Nawigacja
Gimnazjum
  Strona Główna
  Szkoła
  Wizja i misja
  Statut
  Kryteria ocen
  WSO
  Dobre praktyki
  Rada Pedagog.
  Uczniowie
  Osiągnięcia
  Laureaci/Finaliści
  Organizacje
  Podręczniki
  Org. roku szkol.
  Wywiadówki
  Plan lekcji
  Zajęcia pozalek.
  Konkursy
  Sport
  Galeria
  Gimbus
  Kontakt


Ostatnie Artykuły
XV Konkurs Recytatorski
Konkurs fotograficzny
VII Ogólnopolski Kon...
X Konkurs Biblijny
XIV Międzyszkolny Ko...

Koło dziennikarskie
Poznajemy pracę dziennikarzy radiowych i telewizyjnych

15 października młodzież uczestnicząca w zajęciach koła dziennikarskiego realizującego unijny projekt pn. „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym…”, odwiedziła redakcję tygodnika „Gwarek” oraz studio tarnogórskiej telewizji TG STACJA. Zapoznaliśmy się z pracą dziennikarzy prasowych oraz telewizyjnych. Przekazano nam wiele cennych wskazówek dotyczących warsztatu, organizacji pracy, przygotowania się do wywiadu, programów graficznych czy służących do łamania i składania gazet, które postaramy się wykorzystać, tworząc naszą szkolną gazetę GI…MIŚ.

Eleonora Krywalska

klica dnia październik 17 2014 09:54:21 · Drukuj

Powiatowe...
Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe 2014.

Październik jest tradycyjnym miesiącem rozgrywania sztafetowych biegów przełajowych. Jak co roku szkoły gimnazjalne z powiatu tarnogórskiego spotkały się 10.10.2014 w Tworogu, aby rywalizować w kategorii dziewcząt na dystansie 800m i chłopców na trasie 1000m. W kategorii dziewcząt startowało 5 gimnazjów a wśród nich najlepsze okazały się uczennice z Gimnazjum ze Świerklańca, na drugim miejscu uplasowały się gimnazjalistki z Krupskiego Młyna. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja dziewcząt z Brynka. Najbardziej emocjonująca okazała się rywalizacja w kategorii chłopców, w której startowały 4 szkoły gimnazjalne. Po zaciętej walce na finiszu najszybsza okazała się sztafeta ze Świerklańca, a tuż za nią zajmując 2 miejsce zespół z Brynka. Trzecie miejsce wywalczyli gimnazjaliści z Radzionkowa- Rojcy. Zdjęcia z tych zawodów obejrzycie w galerii sportowej.


Danuta Pichura

klica dnia październik 15 2014 20:47:23 · Drukuj

Nowe książki

Zgodnie z wcześniej podpisaną umową partnerską, Gminna Biblioteka Publiczna w Tworogu, przekazała w formie depozytu literaturę fantastyczno – baśniową dla młodzieży do biblioteki Gimnazjum w Brynku. Gminna Biblioteka Publiczna w Tworogu uczestniczy w Programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”, którego celem jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych.
W ramach projektu organizowane będą wspólne działania: konkurs, wystawa książek i lekcja biblioteczna.

klica dnia październik 02 2014 10:52:59 · Drukuj

Biegi przełajowe
MISTRZOSTWA SZKOŁY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH.

Dnia 27.09.2014 w Gimnazjum w Brynku odbyły się biegi przełajowe dziewcząt i chłopców będące formą przygotowań do startu w Powiatowych Sztafetowych biegach przełajowych szkół gimnazjalnych. Z powodu niesprzyjającej aury forma biegów została zmieniona i grupa 15 chłopców i 9 dziewcząt rywalizowała o puchary i medale na nieco innej trasie. Wśród chłopców najlepszy okazał się Michał Gawlik z klasy IIIb i on zdobył puchar. Drugie miejsce wywalczył Paweł Sobania z klasy IIIa, a na trzecim miejscu uplasował się Łukasz Piejek również z klasy IIIa. W kategorii dziewcząt najszybszą okazała się Sandra Plewnia z klasy IIIb, a medale za drugie i trzecie miejsce zdobyły Agata Siwy i Sara Ziaja z klasy IIIc. Gratulujemy zwycięzcom ale także wszystkim pozostałym zawodnikom startującym w tych biegach. Kilka zdjęć z tej imprezy znajdziecie w galerii sportowej.


