Nawigacja
Gimnazjum
  Strona Główna
  Szkoła
  Wizja i misja szkoły
  Statut
  WSO
  Kryteria oceniania
  Rada Pedagogiczna
  Uczniowie
  Osiągnięcia uczniów
  Laureaci/Finaliści
  Organizacje
  Podręczniki
  Org. roku szkolnego
  Wywiadówki
  Plan lekcji
  Zajęcia pozalekcyjne
  Konkursy
  Sport
  Galeria
  Gimbus
  Kontakt


Ostatnie Artykuły
X Konkurs Biblijny
XIV Międzyszkolny Ko...
Konkurs Fotograficzny
Szkolne zawody pływa...
IX Konkurs Biblijny

Spotkanie z rodzicami
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z rodzicami które odbędzie się 21.05.2014r (środa) o godz.17.00.
klica dnia maj 18 2014 21:02:14 · Drukuj

Sukces
Bez-Miary – przepis na sukces

30 kwietnia Zespół Teatralny Bez-Miary zaprezentował się w kolejnym przeglądzie teatralnym. Tym razem był to II Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych zorganizowany przez Zespół Szkół w Krupskim Młynie. Na deskach Gminnego Ośrodka Kultury w Potępie zaprezentowały się zespoły teatralne z całego Powiatu Tarnogórskiego oraz z Piekar Śląskich. Spektakle oceniali profesjonaliści – dwoje aktorów scen warszawskich oraz nauczyciel języka polskiego z Gimnazjum w Krupskim Młynie.
Aktorzy z Brynka przywieźli na konkurs przedstawienie „Nasz sen o lataniu”, które mieli okazję prezentować zaledwie kilkakrotnie. Ogrom pracy włożony w przygotowanie przedstawienia przez Bez-Miary został doceniony, ponieważ jury przyznało zespołowi I miejsce, statuetkę zwycięzców, dyplom oraz wspaniałą nagrodę rzeczową. Jednak najważniejsze dla zespołu i opiekuna okazały się słowa jurorów, które padły podczas podsumowania. Aktorzy podkreślali, że przedstawienie jest doskonałym przykładem ogromnej pracy zespołowej, budzi wzruszenie, trafia do emocji. Podkreślali, że jest tworem kompletnym, jedną całością, w której wszystko do siebie pasuje, jest czytelne, choć niedosłowne. I najważniejsze, że tego przedstawienia nie powstydziłby się najlepszy profesjonalny zespół teatralny.
Te słowa są najlepszą nagrodą dla zespołu i jego opiekuna, bo utwierdzają w przekonaniu, że warto przed młodzieżą stawiać trudne wyzwania, poruszać głęboko ukryte struny wrażliwości, wymagać, nie poprzestawać na lekkim, łatwym i przyjemnym. To procentuje i zmienia życie. Z pewnością. Wszyscy, którzy współtworzyli spektakl „Nasz sen o lataniu”, wiedzą o tym na pewno, tak jak na pewno zabiorą doświadczenie Bez-Miary na dalszą drogę i zachowają w pamięci czas, który poświęcili na pracę w zespole.


Opiekun zespołu Teatralnego Bez-Miary, Anna Rogala-Goj

klica dnia maj 02 2014 22:35:25 · Drukuj

Laury
Kolejne laury dla Bez-Miary

Zespół Teatralny Bez-Miary w połowie kwietnia wystąpił w Powiatowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Artystycznych w Tarnowskich Górach. Dla zespołu była to okazja do wymiany doświadczeń, a nade wszystko możliwość sprawdzenia się w na tak dużej, profesjonalnej scenie. Występ się udał, zespół stanął na wysokości zadania i dlatego 29 kwietnia w Tarnogórskim Centrum Kultury przedstawiciele zespołu wraz z opiekunem odebrali pamiątkową statuetkę oraz dyplom za zajęcie II miejsca w konkursie.

klica dnia maj 02 2014 22:28:28 · Drukuj

Wizyta...
Niezwykła wizyta w Hucie Cynku i Ołowiu
w Miasteczku Śląskim

29 kwietnia 25-osobowa grupa chłopców z klas trzecich wraz z trójką opiekunów w ramach planowania przyszłej kariery zawodowej odwiedziła Hutę Cynku i Ołowiu w Miasteczku Śląskim. Tę niecodzienną wycieczkę zorganizował wójt Gminy Tworóg, Pan Klaudiusz Wieder.
Jak była ona niecodzienna przekonaliśmy się dopiero na miejscu, kiedy usiedliśmy w sali konferencyjnej i rozpoczęliśmy naszą wycieczkę od szkolenia BHP oraz otrzymaliśmy stroje na czas zwiedzania – kaski, okulary, maski ochronne na twarz i fartuchy oraz polecenie chodzenia tylko wyznaczonymi drogami za przewodnikiem i niedotykania niczego. Ta wyjątkowa lekcja przekonała nas jak bardzo niebezpieczna, odpowiedzialna oraz trudna może być praca w takim zakładzie. Szkodliwe czynniki – wszechobecny pył, toksyczne związki chemiczne w powietrzu, nieprzyjemny zapach, wysoka temperatura, piece, kadzie wypełnione płynnymi metalami. I ludzie ciężko pracujący, anonimowi, bo z maskami na twarzach. Czuliśmy się jak w filmie grozy, a przecież nam wszystkim towarzyszyło przekonanie, że ten ludzki wysiłek nie idzie na marne, że taka praca jest konieczna, że temu trudowi należy się wyjątkowy szacunek.
Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi za umożliwienie nam uczestnictwa w tej niezwykle atrakcyjnej i kształcącej lekcji.

