Nawigacja
Gimnazjum
  Strona Główna
  Szkoła
  Wizja i misja
  Statut
  Rekrutacja
  Dobre praktyki
  Kryteria ocen
  WSO
  Rada Pedagog.
  Uczniowie
  Osiągnięcia
  Laureaci/Finaliści
  Organizacje
  Podręczniki
  Org. roku szkol.
  Wywiadówki
  Plan lekcji
  Zajęcia pozalek.
  Konkursy
  Wymiana
  Galeria
  Sport
  Kontakt
  Gimbus


Ostatnie Artykuły
XI Konkurs Biblijny
Protokół z posiedzen...
XV Konkurs Recytatorski
Konkurs fotograficzny
VII Ogólnopolski Kon...

Konkurs
Laureaci XV Jubileuszowego Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Szkół Podstawowych i Gimnazjów, Brynek 2015


Jurorzy Konkursu po wysłuchaniu 68 konkursowych prezentacji przyznało następujące nagrody:

Grupa najmłodsza (uczniowie klas I-III szkół podstawowych)
I miejsce – Emilia Szyguła ze Szkoły Podstawowej w Tworogu,
II miejsce – Kinga Drużyńska ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnowskich Górach,
II miejsce – Adam Gruszka ze Szkoły Podstawowej w Boruszowicach,
III miejsce – Paweł Pilipow ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnowskich Górach,
III miejsce – Monika Wójcik ze Szkoły Podstawowej w Tworogu,
Wyróżnienia: Weronika Supel ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Tarnowskich Górach, Aleksandra Pająk ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Tarnowskich Górach, Milena Gansiniec ze Szkoły Podstawowej w Tworogu.

Grupa młodsza (uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych)
I miejsce – Kaja Jarzębska ze Szkoły Podstawowej w Wojsce,
II miejsce – Emilia Jaworska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu,
III miejsce – Wiktoria Tobor ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzionkowie,
III miejsce – Florentyna Respondek ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Tarnowskich Górach,
Wyróżnienie – Julia Jajszczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu, Kajetan Paszek ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnowskich Górach, Karolina Popielarz ze Szkoły Podstawowej w Wojsce.

Grupa starsza (uczniowie gimnazjum)
I miejsce - Daria Bal z Gimnazjum w Brynku
I miejsce - Katarzyna Bielecka z Gimnazjum o. Wrodarczyka w Radzionkowie,
II miejsce - Bartosz Niewiadomski z Gimnazjum o. Wrodarczyka w Radzionkowie,
II miejsce - Olaf Łukomski z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Tarnowskich Górach.
III miejsce - Dominika Rudka z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Tarnowskich Górach,
III miejsce – Weronika Wowro w Gimnazjum nr 2 w Tarnowskich Górach.

Anna Rogala-Goj


klica dnia luty 26 2015 08:08:58 · Drukuj

Konkurs Recytatorski

Organizatorzy XV Jubileuszowego Konkursu Recytatorskiego Szkół Podstawowych i Gimnazjów informują, iż przesłuchania wszystkich grup konkursowych odbędą się w Gimnazjum w Brynku w dniu 25.02.2015r. (środa) w następujących godzinach:
1) Grupa najmłodsza (uczniowie klas I – III SP) – od 9.00 do 10.30,
2) Grupa młodsza (uczniowie klas IV – VI SP) – od 10.30 do 14.00,
3) Grupa starsza (gimnazjaliści) – od 14.30 do 18.00.

Po każdej części przesłuchań konkursowych jury ogłosi werdykt i wręczy nagrody wszystkim uczestnikom konkursu i jego laureatom.

klica dnia luty 17 2015 23:16:17 · Drukuj

Konkurs
Wyniki konkursów z języka niemieckiego1) Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Niemieckiego.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się

DANIEL DRESSLER z IIIB


2) Konkurs organizowany przez
Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego

Do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się

15 marca w Warszawie zakwalifikowała się

KAMILA KOŁODZIEJ z IIIA

Gratulujemy!!!

klica dnia luty 17 2015 15:43:25 · Drukuj

Zajęcia
Zajęcia dydaktyczne...

Dnia 29.01.2015r. klasa II a wzięła udział w zajęciach dydaktycznych z chemii organizowanych poza gimnazjum. Tym razem odwiedziliśmy Technikum Chemiczne w Tarnowskich Górach. Przez ponad godzinę wykonywaliśmy doświadczenia chemiczne, które wzbogaciły naszą wiedzą i umiejętności. Odbyły się także pokazy wykonane przez chemików. Najbardziej w pamięci utkwił nam moment „chemiczny wulkan”. Całe spotkanie zorganizowała nasza nauczycielka – Katarzyna Bąk. Opiekowały się nami także pani Antje Miska i pani Kornelia Sobel.