klica dnia wrzesień 29 2014 20:25:26 · Drukuj

Absolwent roku
Tytuł Absolwenta Roku

W przededniu nowego roku szkolnego miło nam poinformować, iż tytuł najlepszego Absolwenta Roku szkolnego 2013/2014 uzyskała Monika Wanot, uczennica klasy III A. Monice gratulujemy i życzymy jej sukcesów w kolejnym etapie edukacji.


klica dnia sierpień 31 2014 23:13:43 · Drukuj

Sukces
UCZEŃ Z GIMNAZJUM W BRYNKU MISTRZEM ŚWIATA 2014 W BRYDŻU SPORTOWYM!

Kacper Kopka i Michał Maszenda (mieszkaniec Bielska k/Płocka) zdobyli złoty medal Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów w brydżu sportowym w Stambule, które odbyły się w dniach od 13.08-23.08.2014. Chłopcy, na co dzień repezentujący barwy KS „Piast” Feliksów zajęli pierwsze miejsce w kategorii młodzików (do lat 15).
W składzie zwycięskiego teamu występowali też Michał Kaleta i Tomasz Pawełczyk (Bytom) oraz bracia Jakub i Patryk Patreuhowie (Bolesławiec). Młodymi Polakami opiekowali się trenerzy: Leszek Nowak i Roland Lippik oraz lekarz Halina Kaleta. Mistrzostwa Świata Juniorów rozgrywane są po raz 15, ale pierwszy raz w kategorii młodzików – Kids. Tak nazywa się kategoria do lat 15. Wicemistrzami zostali Francuzi, trzecie miejsce w turnieju zajęli Chińczycy a czwarte Szwedzi. Bardzo serdecznie gratulujemy Michałowi Kalecie tak wspaniałego sukcesu i liczymy na to, że jest to dopiero początek Jego sportowej kariery.


Danuta Pichura

klica dnia sierpień 28 2014 16:53:34 · Drukuj

Spotkanie z rodzicami
Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów Gimnazjum w Brynku na spotkanie z rodzicami, które odbędzie się 01.09.2014r. (poniedziałek) o godz.17.00.
klica dnia sierpień 25 2014 16:36:27 0 Komentarzy · 892 Czytań · Drukuj

Rozpoczęcie roku szkolnego
Zapraszamy uczniów i rodziców na rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015, które odbędzie się w poniedziałek 01.09.2014r. o godzinie 9.30. Uczniowie obowiązani są w tym dniu przybyć do szkoły w odświętnym stroju.
Przyjazd "Gimbusa" do szkoły będzie 1 godz. później w stosunku do drugiego kursu. Odjazd o godz. 11.30.
klica dnia sierpień 25 2014 16:30:20 · Drukuj

Dodatkowy termin rekrutacji
Na piątek 29.08.2014r. wyznaczony został dodatkowy termin rekrutacji do Gimnazjum w Brynku.
klica dnia sierpień 25 2014 16:27:48 · Drukuj

