Nawigacja
Gimnazjum
  Strona Główna
  Szkoła
  Wizja i misja szkoły
  Statut
  WSO
  Kryteria oceniania
  Rada Pedagogiczna
  Uczniowie
  Osiągnięcia uczniów
  Laureaci/Finaliści
  Organizacje
  Podręczniki
  Org. roku szkolnego
  Wywiadówki
  Plan lekcji
  Zajęcia pozalekcyjne
  Konkursy
  Sport
  Galeria
  Gimbus
  Kontakt


Ostatnie Artykuły
X Konkurs Biblijny
XIV Międzyszkolny Ko...
Konkurs Fotograficzny
Szkolne zawody pływa...
IX Konkurs Biblijny

Projekt
Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym…
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

„Człowiek najlepsza inwestycja”


W Gimnazjum w Brynku można rozwijać swoje zainteresowania lub uzupełniać braki w wiadomościach i umiejętnościach na różnych zajęciach pozalekcyjnych. Od października do końca roku 2014 mamy także kółka realizowane w ramach projektu unijnego „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym…”. W ramach tego projektu realizowane są zajęcia fotograficzne, teatralne, matematyczne, dziennikarskie oraz z zakresu zawodoznawstwa. Dzięki udziałowi w projekcie pozyskano fundusze na wyjazdy młodzieży do teatru i na wycieczki rozwijające zainteresowania, a szkoła poszerzy swoją bazę o nowy sprzęt fotograficzny, laptopy, tablicę interaktywną oraz materiały potrzebne do prowadzenia zajęć.

klica dnia grudzień 18 2013 08:09:46 · Drukuj

Bez Miary...
Zespół Teatralny Bez-Miary nagrodzony w Wojewódzkim Finale V Przeglądu Małych Form Teatralnych

Najpierw z Kuratorium Oświaty w Katowicach przyszła wiadomość, że scenariusz spektaklu „Nasz sen o lataniu” zakwalifikowany został do Finału V Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych. Potem okazało się, że w etapie wojewódzkim wystąpi tylko 14 zespołów, w tym 6 z gimnazjów, a Zespół Teatralny Bez-Miary jest jedynym reprezentantem Delegatury Gliwice. Na przygotowanie spektaklu mieliśmy tylko trzy tygodnie. Bardzo to były intensywne przygotowania, zwłaszcza, że aktorzy musieli opanować skomplikowaną choreografię, oswoić się z cyrkowymi rekwizytami, dopasować własne działania do muzyki i wygrać skomplikowane emocje. Ważny dzień nadszedł niepostrzeżenie.
9 grudnia 2013 o 7.00 rano wyruszyliśmy na miejsce konkursowych zmagań, czyli do Mysłowickiego Ośrodka Kultury. Udało nam się dotrzeć na czas na uroczyste otwarcie konkursu. Stresowaliśmy się wszyscy, bo okazało się, że zespoły teatralne oceniane będą przez wieloosobowe jury złożone z przedstawicieli Kuratorium oraz znawców teatru.To był długi i męczący dzień, ale okazało się, że nasz spektakl bardzo się wszystkim podobał i ostatecznie zdobyliśmy drugie miejsce. Gdy ogłoszono wyniki cała grupa teatralna w składzie: Kasia Kubanek, Szymon Cogiel, Patryk Jaruszowiec, Julia Neumann, Weronika Paruzel, Faustyna Soporowska, Marta Kansy, Monika Wanot, Dominika Opara, Daria Bal, Agnieszka Bąk znalazła się na scenie, by tam, z rąk przedstawicieli Kuratorium odebrać dyplom i imponującą nagrodę rzeczową.


Anna Rogala-Goj, opiekun Zespołu Teatralnego Bez-Miary

klica dnia grudzień 16 2013 22:09:34 · Drukuj

Eskulapiada 2014
,,Eskulapiada” 2013-2014

Jak co roku uczennice z Gimnazjum w Brynku, które uzyskały najlepsze miejsca w finale szkolnym XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK wzięły udział w etapie rejonowym, który odbył się w Bytomiu 13.12.2013 roku. W rywalizacji wiedzy o zdrowiu nasze gimnazjalistki: Monika Kobędza zajęła II miejsce, a Monika Wanot miejsce III. Monika Kobędza reprezentować będzie w marcu okręg tarnogórski w etapie wojewódzkim w Katowicach. Obu Monikom gratulujemy. Na uwagę zasługuje też fakt, że w czołówce szkół średnich tj. na II i III miejscu znalazły się ubiegłoroczne absolwentki naszego gimnazjum : Weronika Swoboda i Anna Barszcz. Zdjęcia z tego konkursu zamieszczamy w galerii.

klica dnia grudzień 16 2013 14:46:42 · Drukuj

Konkurs Recytatorski
klica dnia grudzień 14 2013 12:17:29 · Drukuj

Konkurs Fotograficzny

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów Powiatu Tarnogórskiego do udziału w Konkursie Fotograficznym "Piękno przyrody wokół". Celem konkursu jest propagowanie piękna otaczającej przyrody oraz kształtowanie wśród młodzieży zachowań proekologicznych. Regulamin Konkursu Fotograficznego znajduje się zakładce Konkursy.

