Nawigacja
Gimnazjum
  Strona Główna
  Szkoła
  Wizja i misja
  Statut
  Rekrutacja
  Dobre praktyki
  Kryteria ocen
  WSO
  Rada Pedagog.
  Uczniowie
  Rada Rodziców
  Strefa rodzica
  Osiągnięcia
  Laureaci/Finaliści
  Organizacje
  Podręczniki
  Org. roku szkol.
  Wywiadówki
  Plan lekcji
  Zajęcia pozalek.
  Konkursy
  Wymiana
  Galeria
  Sport
  Gimbus
  Kontakt
  Facebook


Ostatnie Artykuły
XVII Międzyszkolny K...
VIII Ogólnopolski Ko...
I D
Konkurs Fotograficzn...
XII Konkurs Biblijny

Filmowcy z Brynka
Filmowcy z Brynka Tak widzą

Film 100 metrów jest efektem realizacji projektu edukacyjnego. Opiekun projektu dostrzegł niezwykły talent Piotra Szewczyka, ucznia klasy II a - reżysera, operatora kamery, autora scenopisu, montażysty w jednej osobie, który swoją wrażliwość i niezwykłą umiejętność patrzenia na świat uzewnętrznia, patrząc w obiektyw kamery.
Na początku roku szkolnego, kiedy uczniowie wybierali projekty edukacyjne, opiekun zaproponował Piotrowi pracę nad projektem filmowym. Ponadto w projekcie wzięli udział: Patryk Katryniok, Jakub Hasiński, Jakub Mazur, Wojciech Pilarski, Hanna Walica, Marcel Profus, Maja Ferdin, Martyna Kiołbasa. A w nagraniach uczestniczyła cała klasa II a. Grupa z pomocą opiekuna stworzyła scenariusz filmu prezentującego historię chłopaka, który dowiaduje się, że bieg przez życie nie zawsze jest łatwy i bezbolesny. Tak jak na bieżni, tak i w życiu zdarzają się upadki i potknięcia. Jednak, gdy otaczają nas mądrzy, wspierający nas i wrażliwi ludzie, nawet chwilowe niepowodzenia nie mogą nas zniechęcać. Życie zawsze toczy się dalej i warto walczyć o swoje marzenia, o to, by z godnością dobiec do mety.
Realizacja projektu trwała około pół roku, ale okazał się na tyle udany, że opiekun zdecydował o wysłaniu filmu na konkursy filmowe do Gdyni i do Krakowa. Film został zauważony przez jurorów tego drugiego konkursu i spośród 125 filmów nadesłanych na konkurs zakwalifikowany do grupy 22 finalistów.
Obraz 100 metrów uczestniczył w pokazach finałowych w dniu 23 czerwca w kinie studyjnym PARADOX w Krakowie i został wyświetlony w ramach pasma Tak to widzę, czyli Konkursu Filmów Amatorskich przy Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB.W swojej kategorii: Film fabularny – prace grupowe 13-18 lat zdobył II miejsce.Nagroda bardzo nas cieszy, ale daleko cenniejsza była obecność na pokazach finałowych, bo zobaczyliśmy, jakimi problemami żyje młodzież, co ją interesuje, jak widzi świat. Warto było podpatrzeć warsztat innych i przekonać się, że obrany kierunek rozwoju jest właściwy. Z pewnością jest to pierwszy sukces filmowca z Brynka, ale nie ostatni. O Piotrze i jego filmach na pewno jeszcze usłyszymy. Póki co mamy pomysł na kolejną fabułę i po wakacjach zabieramy się do pracy.Opiekun: Anna Rogala-Goj