klica dnia maj 02 2014 12:54:41 · Drukuj

Apel
Uczniowie Gimnazjum w Brynku w hołdzie Papieżowi

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi w Gimnazjum w Brynku odbyła się piękna uroczystość – apel poświęcony kanonizacji Papieża Jana Pawła II. Gimnazjaliści zaprezentowali wzruszający montaż słowno-muzyczny przypominający drogę Karola Wojtyły do świętości. Uczniowie w zagranych z wiarygodnością scenkach przypomnieli najbardziej znaczące wydarzenia z życia młodego Wojtyły oraz ukazali najważniejsze momenty kapłańskiej posługi Jana Pawła II.
Scenkom towarzyszyła prezentacja multimedialna z fragmentami filmów dokumentalnych poświęconych Papieżowi, zdjęciami i ważnymi cytatami.
Dodatkowych wzruszeń dostarczyły zebranym papieskie pieśni, które mogli wspólnie zaśpiewać, a całość zakończyła recytacja fragmentu najważniejszego dzieła poetyckiego Jana Pawła II – Tryptyku Rzymskiego.
Tę wzruszającą lekcję wartości przygotowali uczniowie klasy IIc, IIa oraz IIIb pod kierunkiem nauczycieli: Kornelii Sobel, Jolanty Winkler, Iwony Pilc oraz Anny Rogali-Goj.

klica dnia maj 02 2014 12:53:20 · Drukuj

Informacja
Z dniem 05.05.2014r. nastąpi zmiana rozkładu jazdy szkolnego autobusu - gimbusa. Nowy rozkład jazdy znajduje się w zakładce "Gimbus"
klica dnia maj 01 2014 14:26:22 · Drukuj

Talent
Uwaga TALENT!

Uczennica klasy I B Gimnazjum w Brynku – Alicja Marzec - uzyskała wyróżnienie za opowiadanie pt. „Już dziś” w XXX Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej – Słupsk 2014 r. Jest to ogromny sukces, ponieważ na konkurs nadesłano 6547 zestawów wierszy i opowiadań z 453 szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy i Turcji. Przewodnicząca jury pisarka Wanda Chotomska twierdzi, że jest to największa w kraju impreza kulturalna poświęcona młodym talentom literackim i promująca dziecięcą twórczość.Nagrodzone i wyróżnione utwory literackie zostały opublikowane w książce pokonkursowej „Piórem poznaję siebie” i będą wręczone młodym literatom podczas uroczystej gali 19 maja 2014 r. w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica, przy ul. Jana Pawła II w Słupsku.


Eleonora Krywalska

klica dnia kwiecień 29 2014 12:45:39 · Drukuj

Życzenia świąteczneZ okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego optymizmu oraz samych sukcesów.
klica dnia kwiecień 14 2014 15:51:53 0 Komentarzy · 502 Czytań · Drukuj

Wyróżnienie...
Uczennica klasy Ia, Daria Bal zdobyła wyróżnienie w VI Międzygminnym Konkursie Poezji i Prozy Josepha von Eichendorffa, który odbył się 3 kwietnia w Wielowsi.

Gratulujemy.

klica dnia kwiecień 09 2014 15:08:45 · Drukuj

Matematyka dla każdego

Matematyka dla każdego”- tak nazywała się wystawa zorganizowana przez Instytut Goethego w Parku Śląskim w Chorzowie. Nasi uczniowie odwiedzili wystawę 26.03.2014.
Wystawa ta bawiąc, wprowadziła uczniów w świat pojęć abstrakcyjnych. Każdy zwiedzający tworząc np. olbrzymie bańki mydlane, grając w kości, czy budując most, mógł zmierzyć się z jedną z najstarszych dziedzin nauki. Wystawa była polem doświadczeń, gdzie dwadzieścia eksponatów zapraszało nas do eksperymentowania i zachęciło do myślenia.
Do tej pory wystawę pokazano w wielu krajach Europy, Ameryki i Azji. Na zdjęcia zapraszamy do galerii.

klica dnia kwiecień 01 2014 20:00:14 · Drukuj

Mam talent

Mam talent w Radzionkowie

W dniu 20.03.2014 nasze gimnazjum brało udział w konkursie „Mam talent” po niemiecku. Konkurs organizowało liceum w Radzionkowie i był przeznaczony dla gimnazjów i liceów. Naszą szkołę reprezentowała Wiktoria Ziaja, uczennica klasy 2b. Wiktoria śpiewała trudny utwór „Was auch immer” niemieckiej piosenkarki Joy Denalane. Maciej Kurzok grał na bębnie, a Paulina Kuta, Szymon Szczurek oraz Amadeusz Rudawski występowali jako chór. Zespół zajął 7 miejsce. GRATULUJEMY!


klica dnia kwiecień 01 2014 19:54:08 · Drukuj

Strona 3 z 22 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?

Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Tablica

Tablica

Copyright © 2008
Powered by PHP-Fusion ©Aero 2 blank by: Itanium3526912 Unikalnych wizyt