Miary, który od początku roku pracuje w nowym składzie, zadebiutował prezentacją w wojewódzkim finale prestiżowego Przeglądu Małych Form Teatralnych, który odbył się 15 grudnia w Mysłowicach. Konkurs zorganizowało Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach, a honorowym patronatem objął Wojewoda Śląski.
Zespół zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego na podstawie autorskiego scenariusza napisanego przez opiekuna zespołu zaprezentował spektakl „Biuro marzeń zagubionych”.
Daliśmy radę, chociaż nie zajęliśmy punktowanego miejsca. Młodzi aktorzy zobaczyli, jak zaprezentowali się inni już pewni siebie, z pełną świadomością sceniczną, zobaczyli, jak bardzo ważna jest wyrazistość i swoboda sceniczna, i na pewno z tego doświadczenia będą mogli czerpać tak, by w kolejnych prezentacjach wypadać jak najlepiej.
Ale przecież mamy dowody na to, jak nasz spektakl się podobał. Na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach http://www.kuratorium.katowice.pl/ w centralnej jej części, w której znajduje się dokumentacja fotograficzna najważniejszych wydarzeń oświatowych w województwie W obiektywie, znajdziemy zdjęcia z konkursu. Wystarczy kliknąć link Profilaktyka przez sztukę, a zobaczymy zespół teatralny w wielu odsłonach, bardzo pięknych bez wątpliwości. Gratulujemy.


Opiekun zespołu – Anna Rogala-Goj


klica dnia styczeń 05 2015 16:36:19 · Drukuj

Dyskusyjny Klub Filmowy
Dyskusyjny Klub Filmowy w nowej formule

Dyskusyjny Klub Filmowy istnieje w naszej szkole od dawna, ale w tym roku szkolnym opiekunowie DKF-u postanowili comiesięcznym projekcjom nadać nowy wymiar, przedmiotem zainteresowania uczynić najwybitniejsze, a nieznane młodym widzom filmy z historii kina. Inauguracyjne spotkanie miało miejsce 8 października, a cykl pokazów rozpoczęła projekcja filmu niemego z 1921r., czyli „Brzdąca” – autorskiego dzieła najwybitniejszego komika w historii kina – Charliego Chaplina.
„Ten film, pomimo tego, że był niemy i kręcony w odległych latach naprawdę „wciska w fotele”. Płakałam na nim autentycznie. Wiem, że to zdanie pojawia się w wielu recenzjach różnych filmów, ale w tym wypadku dodanie go podkreśla, jak znakomitym filmem jest „Brzdąc”.- mówi jedna z uczestniczek spotkania.
A 21 listopada obejrzeliśmy kolejny film. Tym razem była to komedia z 1959 roku „Pół żartem, pół serio” Billy’ego Wildera z doborową obsadą – Marilyn Monroe, Tonnym Curtisem oraz Jackiem Lemmonem. Ta klasyczna, oparta na przebierankach, nieoczekiwanych zwrotach akcji komedia amerykańska pokazuje kolejną odsłonę historii komedii – film dźwiękowy, ale jeszcze czarno-biały. Oglądającym film towarzyszyły spore emocje, projekcja przerywana była salwami śmiechu. Mówią: „Film jest genialną mieszanką akcji i humoru. Wszystkim bardzo się podobał. Już nie możemy doczekać się naszego kolejnego spotkania z komedią.”
A tuż przed świętami, ulegając atmosferze zbliżającego się czasu kolędy na chwilę odbiegliśmy od założonej konwencji i 16 grudnia obejrzeliśmy klasyczny film animowany z wytwórni Walta Disneya – „Puchatkowego Nowego Roku”. Nostalgia i łzy wzruszenia towarzyszyły nam podczas spotkania i teraz już wiemy, jak wielką wartość ma wspólne oglądanie filmów. Tym razem niepotrzebna była dyskusja, wystarczyła wspólnota przeżyć i dobre emocje, które w ten sposób się zrodziły.
Wkraczamy w kolejny rok pracy, a kolejna projekcja na pewno jeszcze w styczniu, tuż przed feriami.