klica dnia czerwiec 23 2016 22:05:03 · Drukuj

XII POWIATOWY KONKURS BIBLIJNY
XII POWIATOWY KONKURS BIBLIJNY

Komisja konkursowa w składzie: ks. K. Lempa, K. Król, T. Herman, J. Świętek po sprawdzeniu testów, które pisali uczniowie, wyłoniła zwycięzców. I miejsce zajęła Alicja Marzec z Gimnazjum w Brynku, II miejsce zdobyła Urszula Gołkowska z Gimnazjum w Brynku, III miejsce – Ryszard Gołkowski ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Boruszowicach oraz Kacper Mika z Gimnazjum w Brynku, IV miejsce D. Śnietka z Gimnazjum nr 3 w Tarnowskich Górach oraz A. Kamińska z Gimnazjum w Brynku.
Jury przyznało również wyróżnienia. Otrzymali je A. Bomba (Salezjański Zespół Szkół w Tarnowskich Górach), W. Szygula i K. Król z Gimnazjum nr 3 w Tarnowskich Górach, D. Segeth ze Szkoły Podstawowej w Kopienicy, W. Nocoń z Gimnazjum nr 15 w Gliwicach, K. Świętek ze Szkoły Podstawowej w Boruszowicach, F. Chmielewska ze Szkoły Podstawowej w Tworogu oraz D. Bal i M. Broniek z Gimnazjum w Brynku.
Jak stwierdziła komisja, wiedza, którą wykazali się uczestnicy Konkursu, była rozległa, a poziom wyrównany, dlatego przyznano tyle nagród.
Gratulujemy uczestnikom niezwykłej wiedzy, ale nade wszystko wytrwałości w zgłębianiu tajników Biblii. Serdecznie dziękujemy sponsorom za ufundowanie cennych nagród oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i sprawny przebieg Konkursu.


Kornelia Sobel, Jolanta Winkler

klica dnia czerwiec 15 2016 22:54:54 · Drukuj

Talenty sportowe
ODKRYWAMY TALENTY SPORTOWE

Wśród uczniów Gimnazjum w Brynku można znaleźć prawdziwe talenty sportowe. Jednym z nich jest uczeń z klasy IC Dawid Pradelok który uczestniczył w dniach 3-4.06.2016 w Kwietnym Biegu 24 godzinnym w Lisowicach. Bieg ten organizowany jest w celu upamiętnienia pierwszej wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Polsce. Nazwa Kwietny Bieg pochodzi od dywanów układanych z kwiatów na papieskich szlakach i drogach. W biegu w którym uczestniczył Dawid udział wzięło 339 biegaczy z całej Polski. Bieg trwał 24 godziny podczas których Dawid przebiegł ponad 94 kilometry i zajął w kategorii szkół gimnazjalnych 2 miejsce, a w klasyfikacji ogólnej 24 miejsce. Wielkie brawa za wysiłek i wytrwałość i życzymy dalszych sukcesów sportowych.


D.Pichura


klica dnia czerwiec 12 2016 09:20:22 · Drukuj

III Powiatowy...
III Powiatowy Konkurs Fotograficzny o tematyce ekologicznej odwołany!!!

Z przykrością informujemy, iż z powodu nikłego zainteresowania tegorocznym konkursem fotograficznym zostaje on odwołany. Mamy nadzieję, że kolejne edycje będą cieszyły się zdecydowanie większym oddźwiękiem wśród miłośników fotografii.


Organizatorzy


klica dnia czerwiec 07 2016 22:40:22 · Drukuj

Zawody
Piłka nożna dziewcząt


W dniu 2 czerwca nasze uczennice wzięły udział w półfinale wojewódzkim w piłce nożnej dziewcząt. Zawody odbywały się w Zabrzu, a oprócz Gimnazjum w Brynku, do rywalizacji stanęły szkoły z Zabrza i Toszka. Obie drużyny rywalek składały się z zawodniczek na co dzień trenujących piłkę nożną, a Gimnazjum z Zabrza to klasa sportowa dziewcząt o profilu piłka nożna. Poziom ten okazał się zbyt wysoki dla naszych zawodniczek. Trzeba jednak przyznać, że walczyły one bardzo dzielnie i ambitnie. Samo dojście do tego etapu rozgrywek, a tam zajęcie 3 miejsca jest wielkim sukcesem naszych dziewcząt, czego gratulujemy. W zawodach brały udział: Brol Jennifer, Bieńko Sara, Haida Celine, Jaworek Wiktoria, Lis Karolina, Pasieka Justyna, Pisula Wiktoria, Pokorska Julia, Popielarz Karolina, Zdrzałek Marzena.


