Nawigacja
Gimnazjum
  Strona Główna
  Szkoła
  Wizja i misja
  Statut
  Rekrutacja
  Programy nauczania
  Dobre praktyki
  Kryteria ocen
  WSO
  Rada Pedagog.
  Uczniowie
  Rada Rodziców
  Strefa rodzica
  Osiągnięcia
  Laureaci/Finaliści
  Organizacje
  Podręczniki
  Org. roku szkol.
  Wywiadówki
  Plan lekcji
  Zajęcia pozalek.
  Konkursy
  Wymiana
  Galeria
  Sport
  Gimbus
  Kontakt
  Facebook


Ostatnie Artykuły
Wyniki IV Powiatoweg...
Protokół z posiedze...
Wyniki XVII Międzysz...
XIII Konkurs Biblijny
Konkurs Fotograficzn...

Konsultacje

Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Tworogu z Oddziałami Gimnazjalnymi w Brynku na konsultacje, które odbędą się 18.10.2017 r. (środa) od 16.30 do 17.30.

klica dnia październik 17 2017 12:25:32 · Drukuj

Wycieczka

Zabytkowa Kopalnia Srebra

11.10.2017 r. uczniowie klasy II c gimnazjum wraz z opiekunami wyruszyli w podróż na zwiedzanie podziemi Tarnowskich Gór. Była to swego rodzaju podróż w czasie. Zwiedzanie Kopalni Srebra odbywa się w podziemnych korytarzach położonych 40m pod powierzchnią ziemi. Niemałą atrakcja było to, że część trasy trzeba było pokonać łodziami. Długość trasy wodnej to 270 m, a głębokość koryta chodnika wodnego około 80 cm. Temperatura wody wynosi około 7 stopni. Kopalnia rud srebra, cynku i ołowiu w Tarnowskich Górach jest od 9 lipca 2017 na prestiżowej liście światowego dziedzictwa UNESCO. Dla uczniów była to niezapomniana przygoda.


Hanna Penz

klica dnia październik 13 2017 08:03:06 · Drukuj

Narodowe Czytanie
Czym chata bogata, tym rada, czyli o Weselu z Wyspiańskim.
Relacja z uroczystości w Brynku

Dzień 26 września 2017 r. zostanie zapamiętany na długo przez społeczność Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Tworogu.
Tego dnia w naszej szkole miała swój finał ogólnopolska akcja Narodowego Czytania Wesela S. Wyspiańskiego, która stała się jednocześnie pierwszym artystycznym spotkaniem integrującym dwie szkolne przestrzenie – Tworoga i Brynka. Motywem przewodnim uroczystości, na którą przybyli goście – przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Katowicach, Ksiądz Proboszcz parafii w Tworogu, przedstawiciele Urzędu Gminy w Tworogu, Nadleśniczy Nadleśnictwa Brynek, Dyrektor Zespołu Szkół Ekologicznych i Ogólnokształcących w Brynku, sołtysowie sołectw leżących w obwodzie szkoły – była myśl o wartości małej ojczyzny, w której kształtuje się poczucie przynależności narodowej, w której kultywuje się tradycję. I takie połączenie tradycji – ludowości z poetyckością było osią konstrukcyjną programu artystycznego przygotowanego na uroczystość, co także pięknie podkreślała dekoracja. Wesele z Wyspiańskim ożywiło postacie literackie – Chochoła, Pannę Młodą w przepięknym krakowskim stroju, Pana Młodego oraz samego Wyspiańskiego. W tak pomyślanych okolicznościach nie mogło zabraknąć najważniejszej na Weselu osoby, mistrza ceremonii, czyli Dyrektora SP, Pani Małgorzaty Ziai, która przywitała Państwa młodych, jak każe tradycja, chlebem i solą, a potem w pięknych słowach wyjaśniła intencję spotkania.
Dla uczniów klas V i VI szkoły w Tworogu, którzy przyszli do Brynka, spotkanie było lekcją teatru, muzyki, a nade wszystko, co podkreślała Pani Dyrektor, lekcją wrażliwości. W tym niezwykłym klimacie wyjątkowo przejmująco brzmiały strofy Wesela Wyspiańskiego czytane przez gości, piosenka Marka Grechuty w wykonaniu uczennic gimnazjum oraz ludowe piosenki w wykonaniu uczniów z Tworoga. Jak przystało na wesele, przedstawiciele klas V i VI złożyli Państwu Młodym życzenia oraz weselne dary, a ukłonem w stronę poety była wystawa prac plastycznych uczniów, którzy malowali portrety postaci z Wesela – Panny Młodej, Chochoła i tak jak autor – portrety dzieci. Podczas uroczystości wręczono im nagrody. Nie zabrakło też pamiątek z uroczystości. Wszyscy jej uczestnicy otrzymali pocztówki z reprodukcjami pasteli Wyspiańskiego opatrzone pieczęcią przysłaną z Kancelarii Prezydenta upamiętniającą Akcję Narodowego Czytania Wesela. Uczestnicy uroczystości mogli też skosztować weselnego kołocza, którym na zakończenie spotkania częstowali Państwo Młodzi.
Uroczystość przygotowana została dzięki współpracy nauczycieli z Tworoga i Brynka, przy ogromnym wsparciu Dyrekcji szkoły.