klica dnia grudzień 13 2013 21:21:42 · Drukuj

Bliżej kultury...
Bliżej kultury z Gimnazjum w Brynku

Gimnazjum w Brynku od lat stara się spełniać funkcję lokalnego centrum kultury, zarówno poprzez organizację różnorodnych przedsięwzięć o takim charakterze, ale także przez edukację kulturalną uczniów. Okazuje się, że rok szkolny 2013/2014 w tym względzie jest nadzwyczajny. Pracujemy intensywnie na zajęciach dodatkowych, zarówno w Dyskusyjnym Klubie Filmowym, jak i podczas spotkań Zespołu Teatralnego Bez-Miary, a teraz dzięki realizacji unijnego projektu „Czym skorupka za młodu nasiąknie – tym…” zyskaliśmy jeszcze możliwość darmowych wyjazdów do teatru, kina, a także na lekcje teatralne do Teatru Rozrywki w Chorzowie. Nasze kulturalne wizyty zapoczątkowaliśmy w październiku. 28 po południu 18 - osobowa grupa uczestników projektu odwiedziła Teatr Korez w Katowicach, gdzie zobaczyliśmy osławione przedstawienie „Cholonek”. To było dla nas wszystkich wyjątkowe doświadczenie. Salwy śmiechu na widowni, rewelacyjna gra aktorska i temat – poważny do granic możliwości, związany z tożsamością mieszkańców Śląska – to wszystko sprawiło, że nie mieliśmy wątpliwości, iż uczestniczymy w niezwykłym doświadczeniu. Wracaliśmy późnym wieczorem, a w autokarze dyskusjom nie było końca. Każdy z nas na swój sposób przeżywał ten niezwykły spektakl. Ostatnio znowu odwiedziliśmy Teatr Korez. Jako prezent Mikołajowy zafundowaliśmy sobie spektakl - „Scenariusz dla trzech aktorów”. Bardzo był to udany wyjazd. I jakże tematycznie znaczący. Recz o tworzeniu przedstawienia, ścierające się koncepcje pracy reżysera, a wszystko okraszone dowcipem, żartobliwą aluzją z najwyższej półki. Teatr Korez nie rozczarowuje, zawsze można tu liczyć na inteligentną grę z widzem. To był pięknie spędzony piątkowy wieczór i gwarancja, że wrócimy tu wkrótce, bo planów na przyszły rok nie brakuje.

Anna Rogala-Goj

klica dnia grudzień 13 2013 20:51:10 · Drukuj

Rock opera
Rock opera "Krzyżacy"

Gimnazjaliści z Brynka przed sceną w katowickim SPODKU ( za nimi Maciej Balcar - w symbolicznej scenie oczekiwania przed zamkiem w Szczytnie)
27 listopada 23-osobowa grupa młodzieży z Gimnazjum w Brynku obejrzała w katowickim Spodku niezwykłe widowisko muzyczne – rock-operę na podstawie dzieła Henryka Sienkiewicza pt. „Krzyżacy”. Młodzież mogła nie tylko sprawdzić swoją wiedzę na temat szkolnej lektury ( „Krzyżacy” to lektura omawiana w klasie drugiej gimnazjum), czy wziąć udział w niekonwencjonalnej lekcji historii, ale obejrzeć barwne widowisko multimedialne w wykonaniu gwiazd polskiej estrady. W rolę Zbyszka z Bogdańca wcielił się Maciej Silski. Maciej Balcar z zespołu „Dżem” jest Jurandem ze Spychowa. Mieczysław Szcześniak gra czarny charakter - Ulricha von Jungingena, a sienkiewiczowską Danusię odgrywa znana ze współpracy z Piotrem Rubikiem Olga Szomańska. Zarówno widowisko, odegrane przy pełnych trybunach, jak i pobyt w Spodku ( większość uczniów była w katowickim Spodku po raz pierwszy) na długo pozostaną w pamięci młodzieży.


E. Krywalska

klica dnia grudzień 10 2013 10:24:06 · Drukuj

Mikołaj na sportowo
Mikołaj na sportowo - medale rozdane.

6.12.2013 roku w Gimnazjum w Brynku odbyły się Mikołajkowe Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym. Mecze rozgrywane były w dwóch kategoriach dziewcząt i chłopców. Startowało 15 dziewcząt i 23 chłopców z klas I-III Gim. Wielu emocji dostarczyły mecze rozgrywane w fazie finałowej, gdyż poziom umiejętności technicznych poszczególnych zawodników był bardzo wyrównany. Klasyfikacja końcowa pozwoliła wyłonić najlepszych uczestników. W kategorii dziewcząt były to: 1 miejsce- Monika Rduch, 2 miejsce - Karolina Nokielska, 3 miejsce – Wiktoria Ziaja. Wśród chłopców najlepiej zagrali: 1 miejsce- Tomasz Pyka, 2 miejsce - Łukasz Chmiel, 3 miejsce - Daniel Dressler. Bardzo dobrze w swojej kategorii zaprezentował się także Szymon Pietruszewski. Zdjęcia z tej imprezy sportowej zobaczyć można w galerii.