Wyniki naszej drużyny:
Zabrze – Brynek 5 : 0
Brynek – Toszek 1 : 4

H. Sobala


klica dnia czerwiec 06 2016 09:23:33 · Drukuj

Preorientacja zawodowa
Preorientacja zawodowa na wyjeździe,
czyli wycieczka klas III do Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.


W poniedziałek 30 maja uczniowie klas III mieli możliwość zwiedzania Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach. Podczas wycieczki, uczniów po Komendzie oprowadzał funkcjonariusz Policji od którego młodzież mogła się dowiedzieć jak wygląda praca policji na poszczególnych wydziałach oraz jak funkcjonuje Komenda. Uczniowie zobaczyli jak wygląda strój policjanta, jakie są rodzaje broni, dzięki którym funkcjonariusze mogą zapewnić nam bezpieczeństwo. Dowiedzieli się jak wygląda praca technika policyjnego. Młodzież dowiedziała się w jaki sposób zabezpiecza się ślady na miejscu popełnienia przestępstwa, uczniowie mieli możliwość zobaczenia pokoju przesłuchań dla dzieci, lub matki z dzieckiem, zobaczyli jak wygląda pomieszczenie dla osób zatrzymanych oraz w kadrach dowiedzieli się jak złożyć podanie do służby w policji i co jest tam zamieszczane, jakie trzeba mieć predyspozycje żeby zostać policjantem i że będąc już w służbie policyjnej człowiek uczy się np. otwartości, łatwości nawiązywania kontaktów, relacji międzyludzkich, że to może być bardzo różna praca w zależności od wydziału oraz wielu innych ciekawych rzeczy.
Uczniowie mieli możliwość zadawania najróżniejszych pytań na które uzyskiwali bardzo fachowe odpowiedzi.
Młodzież, pełna wrażeń, długo nie zapomni tak interesującej wycieczki, która była dla nich również lekcją zawodoznawstwa. Podczas wycieczki uczniom towarzyszyła Katarzyna Solecka oraz Jolanta Winkler.Katarzyna Solecka
Hanna Penz

klica dnia maj 31 2016 11:26:51 · Drukuj

Sukces
Sukces w Powiatowym Turnieju Humanistycznym

II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica było organizatorem Powiatowego Turnieju Humanistycznego „Z Sienkiewiczem przez kraje i wieki. W setną rocznicę śmierci poety”.
Podczas konkursu dwuosobowe drużyny miały do wykonania szereg zadań o charakterze analitycznym, redakcyjnym, plastycznym. O powodzeniu decydowała nie tylko wiedza i umiejętności humanistyczne, ale również kreatywność, pomysłowość i dyscyplina czasowa. Tymi walorami z pewnością wykazał się zespół z Gimnazjum w Brynku. Uczennice klasy IIc, Julia Duch i Martyna Rudzka zajęły w konkursie drugie miejsce i 20 maja 2016r. w Starostwie Powiatowym, podczas uroczystości podsumowania IX Tarnogórskiego Forum Oświatowego, odebrały dyplomy i nagrody.

klica dnia maj 30 2016 09:10:05 · Drukuj

Zabawa i sport
Nauka poprzez sport i zabawę.

Ciekawe konkurencje, piękne tereny rekreacyjne, rywalizacja; to atuty Radzionkowskiego Młodzieżowego Marszobiegu Sprawnościowo- Obronnego zorganizowanego przez MOSiR w Radzionkowie. Uczniowie z Gimnazjum w Brynku już po raz drugi wzięli udział w tej ciekawej imprezie, która odbyła się 20.05.2016 na Księżej Górze. W reprezentacji naszej szkoły wystąpili: Celine Haida, Paweł Michalski, Kacper Żelosko, Patryk Wajda i Daniel Mazur. Aby ukończyć marszobieg trzeba było wykonać 10 zadań, wśród których między innymi były: odnalezienie skarbu ukrytego w lesie, wykonanie strzałów do tarczy z karabinku, rzutów granatem do celu, czy też nadawanie meldunków alfabetem Mors”a. Nasi uczniowie wykazali się nie tylko dużą sprawnością fizyczną ale sprytem i spostrzegawczością, zajmując w gronie pięciu startujących gimnazjów 2 miejsce. Najlepsza okazała się drużyna gospodarzy. W galerii znajduje się kilka zdjęć z tej imprezy.