Opiekunowie DKF-u: Jacek Klica i Anna Rogala-Goj

klica dnia styczeń 05 2015 16:28:38 · Drukuj

Życzenia Świąteczne

Pusty rynek.
Nad dachami
Gwiazda. Świeci każdy dom.
W zamyśleniu, uliczkami,
Idę, tuląc świętość świąt.

Joseph von Eichendorff

W tym szczególnym czasie, czasie kolędy, czasie świątecznej przemiany serc życzymy Państwu spokoju i wyciszenia, i prostej radości dzielonej z najbliższymi. Niech te święta Bożego Narodzenia przyniosą chwile zasłużonego odpoczynku, wytchnienia od codziennego trudu i trosk.
Niech nadchodzący Nowy Rok obfituje we wszelką pomyślność i powodzenie, zarówno w sprawach osobistych, jak i zawodowych, niech przyniesie pełne zadowolenia chwile, niech postawi na życiowej drodze samych życzliwych i dobrych ludzi, niech będzie szczęśliwy.


Dyrektor, nauczyciele,
uczniowie Gimnazjum w Brynku


klica dnia grudzień 21 2014 21:51:34 · Drukuj

Wycieczka
Na lotnisku…

5 grudnia odbyła się wycieczka klasy IA na lotnisko w Pyrzowicach. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda zwyczajny dzień pracowników lotniska.
Obserwowaliśmy w akcji psa, który potrafi wyczuć środki odurzające, a także mieliśmy okazję zobaczyć ucznia w stroju pirotechnika. Dowiedzieliśmy się, jak odbywają się odprawy podróżnych i mieliśmy okazję zobaczyć start i lądowanie samolotów z największego w Polsce tarasu widokowego. Byliśmy w części tarasu widokowego zamkniętej dla osób postronnych. W tym pomieszczeniu zobaczyliśmy makietę lotniska w niedalekiej przyszłości. Wszystkim uczniom zwiedzanie portu lotniczego bardzo się podobało, a szczególnie tym, którzy pierwszy raz byli na lotnisku.
Podczas wycieczki towarzyszyła nam wychowawczyni Pani Iwona Pilc oraz Panie Hanna Penz i Jolanta Winkler.
Zdjęcia do obejrzenia w galerii.


Oliwia Janik, Jakub Hasiński, Jakub Mazur z kl. Ia

klica dnia grudzień 16 2014 23:21:27 · Drukuj

Mecz
Zobaczyć mecz na żywo...

Dnia 28 listopada uczniowie Gimnazjum w Brynku wraz z opiekunami udali się do Gliwic, by obejrzeć mecz piłkarski. Rozgrywany w ramach 17 kolejki
T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy gospodarzami Piastem Gliwice, a Wisłą Kraków przyciągnął spora grupę kibiców. Na trybunach pięknego obiektu w Gliwicach zasiadło niespełna 5500 widzów, z czego ok. 800 osobowa grupa przyjezdnych z Krakowa. Mimo dużego chłodu uczniowie nie nudzili się od czasu do czasu głośnym dopingiem wspierając drużynę z Gliwic. Więcej okazji do zdobycia gola stworzył zespół gospodarzy, jednak piłka ani razu nie znalazła drogi do bramki. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, ale oba zespoły wydawały się zadowolone. Zdjęcia można zobaczyć w galerii.


Henryk Sobala

klica dnia grudzień 10 2014 22:50:06 · Drukuj

Spotkanie z rodzicami
Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów Gimnazjum w Brynku na spotkanie z rodzicami, które odbędzie się 10.12.2014r. (środa) o godz.17.00.
klica dnia grudzień 05 2014 11:25:24 · Drukuj

Talent
TALENTY SPORTOWE SĄ WŚRÓD NAS.


