Nawigacja
Gimnazjum
  Strona Główna
  Szkoła
  Wizja i misja
  Statut
  Rekrutacja
  Dobre praktyki
  Kryteria ocen
  WSO
  Rada Pedagog.
  Uczniowie
  Osiągnięcia
  Laureaci/Finaliści
  Organizacje
  Podręczniki
  Org. roku szkol.
  Wywiadówki
  Plan lekcji
  Zajęcia pozalek.
  Konkursy
  Wymiana
  Galeria
  Sport
  Kontakt
  Gimbus


Ostatnie Artykuły
XI Konkurs Biblijny
Protokół z posiedzen...
XV Konkurs Recytatorski
Konkurs fotograficzny
VII Ogólnopolski Kon...

Informacja

Nie tylko my piszemy gdzie byliśmy i co zobaczyliśmy, ale również o nas piszą. Zapraszamy do odwiedzenia strony Komendy Policji w Tarnowskich Górach.

Poniżej link:

http://tarnowskie-gory.slaska.policja.gov.pl/k26/informacje/wiadomosci/143335,Gimnazjalisci-z-Brynka-odwiedzili-policjantow.html
klica dnia maj 26 2015 10:50:25 · Drukuj

Wizyta
"Bliżej Japonii"

15 maja w ramach współpracy z Tarnogórskim Centrum Kultury odbyło się już po raz drugi spotkanie uczniów Gimnazjum w Brynku z obywatelami Japonii - Ikumii i Kimiaki Tonagawa. Spotkanie prócz nauki języka japońskiego, miało na celu popularyzuję tradycyjnej i współczesnej kultury japońskiej. Spotkanie przybliżyło również japońską mentalność, hierarchię wartości, styl życia i problemy współczesnej Japonii. Wielkim zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się warsztaty kaligrafii.


Antje Miska


Anna Rainer


klica dnia maj 25 2015 16:05:20 · Drukuj

Preorientacja
Preorientacja zawodowa na wyjeździe, czyli wycieczka klas III do Komendy Powiatowej Policji
w Tarnowskich Górach.

W czwartek 21 maja uczniowie klas III mieli możliwość zwiedzania Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach. Podczas wycieczki, uczniów po Komendzie oprowadzał funkcjonariusz Policji od którego młodzież mogła się dowiedzieć jak wygląda praca policjantów poszczególnych wydziałów na co dzień oraz jak funkcjonuje Komenda. Uczniowie zobaczyli jak wygląda strój policjanta, jakie są rodzaje broni, dzięki którym funkcjonariusze mogą zapewnić nam bezpieczeństwo. Dowiedzieli się jak wygląda praca technika policyjnego, który pokazał również jak robi się odciski palców. Dzięki uprzejmości technika policyjnego, niektórzy uczniowie mogli mieć zrobione odciski palców. Młodzież dowiedziała się w jaki sposób zabezpiecza się ślady na miejscu popełnienia przestępstwa, uczniowie zobaczyli jak robi się „okazania” w pokoju z lustrem weneckim, mieli możliwość zobaczenia pokoju przesłuchań dla dzieci, lub matki z dzieckiem, zobaczyli jak wygląda pomieszczenie dla osób zatrzymanych oraz dowiedzieli się wielu innych ciekawych rzeczy. Mieli możliwość zobaczenia oraz założenia stroju policjanta Wydziału Prewencji, który zakłada się np. podczas wyjazdów na zabezpieczenia imprez masowych oraz w wielu innych sytuacjach.
Uczniowie mieli możliwość zadawania najróżniejszych pytań na które uzyskiwali bardzo fachowe odpowiedzi. Zarówno chłopcy jak i dziewczyny dowiedzieli się w jaki sposób można zostać funkcjonariuszem Policji, jak przebiega proces rekrutacji do służby w Policji, jak na codzień wygląda praca funkcjonariuszy Policji w różnych wydziałach i na różnych szczeblach.
Młodzież, pełna wrażeń, długo nie zapomni tak interesującej wycieczki, która była dla nich również lekcją zawodoznawstwa, na co dowód można znaleźć oglądając zdjęcia zamieszczone w galerii.
Podczas wycieczki uczniom towarzyszyła Hanna Penz i Katarzyna Solecka.


Hanna Penz

klica dnia maj 25 2015 08:25:35 · Drukuj

Wyniki konkursu
Wyniki II Powiatowego Konkursu Fotograficznego
Tryptyk w fotografii. "Drzewo w trzech porach roku”.