klica dnia grudzień 08 2013 22:03:24 · Drukuj

Dzień Wymiany Doświadczeń
To był bardzo udany dzień

Czwartek, 28 listopada był wyjątkowym dniem dla ponad pięćdziesięciorga uczniów Szkoły Podstawowej nr 13 w Tarnowskich Górach, którzy zaproszeni zostali do Gimnazjum w Brynku na pierwszy w tym roku szkolnym Dzień Wymiany Doświadczeń.
Ta forma prezentacji szkoły dedykowana młodszym kolegom to już w Gimnazjum w Brynku tradycja. Sprawdza się od trzech lat, jest atrakcyjna, ponieważ zakłada integrację gimnazjalistów z młodszymi kolegami poprzez wspólną pracę w projekcie tematycznym. Uczniowie trzynastki zwiedzali szkołę, uczestniczyli w prezentacji osiągnięć Gimnazjum w Brynku, obejrzeli film promocyjny oraz spektakl Zespołu Teatralnego Bez-Miary. Tym razem była to klasyka, czyli wiersz J. Tuwima „Rzepka” z ekologicznym przesłaniem. Bawili się nie tylko widzowie, ale również artyści, którzy z pełną swobodą wynikającą z profesjonalizmu i doświadczenia – to już trzecioklasiści – przekazali widzom pozytywną energię i przesłanie: „Pij mleko, będziesz wielki!” Tak wzmocnieni goście, już po poczęstunku, pracowali ze starszymi kolegami w ośmiu grupach, realizując projekty: matematyczny, historyczny, plastyczny, z języka angielskiego, z języka niemieckiego, orgiami, propagujący zdrowy styl życia, ekologiczno-muzyczny.
Zajęcia były niezwykle atrakcyjne, skoro uczniowie parzyli angielską herbatę według oryginalnego przepisu, czerpali papier, przygotowywali układy taneczne, skecze w języku niemieckim, kleili wielościany, składali ozdoby świąteczne, tworzyli plakat upamiętniający rocznicę Powstania Listopadowego, śpiewali z podziałem na głosy. Potem, po wspólnie z gimnazjalistami spędzonej na tańcach przerwie, swobodnie i z wdziękiem prezentowali efekty pracy. I zasłużyli na gromkie brawa.
Na zakończenie dnia, po pożegnaniu przez Dyrektor szkoły, goście otrzymali jeszcze certyfikat uczestnictwa w zajęciach i specjalnie z tej okazji przygotowany numer szkolnej gazety Gi…Miś oraz zaproszenie na kolejny Dzień Wymiany Doświadczeń, który odbędzie się w marcu 2014r. I mamy nadzieję, że chętnie do Gimnazjum w Brynku powrócą.


Anna Rogala-Goj, koordynator przedsięwzięcia

klica dnia grudzień 02 2013 11:36:08 · Drukuj

Godomy po naszymu
Wspaniały występ w Regionalnym Konkursie „Godomy po naszymu”

27 listopada w Zespole Szkół w Pawonkowie odbył się regionalny finał VI Spichlerzowego Przeglądu Gwarowego „Godomy po naszymu”. Reprezentantką gminy Tworóg była uczennica klasy I a Gimnazjum w Brynku – Daria Bal.
Tekst, który wygłosiła Daria, zatytułowany „Moje feryje”, został bardzo wysoko oceniony przez Jury i zapewnił Darii II miejsce w Konkursie. To duże osiągnięcie, ponieważ w konkursie występowali finaliści przeglądów rejonowych -przedstawiciele sześciu gmin objętych działaniem Lokalnej Grupy Działania Spichlerz Górnego Śląska.
Cieszymy się z sukcesu, gratulujemy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii. (Zdjęcia pobrano ze strony: lubliniec.naszemiasto.pl › Wydarzenia › Regionalne)


klica dnia grudzień 01 2013 10:05:14 · Drukuj

Konkurs
Sukces uczniów w Konkursie „Spiel mit Deutsch”

Dnia 20 listopada 2013r. uczniowie Gimnazjum w Brynku wzięli udział w wojewódzkim konkursie z języka niemieckiego „Spiel mit Deutsch”, który odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Gliwicach a był zorganizowany przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców woj. Śląskiego. Czteroosobowy zespół uczniowski rozwiązywał cztery zadania, wśród których była prezentacja krótkiego skeczu w języku niemieckim. Uczniowie naszej szkoły (Victoria Krywalski z klasy Ic, Daniel Dressler z klasy IIb, Karolina Kania z III b oraz Błażej Chmielorz z klasy IIIc zajęli trzecie miejsce.

Gratulujemy.


klica dnia grudzień 01 2013 10:03:03 · Drukuj

Strona 3 z 19 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?

Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Copyright © 2008
Powered by PHP-Fusion ©Aero 2 blank by: Itanium3294059 Unikalnych wizyt