klica dnia luty 16 2015 14:30:32 · Drukuj

Tenis stołowy
Mistrzostwa szkoły

Dnia 30 stycznia 2015 roku w Gimnazjum w Brynku odbyły się mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym. W rywalizacji udział wzięło 12 dziewcząt i 17 chłopców. Grano systemem „do dwóch porażek”, co na pewno dodało atrakcyjności rozgrywkom. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się:
1 miejsce: ZIAJA SARA
2 miejsce: RDUCH MONIKA
3 miejsce: LIS KAROLINA
4 miejsce: NOKIELSKA KAROLINA
Z kolei w kategorii chłopców triumfowali:
1 miejsce: PIETRUSZEWSKI SZYMON
2 miejsce: PYKA TOMASZ
3 miejsce: SAŁAPATA MATEUSZ
4 miejsce: DRESSLER DANIEL
Wymienione osoby będą reprezentowały szkołę w mistrzostwach powiatowych. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za dostarczone emocje, a zwycięzcom GRATULUJEMY !


Henryk Sobala

klica dnia luty 05 2015 11:15:16 · Drukuj

Peregrynacja
Gimnazjum w Brynku miejscem modlitwy na drodze peregrynacji symboli Światowych Dni Młodzieży

Wtorek, 27 stycznia, godzina 11.00. W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Leśnych i Ekologicznych w Brynku zgromadzili się uczniowie Gimnazjum w Brynku i Technikum Leśnego oraz ich dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy. Wszyscy w pełnym skupienia oczekiwaniu. Wreszcie młodzi ludzie wnoszą do sali prawie czterometrowej wysokości krzyż podarowany młodzieży przed ponad trzydziestoma laty przez papieża Jana Pawła II oraz Ikonę Matki Bożej – symbole Światowych Dni Młodzieży. To wyjątkowe wydarzenie, spotkanie rozpoczyna ksiądz wikary z Tworoga, rozpoczyna modlitwą i krótkim filmem przybliżającym ideę peregrynacji. Następnie rozważania przy Krzyżu przetykane strofami pieśni prowadzą gimnazjaliści. Słowa, przypominające sens śmierci Jezusa na Krzyżu, sens Jego cierpienia, mówią o ludzkiej niemocy, grzechu, pozwalają na refleksję nad tym, co boli, co jest trudne, są zachętą do walki ze słabościami.
Wsłuchujemy się w te słowa, składamy intencje, czerpiemy siłę z indywidualnego spotkania z Krzyżem czy to przez osobistą adorację, czy przez indywidualną modlitwę. Do Krzyża podchodzą całe klasy, klękają, robią pamiątkowe zdjęcia. Potem jeszcze wspólny Anioł Pański i pożegnanie symboli przy melodii hejnalistów z Technikum Leśnego. Potem jeszcze sprzątanie, przerwa, ale jest jakoś inaczej. Pięknie. Czujemy się wyróżnieni i odnowieni. Oby w nas te doświadczenia, przeżycia pozostały jak najdłużęj.


Autorka relacji: Anna Rogala-Goj

klica dnia styczeń 28 2015 10:35:34 · Drukuj

Przegląd
Złota Szopka dla gimnazjalistów w XVI Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Szopkowych w Pyskowicach

Grupa projektowa z klasy II c, pracująca pod kierunkiem Pani Kornelii Sobel oraz Pani Jolanty Winkler we współpracy z Panią Katarzyną Bąk i Panią Anną Rogalą-Goj, odnotowała poważny sukces podczas odbywającego się w piątek, 23 stycznia i sobotę 24 stycznia XVI Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Szopkowych w Pyskowicach. Przedstawienie
Jasełkowe przygotowane wg autorskiego scenariusza Pani K. Sobel „Nim pierwsza gwiazda niebo rozjaśni…” zdobyło w przeglądzie Złotą Szopkę.
Nie obyło się bez nieprzewidzianych i humorystycznych okoliczności. Młodzi aktorzy, którzy przybyli do Pyskowic, musieli się zmierzyć z bardzo poważnym problemem technicznym. W całym mieście brakowało prądu. Co począć, jeśli istotnym elementem przedstawienia są podkłady muzyczne, a drugi plan sceniczny to teatr cieni, który potrzebuje lampy zasilanej prądem właśnie. Okazuje się, że młodzi artyści i ich opiekunowie stanęli na wysokości zadania i… zagrali w światłach… telefonów komórkowych. Chór także sobie świetnie poradził. Pani Bąk i w ciemności potrafi doskonale grać na gitarze. Jednym słowem – siłą swych talentów, pasji, emocji i z drobną pomocą TAURONA – wykosili konkurencję.