Anna Rogala-Goj

klica dnia wrzesień 27 2017 21:45:43 · Drukuj

Informacja
Ubezpieczenie

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Tworogu z Oddziałami Gimnazjalnymi w Brynku wybrała II wariant ubezpieczenia dla młodzieży szkolnej w Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji "WARTA". Koszt ubezpieczenia wynosi: 40,00 zł. Zapraszamy do zapoznania się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia w zakładce: Rada Rodziców. Informujemy również , że ubezpieczenie jest nieobowiązkowe.

klica dnia wrzesień 19 2017 18:40:47 · Drukuj

Narodowe Czytanie
Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej
w Tworogu

Nasze Narodowe Czytanie Wesela dopiero przed nami. Szkoła, włączając się w Prezydencką Akcję, jednocześnie wskazuje na priorytet i zadanie ważne dla całej szkolnej społeczności – integrację dwóch przestrzeni, które od 1 września stały się jedną szkołą. Brynek zatem zaprasza młodszych kolegów na Wesele z Wyspiańskim w tle. Trwają intensywne przygotowania. Klasy IV-VI poznają twórczość twórcy Wesela i uczestniczą w konkursie plastycznym. Starsi koledzy przygotowują prezentację artystyczną i fragmenty Wesela przeznaczone do czytania. Uroczystość odbędzie się w szkole w Brynku 26 września 2017r.

klica dnia wrzesień 15 2017 09:04:08 · Drukuj

Wywiadówka
Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Tworogu z oddziałami gimnazjalnymi w Brynku na wywiadówkę, która odbędzie się 13.09.2017 r. (środa) o godz.17.00.
klica dnia wrzesień 06 2017 22:10:57 · Drukuj

Rozpoczęcie roku szkolnego
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 dla klas gimnazjalnych i klas siódmych odbędzie się w poniedziałek 04.09.2017 r. o godzinie 9.00. Uczniowie obowiązani są w tym dniu przybyć do szkoły w odświętnym stroju. Szkoła będzie czynna od godz. 8.15. Gimbus jedzie rano drugim kursem + 30 minut.
klica dnia sierpień 24 2017 08:02:34 · Drukuj

Informacja
Od 01.09.2017 r. Gimnazjum w Brynku przekształca się w Szkołę Podstawową w Tworogu z Oddziałami Gimnazjalnymi w Brynku.
klica dnia sierpień 24 2017 08:02:11 · Drukuj

Doświadczenia

21 czerwca odbyły się pokazy doświadczeń fizyczno-chemicznych, które przygotowali uczniowie klas III pod opieką p. Agnieszki Sędek.
Młodzi eksperymentatorzy wykazali się wiedzą i zamiłowaniem do przeprowadzania doświadczeń. Można było zobaczyć m.in. doświadczenia: pastę do zębów dla słonia, reakcję kameleona oraz zjawisko odrzutu.

klica dnia czerwiec 25 2017 16:43:28 · Drukuj

Projekt
PROJEKT EDUKACYJNY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

W roku szkolnym 2016/17 został zrealizowany projekt edukacyjny z języka niemieckiego pod tytułem „Marie Curie - ein Lebenslauf”. Brali w nim udział Celine Haida (kl. 2) i Sebastian Musaił (kl. 3).
Uczniowie przygotowali fragmenty życiorysu tej wspaniałej kobiety w języku niemieckim. Dziennik ten został wysłany do Niemiec na konkurs „NRW – Schülerwettbewerb2017 - Begegnung mit Osteuropa. Temat tego konkursu: Marie Curie – eine europäische Migrantin.
Projekt zakończył się oglądaniem filmu „Maria Skłodowska Curie” w kinie.
Dziękuję szczególnie Celine Haida za systematyczną i sumienną pracę nad opracowaniem i przetłumaczeniem fragmentów tekstu.


Antje Miska


klica dnia czerwiec 21 2017 12:39:33 · Drukuj

Koncert
Broń się, nie trać wiary

13.06.2017r w Gimnazjum w Brynku odbył się koncert profilaktyczny, którego głównym bohaterem był Piotr Lubertowicz, wokalista, gitarzysta i autor tekstów, który tworzył i koncertował m.in. z zespołami: Nocna Zmiana Bluesa, Money Bussines, Chłopcy z Placu Broni.
Swoim występem Piotr Lubertowicz chciał przestrzec młodzież przed alkoholizmem i narkotykami. W sposób bardzo realistyczny przedstawił drogę prowadzącą do narkomanii i walkę o samego siebie by wyjść z nałogu. Uświadomił młodzieży, że nawet pierwszy kontakt z narkotykami może być śmiertelny. W swoim życiu przeszedł bardzo wiele i potrafił w doskonały sposób przekazać młodzieży swoje doświadczenia. Świadom wielu niebezpieczeństw i pokus czyhających na młodzież zawarł głębokie przesłanie w swojej twórczości. Występ ten był także świetnym pokaz niezwykłych umiejętności gry na gitarze. Artysta, pomimo groźnego wypadku w dzieciństwie, kiedy to prawie całkowicie stracił czucie w ręce - nie poddał się i zachęcany przez znajomych zaczął uczyć się gry na gitarze. Zaprezentował młodzieży min. grę przy pomocy szklanki. Młodzież na długo zapamięta ten koncert.


Hanna Penz

klica dnia czerwiec 16 2017 18:27:48 · Drukuj

Strona 3 z 41 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?

Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Tablica

Copyright © 2008
Powered by PHP-Fusion ©Aero 2 blank by: Itanium4737282 Unikalnych wizyt