Wyniki 2014
klica dnia sierpień 01 2014 12:22:11 · Drukuj

Bez-Miary

„Pasje i marzenia najbardziej liczą się w ludzkiej przygodzie, czyli o nowym spektaklu Zespołu Teatralnego Bez-Miary
Było pięknie, było klimatycznie, było wzruszająco. Mamy za sobą naszą premierę. „Biuro marzeń zagubionych”, autorski spektakl, który dojrzewał przez lata, by przetworzony, przemyślany urzeczywistnić się w realizacji Zespołu Teatralnego Bez-Miary z Gimnazjum w Brynku. To już tradycja, że zespół żegna absolwentów opuszczających jego szeregi spektaklem i benefisem, popołudniową uroczystością dla rodziców, nauczycieli, przyjaciół zespołu i zaproszonych gości – władz Gminy Tworóg. Tak było i tym razem. Środowa uroczystość (25.06.2014r.) zgromadziła liczne grono widzów, którzy wraz z członkami zespołu obejrzeli najpierw prezentację multimedialną przygotowaną przez opiekuna, przypominającą wspólne wyjazdy, spektakle, wspólne chwile podczas prób. Już wtedy towarzyszyły nam salwy śmiechu, ale i nostalgia, kiedy przypominaliśmy sobie te wszystkie wspólne doświadczenia. I wreszcie zaczęło się… „Pasje i marzenia najbardziej liczą się w ludzkiej przygodzie” – to motto spektaklu, który prowadzi widza przez ulotne przestrzenie zapomnianych marzeń, tych, które zostały zarzucone, zaniechane, bo wydawało się, że nie da się ich dosięgnąć. Spektakl uświadamia, nazywa te pragnienia już w pierwszej scenie, kiedy młodzi aktorzy pełnym wzruszenia głosem wypowiadają zdania o akceptacji, wyzbyciu się strachu, o wolności, rodzinie, bliskości drugiego człowieka – zdania, które sami chcieli wypowiedzieć, a potem przebudzeni podążają za obłokiem – marzeniem – tak ulotnym, że aż niedościgłym.
Każda kolejna scena tego spektaklu niemal całkowicie pozbawionego słowa opowiada historię bohaterów zwyczajnych: chłopaka, który w deszczu zobaczył, że radość chwili to podstawa szczęścia; młodzieńca i dziewczyny, którzy poddali się życiowym trudnościom i zaniechali walki o swoją miłość, ale ktoś pomógł im uwierzyć, że warto walczyć o szczęście; historię dziewczyny zniewolonej przez własne ograniczenia, która doceniła smak zdobytej wolności; obraz prostej radości, zabawy przeżywanej w towarzystwie bliskich osób; wreszcie mroczny obraz fałszu i obojętności, samotności w tłumie, czego symbolem są czarne maski na twarzach aktorów. Ale przecież jest w spektaklu ktoś, kto przygląda się zmaganiom z życiem – wędrowiec, który sam uczy się, ale i podpowiada, że nie wolno rezygnować z marzeń, że należy o nie walczyć, to on podsuwa naszym bohaterom lustro, które pozwala im odkryć siebie na nowo, zobaczyć, że są dla siebie wartością, że wartością jest drugi człowiek, jego dążenia i pasje… W tym tkwi uniwersalizm przedstawienia, które przemawia do każdego odbiorcy.
Spektakl jest wyjątkowy nie tylko ze względu na piękne, plastyczne obrazy, nie tylko ze względu na dynamiczną, trafiającą do emocji muzykę, ale przede wszystkim ze względu na grę młodych aktorów, gestem, mimiką twarzy, choreografią budujących świat, za którym zatęskni każdy wrażliwy widz. Taki zresztą był zamysł reżysera spektaklu, czyli opiekuna zespołu – skłonić do refleksji, przypomnieć wartości być może zapomniane, dostarczyć wyjątkowych wzruszeń. Wszystko udało się pięknie, a na końcu nie zabrakło łez – bo przecież dla 12 aktorów, tegorocznych absolwentów Gimnazjum w Brynku, to było ostatnie przedstawienie zagrane z zespołem. Warto wymienić ich nazwiska – Kasia Kubanek, Szymon Cogiel, Julia Neumann, Patryk Jaruszowiec, Faustyna Soporowska, Weronika Paruzel, Marta Kansy, Dominika Opara, Sabina Antoszków, Monika Wanot, Maria Wieder, Julia Kuśnierz. Ponadto w spektaklu wystąpili uczniowie klas I – Daria Bal, Agnieszka Bąk, Urszula Gołkowska, Natalia Lutostańska., którzy mają odpowiedzialne zadanie. Muszą przejąć tradycje teatralne i udowodnić, że starsi koledzy byli dobrymi nauczycielami.

Opiekun zespołu bardzo serdecznie pragnie podziękować wszystkim gościom – nauczycielom i rodzicom, absolwentom Gimnazjum w Brynku, którzy przybyli na uroczystość, ale nade wszystko dziękuje Dyrektor Gimnazjum w Brynku, Pani Bożenie Cembrowskiej, Panu Wójtowi Eugeniuszowi Gwoździowi, jego zastępcy, Panu Klaudiuszowi Wiederowi oraz Przewodniczacej Rady Gminy Tworóg, Pani Marii Łukoszek za obecność, za wiele dobrych słów pod adresem zespołu, za wszystko.


Anna Rogala-Goj - opiekun Zespołu Teatralnego Bez-Miary

klica dnia czerwiec 27 2014 11:59:42 · Drukuj

Strona 3 z 24 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?

Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Tablica

Tablica

Copyright © 2008
Powered by PHP-Fusion ©Aero 2 blank by: Itanium3611831 Unikalnych wizyt