Anna Rogala-Goj

klica dnia styczeń 28 2015 10:14:39 · Drukuj

Spotkanie z rodzicami
Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów Gimnazjum w Brynku na spotkanie z rodzicami, które odbędzie się 21.01.2015r. (środa) o godz.17.00.
klica dnia styczeń 18 2015 14:45:34 · Drukuj

Konkurs
Mój ulubiony bohater literatury fantastyczno - baśniowej

W grudniu 2014r. wyłoniono zwycięzców Konkursu Literackiego pt. „Mój ulubiony bohater literatury fantastyczno – baśniowej”. Konkurs odbył się w ramach współpracy partnerskiej pod nazwą: „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych”. Tematyka konkursu dotyczyła bohaterów książek z dziedziny fantasy, przekazanych w depozyt bibliotece gimnazjum przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Tworogu.
Jury przyznało uczniom naszego gimnazjum następujące miejsca:


I miejsce: Marta Badura kl. IIIc
Alicja Marzec kl. IIb
II miejsce: Alicja Siwy kl. IIIc
III miejsce: Anna Wojsyk kl. IIIa
Natalia Pytel kl. IIb
Wyróżnienie: Marta Głuch kl. IIIa, Maja Ferdin kl. Ia

Jolanta Winkler

klica dnia styczeń 12 2015 14:37:16 · Drukuj

Lekcje teatralne
Teatr Rozrywki w Chorzowie – przestrzeń oswojona

Ostatnimi czasy uczniowie Gimnazjum w Brynku zasłużyli na miano stałych bywalców w chorzowskim Teatrze Rozrywki. Już po raz trzeci w bieżącym roku szkolnym, mieli okazję, w ramach projektu unijnego "Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym...", uczestniczyć w niesamowitym widowisku.
Lekcje teatralne wzbudzają wiele sprzecznych emocji; radość, śmiech, ale i zaciekawienie przeplatane zdziwieniem. Niewątpliwie można zaliczyć je do najciekawszych doświadczeń zespołu teatralnego Bez-Miary w tym roku szkolnym. Młodzi adepci teatralnego rzemiosła, czyli stała 18-osobowa grupa członków Zespołu Teatralnego Bez-Miary, uczestniczyli od września w trzech kolejnych lekcjach teatralnych, a tuż przed samymi świętami 18 grudnia w lekcji 3, poświęconej reżyserowi. Mamy szczęście, pod kierunkiem aktorów Teatru Rozrywki mogliśmy się wykazać umiejętnościami, mając styczność z żywą materią teatru na deskach Małej Sceny poprzez improwizację.
3 lekcja teatralna dotycząca relacji reżyser -aktor-postać uświadamia, że w teatrze wszystko się może zdarzyć... Często rzeczy absurdalne, intrygujące oraz niewątpliwie twórcze. Luźna i pogodna atmosfera całego spotkania sprawiały, iż nawet niedoświadczony artysta, uczeń, mógł poczuć się jak zawodowy aktor na prawdziwej próbie do wielkiej sztuki, czego dowodem są zdjęcia (patrz: Galeria).


Opiekunowie: Anna Rogala-Goj i Jacek Klica

klica dnia styczeń 05 2015 16:39:32 · Drukuj

Zespół Teatralny Bez-Miary
Zespół Teatralny Bez-Miary w finale wojewódzkiego konkursu

Zespół Teatralny Bez-Miary, który od początku roku pracuje w nowym składzie, zadebiutował prezentacją w wojewódzkim finale prestiżowego Przeglądu Małych Form Teatralnych, który odbył się 15 grudnia w Mysłowicach. Konkurs zorganizowało Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach, a honorowym patronatem objął Wojewoda Śląski.
Zespół zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego na podstawie autorskiego scenariusza napisanego przez opiekuna zespołu zaprezentował spektakl „Biuro marzeń zagubionych”.
Daliśmy radę, chociaż nie zajęliśmy punktowanego miejsca. Młodzi aktorzy zobaczyli, jak zaprezentowali się inni już pewni siebie, z pełną świadomością sceniczną, zobaczyli, jak bardzo ważna jest wyrazistość i swoboda sceniczna, i na pewno z tego doświadczenia będą mogli czerpać tak, by w kolejnych prezentacjach wypadać jak najlepiej.
Ale przecież mamy dowody na to, jak nasz spektakl się podobał. Na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach http://www.kuratorium.katowice.pl/ w centralnej jej części, w której znajduje się dokumentacja fotograficzna najważniejszych wydarzeń oświatowych w województwie W obiektywie, znajdziemy zdjęcia z konkursu. Wystarczy kliknąć link Profilaktyka przez sztukę, a zobaczymy zespół teatralny w wielu odsłonach, bardzo pięknych bez wątpliwości. Gratulujemy.


Opiekun zespołu – Anna Rogala-Goj


klica dnia styczeń 05 2015 16:36:19 · Drukuj

Strona 3 z 27 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?

Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Tablica

Tablica

Copyright © 2008
Powered by PHP-Fusion ©Aero 2 blank by: Itanium3762349 Unikalnych wizyt