Aktywnie uczestniczyła i relacjonowała:
Danuta Pichura

.
klica dnia maj 29 2016 20:32:17 · Drukuj

Tarnogórska...
„Tarnogórska Noblistka” z Brynka

Nasze utalentowane humanistki, Urszula Gołkowska i Alicja Marzec z klasy III B, uczestniczyły w Powiatowym Konkursie Wiedzy „Tarnogórscy Nobliści” organizowanym przez Gimnazjum nr 1 w Tarnowskich Górach. Dziewczyny uzyskały najwyższe wyniki w pierwszym oraz drugim etapie konkursu indywidualnego z języka polskiego, a w finale Urszula uzyskała najwyższy wynik i tytuł Laureata konkursu, Alicja zajęła miejsce III.
Na zdjęciu: Urszula i Alicja na scenie Tarnogórskiego Centrum Kultury podczas uroczystej gali odbierają gratulacje i nagrody od organizatorów konkursu.


Gratulujemy

klica dnia maj 25 2016 22:18:20 · Drukuj

Zawodoznawstwo
Zawodoznawstwo w Gimnazjum w Brynku


16 maja uczniowie klas III naszego gimnazjum mieli okazję zobaczyć jak wygląda w praktyce praca piekarza i cukiernika. Dzięki zaproszeniu Pani Małgorzaty Szyguły właścicielki piekarni – cukierni w Świniowicach, uczniowie mogli odbyć warsztaty praktyczne w zakresie cukiernictwa oraz własnoręcznie wrabiać chleb według wielopokoleniowego przepisu rodzinnego Pani Małgorzaty, za który to Pani Małgorzata zdobyła nagrodę – PERŁA 2015.
Uczniowie wyrabiali chleb, oprószali go mąką, wsadzali do pieca, widzieli jak wygląda proces pieczenia, mieli możliwość wyciągnięcia chleba z pieca oraz oczywiście degustacji swoich wypieków, co sprawiało przybyłym uczniom najwięcej satysfakcji.
Uczniowie również, mieli możliwość przygotowania pod okiem wykwalifikowanej kadry słodkich deserów oraz mogli własnoręcznie wykonać ozdoby na tort np. różyczki.
Młodzież z wycieczki wróciła pełna wrażeń oraz pomysłów, a wielu uczniów, dzięki właśnie takim warsztatom utwierdziło się w przekonaniu, że szkoła średnia jaką jest Zespół Szkół Gastrononiczno Hotelarskich i zawód piekarza/cukiernika to dobry wybór.

Z tego miejsca raz jeszcze bardzo dziękujemy Pani Małgorzacie Szyguła oraz Piekarni w Świniowicach za tak serdeczne przyjęcie oraz cierpliwość jaką okazali uczniom Gimnazjum w Brynku.


Hanna Penz
Katarzyna Solecka

klica dnia maj 19 2016 14:25:31 · Drukuj

Piłka nożna
Piłka nożna dziewcząt.

dniu 12 maja nasze dziewczęta wzięły udział kolejnym etapie rozgrywek w piłce nożnej. Organizatorem zawodów było nasze Gimnazjum w Brynku, a odbywały się one na boisku pobliskiej Szkoły Podstawowej w Tworogu. Tym razem w półfinale rejonu Tarnogórsko – Lublinieckiego przyszło nam zmierzyć się z Gimnazjum nr 5 w Strzybnicy. W jedynym i decydującym meczu, który stał na dobrym poziomie lepsze okazały się zawodniczki z Brynka, pokonując rywalki 5 : 1. Wygrana pozwoliła awansować do kolejnego etapu rozgrywek. Gratulację dla dziewcząt za ambitną walkę i zaangażowanie.
W zawodach brały udział: Brol Jennifer, Bieńko Sara, Haida Celine, Jaworek Wiktoria, Lis Karolina, Pasieka Justyna, Pisula Wiktoria, Pokorska Julia, Popielarz Karolina, Zdrzałek Marzena


H. Sobala

klica dnia maj 17 2016 17:27:21 · Drukuj

Strona 3 z 35 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?

Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Tablica

Copyright © 2008
Powered by PHP-Fusion ©Aero 2 blank by: Itanium4411638 Unikalnych wizyt