Relacja Filipa Szeląga ze zgrupowania kadry
Polski.

W dniach od 14 do 16 listopada 2014 w ośrodku szkoleniowym „Odys” w Tresnej nad Jeziorem Żywieckim miałem przyjemność uczestniczyć w szkoleniu dla zawodników i trenerów łucznictwa w zakresie łucznictwa bloczkowego. Zajęcia prowadził ukraiński szkoleniowiec Konstanty Szkolny.
Wychowanką K. Szkolnego jest Maria Szkolna /córka/obecna Halowa Mistrzyni Świata Juniorek2014 i Mistrzyni Europy Juniorek 2014.Pierwsza część poświęcona była teorii około 3h, a pozostały czas to zajęcia warsztatowe, praktyczne. Trening łuczniczy to nie tylko strzelanie z łuku ale również trening ogólnorozwojowy, siłowy techniczny i mentalny. Poza wyposażeniem i wytrenowaniem zawodnika pod względem fizycznym bardzo potrzebne jest przygotowanie mentalne czyli psychiczne, wzmacniające odporność zawodnika na stres spowodowany startem w zawodach, rangą zawodów. Zawodnik bardzo dobry na treningu a nie obyty we współzawodnictwie może się „spalić” co skutkuje słabą koncentracją podczas strzelania. Celem zajęć warsztatowych było pokazanie sposobów trenowania mistrzyni świata juniorów. Przedstawiona była rozgrzewka trwająca minimum 15 minut, której podstawą były ćwiczenia siłowe wzmacniające obręcz barkową. Szczególną uwagę zwrócono na trening techniczny, któremu poświęcono najwięcej czasu. Trening techniczny prowadzony był z łukiem na krótkich dystansach. Szkolenie wniosło wiele do sposobu planowania treningu technicznego z tego tytułu iż w Polsce nie ma trenerów łucznictwa bloczkowego z doświadczeniem.
W trakcie zajęć sportowych miałem przyjemność rozmawiać z Marią która udzielała mi cennych wskazówek technicznych, a także z jej trenerem który zwrócił mi uwagę na konieczność wzmocnienia obręczy barkowej. Maria obecnie ma 17 lat a swoją przygodę z łucznictwem rozpoczynała w wieku 11 lat. Całość szkolenia przebiegała w bardzo przyjaznej atmosferze a dla mnie bardzo ciekawym spotkaniem z młodą mistrzynią. Następne spotkanie z Marią planowane jest na zawodach 24h w Radzyminie 6,7 grudnia 2014r.

Filip Szeląg


klica dnia grudzień 02 2014 12:46:39 · Drukuj

Sukces
Oliwia odbiera nagrodę w Sejmie RP

Uczennica kl. 3 c OLIWIA MROZEK została tegoroczną laureatką kolejnej edycji Dyktanda dla Gimnazjalistów (II miejsce) , pokonując kilkudziesięciu uczestników z różnych szkół naszego regionu. Nagrodą dla Oliwii oraz czterech pozostałych laureatów / reprezentujących Ogólnokształcącą Szkołę Baletową w Bytomiu, Gimnazjum nr 15 w Gliwicach, Gimnazjum nr 3 w Gliwicach oraz
ZSP w Gierałtowicach / była całodniowa wycieczka do Warszawy we wtorek 4 listopada 2014 połączona ze zwiedzaniem Sejmu, spotkaniem z posłem Janem Kaźmierczakiem, który wręczał w Sejmie dyplomy dla zwycięzców. Dodatkową atrakcją był obiad, którym nagrodzeni zostali podjęci w restauracji sejmowej. Gratulujemy !