Od listopada 2014 roku do maja 2015 w naszej szkole trwał konkurs fotograficzny. Tryptyk w fotografii. Drzewo w trzech porach roku.”. Mimo, iż zadanie było dość trudne i wymagało wiele dyscypliny od młodego fotografa, na konkurs napłynęło wiele prac uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu tarnogórskiego.

Po analizie prac pod względem technicznym i merytorycznym jury postanowiło wyróżnić następujące osoby:

I miejsce - Jan Trompeta S.P. nr 15 Tarnowskie Góry

II miejsce – Piotr Szewczyk – Gimnazjum w Brynku

III miejsce – Marta Gliwa – S.P. Tworóg

Wyróżnienia:

Emilia Regulska - S.P. nr 15 Tarnowskie Góry

Tatiana Masiarek- S.P. nr 15 Tarnowskie Góry

Aleksandra Niemiec - S.P. nr 15 Tarnowskie Góry

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i zapraszamy na podsumowanie konkursu do Gimnazjum w Brynku 26 maja 2015 r. na godzinę 11.00.


W imieniu organizatorów
opiekun szkolnego koła fotograficznego
Michał Gowin


klica dnia maj 24 2015 17:51:10 · Drukuj

Zespół
Bez-Miary Bez-Konkurencji?

Z radością pragniemy donieść, że Zespół Teatralny Bez-Miary odnotował dwa znaczące sukcesy. W kolejnych przeglądach teatralnych okazał się bezkonkurencyjny i zajął w nich I miejsca.
Przedstawienie „Biuro marzeń zagubionych” znalazło uznanie jury III Powiatowego Przeglądu Małych Form Teatralnych, który odbył się 30 kwietnia w Krupskim Młynie. To wielkie wyróżnienie dla zespołu, tym bardziej, że grupa prezentowała się przed aktorami scen warszawskich, Panią Ewą Gorzelak i Panem Zbigniewem Dziduchem. Usłyszeliśmy dużo ciepłych słów o zespole i przedstawieniu. Tym to jest cenniejsze, że nagrodę otrzymali uczniowie klas I i II , którzy dopiero w tym roku szkolnym rozpoczęli pracę w zespole. Warto wymienić ich nazwiska: Daria Bal, Agnieszka Bąk, Viktoria Koziol, Natalia Kowolik, Weronika Leszczyk, Weronika Szendzielorz, Zuzanna Siwy, Urszula Gołkowska, Alicja Marzec, Natalia Lutostańska, Dominik Caus, Kacper Mika, Nicole Sander, Oliwia Bieńko, Hanna Walica.
Podobne recenzje otrzymaliśmy od jurorów Powiatowego Przeglądu Szkolnych Zespołów Artystycznych, również w Tarnowskich Górach zajmując I miejsce, co ostatecznie utwierdziło nas w przekonaniu o właściwym kierunku poszukiwań. Prezentujemy przecież spektakle niełatwe w odbiorze, metaforyczne, oparte na emocjach, zmuszające widza do refleksji i tą drogą chcemy podążać, przygotowując się do pracy nad nowym spektaklem.


W zakładce znajdują się zdjęcia z przeglądów.

Anna Rogala-Goj, opiekun zespołu

klica dnia maj 20 2015 11:45:17 · Drukuj

Konkurs literacki

W dniu 13.05.2015r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się Powiatowy Konkurs Literacki poświęcony twórczości Doroty Terakowskiej. Organizatorem spotkania byli nauczyciele SP w Tworogu i GOK w Tworogu. W konkursie brały udział: ZSP z Boruszowic, ZSP z Wojski, SP nr 9 z Tarnowskich Gór, SP z Tworoga, Gimnazjum z Krupskiego Młyna, Gimnazjum z Brynka. Tematem przewodnim konkursu była biografia D.Terakowskiej i książka „Tam gdzie spadają Anioły”. W kategorii gimnazjum uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:
I miejsce – Hanna Walica kl. Ia
II miejsce – Kacper Mika kl. Ic
III miejsce – Natalia May kl. IIc
Uczniów do konkursu przygotował nauczyciel bibliotekarz Jolanta Winkler.