Opiekun uczennicy: Michał Gowin

klica dnia grudzień 01 2014 09:25:10 · Drukuj

Spotkanie z ...
Spotkanie z funkcjonariuszami policji
z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji
w Komendzie Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

W dniu dzisiejszym 26.11.2014 r. gościliśmy funkcjonariuszy policji z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji w Komendzie Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach. Policjanci przeprowadzili pogadanki z uczniami naszego gimnazjum na temat przemocy, czynu zabronionego, konsekwencji za popełnione czyny w obrębie przemocy rówieśniczej, wymuszeń, kradzieży, agresji ukierunkowanej również wobec nauczycieli, cyberprzemocy, narkomanii, alkoholizmu oraz autoagresji.
Policjanci bardzo rzeczowo odpowiadali na pytania zadawane przez uczniów, opowiadali jak wygląda służba w policji oraz wiele ciekawych i pouczających zdarzeń, które miały miejsce w trakcie ich służby. Zdjęcia w "Galerii".


Hanna Penz


klica dnia listopad 26 2014 16:46:36 · Drukuj

Niesiemy radość
Niesiemy radość innymGimnazjum w Brynku od wielu lat współpracuje z Domem Opieki Społecznej w Miedarach. Tradycją jest, że uczniowie odwiedzają mieszkańców DOS-u, prezentują spektakle, zbierają dla naszych przyjaciół artykuły piśmiennicze, uczestniczą w uroczystościach. Goście z Miedar z kolei prezentują w Brynku swoje prace plastyczne, biorą udział w spotkaniach z gimnazjalistami, prezentują przedstawienia. W listopadzie młodzież , która w bieżącym roku szkolnym realizuje projekt edukacyjny pod kierunkiem Jolanty Winkler oraz Korneli Sobel, dwukrotnie gościła w Miedarach. 13 listopada odbyły się tam Ogólnopolskie Zawody dla Osób Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Ciężarów. Podczas zawodów zaprezentowały się dziewczęta z Gimnazjum w Brynku, które przedstawiły kilka układów tanecznych. Natomiast 20 listopada w DOS obchodzony jest „Dzień Mieszkańca”. Gimnazjaliści-uczestnicy projektu, którego jednym z celów jest „niesienie radości innym”, zaprezentowali spektakl pt. „Legenda świętego Marcina”.
Te niecodzienne spotkania uczniów z osobami niepełnosprawnymi są niezwykłym doświadczeniem, które wnosi wiele radości i mądrości życiowej w wychowanie młodych ludzi do wartości. Podczas każdej z wizyt spotykamy się także z ogromną życzliwością ze strony wszystkich osób, które spotykamy w Miedarach. Serdecznie dziękujemy dyrekcji oraz mieszkańcom DOS-u za niezwykłą atmosferę i lekcję życia dla opiekunów i uczniów.


Kornelia Sobel

klica dnia listopad 24 2014 16:01:48 · Drukuj

Lekcja biblioteczna

W dniu 19.11.2014r. w czytelni Gimnazjum w Brynku, odbyła się lekcja biblioteczna prowadzona przez panią R. Kościelny bibliotekarza Gminnej Biblioteki Publicznej w Tworogu. Temat tego spotkania to: „Bestsellery dla młodzieży – literatura fantastyczno – baśniowa”. Prelekcja była realizacją porozumienia o współpracy partnerskiej pod nazwą: Zakup nowości wydawniczych
do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych. Inną formą włączenia się do tego projektu, było wykonanie plakatów przez uczniów kl. IIc realizujących projekt edukacyjny na temat: „Ciekawa okładka ulubionej książki z dziedziny beletrystyki fantastyczno – baśniowej”.
Za współpracę dziękuje Jolanta Winkler bibliotekarz Gimnazjum w Brynku .

klica dnia listopad 21 2014 13:29:05 · Drukuj

Strona 3 z 26 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?

Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Tablica

Tablica

Copyright © 2008
Powered by PHP-Fusion ©Aero 2 blank by: Itanium3733365 Unikalnych wizyt