klica dnia maj 20 2015 11:43:57 · Drukuj

Zawody

Sukces drużyny Brynka w II Tarnogórskich Zawodach Speedcubingowych
16 maja 2015 r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Tarnowskich Górach odbyły się II TARNOGÓRSKIE ZAWODY SPEEDCUBINGOWE.
W zawodach wzięło udział 102 zawodników w różnym wieku z Tarnowskich Gór, Radzionkowa, Świerklańca, Piekar Śląskich, Brynka, Wieszowej, Ożarowic, Krupskiego Młyna, Potępy, Wołczyna, Zabrza, Bytomia, Częstochowy, Gostynia. Kibicowało im ponad 100 oglądających. Zawodnicy w rywalizacji indywidualnej i drużynowej o Puchar Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry układali na czas kostki: 2x2x2, 3x3x3 oraz pyraminx.
W rywalizacji drużynowej uczniowie Gimnazjum w Brynku zajęli III miejsce. W skład drużyny wchodzili: Daniel Wojtasik (IIIa), Michał Adamczyk (III) oraz Wojtek Pilarski (Ia). Gratulujemy drużynie oraz Wojtkowi, który w jednej z kategorii indywidualnych zajął także III miejsce.

klica dnia maj 20 2015 11:43:08 · Drukuj

I rocznica

19.05.2015 roku w Gimnazjum w Brynku odbyło się widowisko poświęcone I rocznicy kanonizacji, rocznicy pontyfikatu, urodzin oraz śmierci Św. Jana Pawła II. Z tej okazji główny hol został ozdobiony mnóstwem wizerunków Ojca Świętego i emblematami papieskimi. Na uroczystość przybył zastępca wójta Klaudiusz Wieder, pani dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie. Na początku uczniowie z klasy III c przedstawili w piękny i ujmujący sposób życie papieża: od dzieciństwa do dnia śmierci. Inscenizacja ubarwiona została ilustrującymi wydarzenia piosenkami religijnymi, wykonywanymi przez uczennice z klasy II c oraz ich wychowawczynię, panią K. Bąk. Program przede wszystkim pokazywał, jakim to uczynnym, przyjaznym i sprawiedliwym człowiekiem był Wojtyła. Gdy został papieżem, odwiedził 129 krajów na wszystkich kontynentach i miejsca, gdzie nie był jeszcze żaden papież. W czasie jego wizyt dochodziło do uzdrowień, które uchodzą dziś za cud. Po przedstawieniu uczniowie z klasy I a zaprezentowali kilka z najbardziej znanych przypowieści, między innymi „O Synu Marnotrawnym” i „O miłosiernym Samarytaninie”. Młodzi aktorzy w wymowny sposób podkreślili rolę miłosierdzia dla bliźnich. Aktorzy z kl. I a idealnie wcielili się w postacie z przypowieści. Ogromne wrażenie na widzach wywarła piękna scenografia i muzyka w wykonaniu pani Bąk oraz uczennic z klasy I. Podsumowaniem uroczystości było wręczenie papieskich kremówek, za którymi przepadał papież oraz pięknych karteczek z sentencjami. Uroczystość wraz z młodzieżą przygotowały panie: K. Sobel, I. Pilc, J. Winkler, H. Penz, K. Bąk.


Natalia Pytel

klica dnia maj 19 2015 16:20:29 · Drukuj

Konstytucja 3 Maja

15 maja 2015r. odbył się kolejny już konkurs pn. „Konstytucja 3 Maja i czasy panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego”. Konkurs na stałe wpisał się do kalendarza szkolnych uroczystości. W ten sposób popularyzujemy historię i obchodzimy święto narodowe. Młodzież bardzo chętnie uczestniczy w rywalizacji, traktując ją jako możliwość zdobywania wiedzy oraz świetną zabawę. Uczniowie wykonywali zadania polegające na układaniu puzzli, rozpoznawaniu postaci oraz obrazów, odpowiadali też na wylosowane przez siebie pytania. W tym roku I miejsce zajęła uczennica kl. II c - Daria Kaminiorz, II miejsce – uczeń kl. III b, Michał Adamczyk, a III miejsce - uczennica kl. I c, Martyna Rudzka. Konkurs od wielu już lat przygotowuje nauczycielka historii Iwona Pilc, z pomocą pani Jolanty Winkler i Eleonory Krywalskiej

klica dnia maj 19 2015 16:18:27 · Drukuj

Informacja
Testy sprawnościowe do klasy sportowej o profilu piłka nożna odbędą się dnia 8 czerwca (poniedziałek) o godz. 15.00 w Tworogu (boisko trawiaste + orlik).
klica dnia maj 19 2015 12:44:28 · Drukuj

Spotkanie z rodzicami
Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów Gimnazjum w Brynku na spotkanie z rodzicami, które odbędzie się 20.05.2015r. (środa) o godz.17.00.
klica dnia maj 18 2015 11:35:26 · Drukuj

Strona 3 z 29 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?

Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Tablica

Copyright © 2008
Powered by PHP-Fusion ©Aero 2 blank by: Itanium3947594 Unikalnych wizyt