Nawigacja
Gimnazjum
  Strona Główna
  Szkoła
  Wizja i misja
  Statut
  Rekrutacja
  Dobre praktyki
  Programy nauczania
  Kryteria ocen
  WSO
  Rada Pedagog.
  Uczniowie
  Rada Rodziców
  Strefa rodzica
  Osiągnięcia
  Laureaci/Finaliści
  Organizacje
  Podręczniki
  Org. roku szkol.
  Wywiadówki
  Plan lekcji
  Zajęcia pozalek.
  Konkursy
  Wymiana
  Galeria
  Sport
  Gimbus
  Kontakt
  Facebook


Ostatnie Artykuły
Wyniki IV Powiatoweg...
Protokół z posiedze...
Wyniki XVII Międzysz...
XIII Konkurs Biblijny
Konkurs Fotograficzn...

Spotkanie
Spotkanie z Funkcjonariuszami Policji

Dzisiaj uczniowie gimnazjum w Brynku mieli okazję spotkać się z policjantami. Spotkanie było okazją do rozmowy z uczniami na temat cyberprzemocy. Młodzi ludzie wysłuchali wykładu przygotowanego przez policjantkę z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii na temat czym jest cyberprzemoc, jak się przed nią bronić i jakie są konsekwencje dla jej sprawców. Podczas spotkania postawiono na aktywizacje uczniów i ich czynny udział w zajęciach. Przedstawiono w formie warsztatów kilka historii, które miały pokazać młodzieży, z jakimi odczuciami musi zmierzyć się ofiara cyberprzemocy. Policjantka przedstawiła sytuacje w jakich dochodzi do tego typu zachowań i omówiła sposoby radzenia sobie z nimi.
Po wykładzie młodzi słuchacze będą już wiedzieli jak obsługiwać aplikację „Moja Komenda”, której zalety przedstawili młodzieży dzielnicowi działający na terenie Brynka oraz będą w stanie rozpoznać cyberprzemoc.Hanna Penz

klica dnia kwiecień 13 2017 09:06:07 · Drukuj

Konkurs
PODSUMOWANIE POWIATOWEGO KONKURSU DLA GIMNAZJALISTÓW
,,Policja w Służbie Społeczeństwu,,

6 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Techniczno Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach odbyło się podsumowanie powiatowego konkursu dla gimnazjalistów ,, Policja w Służbie Społeczeństwu,,. Miło nam poinformować, że uczniowie klas III, którzy reprezentowali nasze gimnazjum zdobyli I miejsce. GRATULACJE dla Alicji Kubica, Julii Duch i Kacpra Mika.

Piszą o nas na:
http://tarnowskie-gory.slaska.policja.gov.pl/k26/informacje/wiadomosci/199361,Rozstrzygnieto-konkurs-quotWiedzy-o-Policjiquot.html


Hanna Penz
Katarzyna Solecka

klica dnia kwiecień 06 2017 22:15:24 · Drukuj

Konkurs


XXV Konkurs Piosenki Niemieckiej

W dniu 15.03.2017 w 10 LO w Zabrzu odbył się XXV Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej. W konkursie wzięło udział 300 uczestników z 76 zespołów w III kategoriach wiekowych: uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.
Uczniowie naszego gimnazjum : Celine Haida, Nicole Gołkowska, Alicja Kubica, Oliwia Janik, Maja Ferdin, Natalia Niżnik, Oliwia Bieńko, Karolina Lis, Marcin Mitręga prezentowali piosenkę Andreasa Bourani "Auf uns".
Tę piosenkę śpiewali jeszcze raz podczas Gali Laureatów. Gimnazjum w Brynku otrzymało wyróżnienie.Gratulujemy zespołowi za angażowania w przygotowanie konkursu.

klica dnia marzec 31 2017 10:21:05 · Drukuj

Konkurs
POLICJA W SŁUŻBIE SPOŁECZEŃSTWU.

Przedstawiciele klas 3 w piątek 24 marca brali udział w Konkursie Wiedzy o Policji, organizowanym przez Zespół Szkół Techniczno Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach oraz Komendę Powiatową Policji w Tarnowskich Górach pod nazwą ,,Policja w Służbie Społeczeństwu,,.
Gimnazjum w Brynku godnie reprezentowali: Alicja Kubica z klasy III a oraz Julia Duch i Kacper Mika z klasy III c. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na początku kwietnia. Trzymamy kciuki!


Hanna Penz

klica dnia marzec 26 2017 19:39:22 · Drukuj

Konkurs

W dniu 13.03.2017r. odbył się I etap Powiatowego Konkursu Literackiego „W magicznym świecie Baśnioboru”. Celem konkursu było: rozwijanie wśród uczniów pasji czytelniczej, popularyzacja twórczości Brandona Mulla, ukazanie pozytywnych wartości zawartych w książkach tego autora i rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem. Tematyka konkursu dotyczyła bohaterów książki B. Mulla „Baśniobór cz. 1”. W konkursie brało udział 10 uczniów z klas pierwszych, 3 z najwyższą liczbą punktów przeszło do II etapu, który odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury
w Tworogu w maju bieżącego roku. Uczniowie zakwalifikowani do II etapu muszą przeczytać 2 cz. Baśnioboru „Gwiazda wieczorna wschodzi” oraz zapoznać się z biografią pisarza.
Uczestnicy II etapu konkursu to:
-Joanna Lebel kl. Ic
-Julia Majchrzak kl. Ib
-Zuzanna Kogut kl. Ib


Jolanta Winkler


klica dnia marzec 22 2017 09:47:57 · Drukuj

Sukces

Sukces

Uczennica klasy IIB – Celine Haida jest mistrzem językowym. Uczennica bierze udział w wielu konkursach z języka niemieckiego osiągając wysokie wyniki. W XV edycji konkursu organizowanego przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego została finalistką. 25. 02. 2017 uczennica pojechała do Warszawy, gdzie odbył się finał. Na 100 uczestników Celine zajęła 43 miejsce. To nie koniec sukcesów naszej uczennicy. 16 marca ogłoszone zostały wyniki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego. Celine została laureatką. Jej osiągnięcia są wynikiem ciężkiej pracy i zaangażowania. Serdecznie gratulujemy!


Anna Rainer


klica dnia marzec 21 2017 09:52:54 · Drukuj

Konsultacje
Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów Gimnazjum w Brynku na konsultacje, które odbędą się 22.03.2017 r. (środa) od 16.30 do 17.30.
klica dnia marzec 20 2017 10:50:48 · Drukuj

Informacja
Gimbus w rekolekcje będzie odjeżdżał o 30 minut później od II kursu, a odjedzie ok. godziny 10.00 spod kościoła po rekolekcjach.
klica dnia marzec 07 2017 13:57:57 · Drukuj

Konkurs
Wyniki VIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego:
To, co ważne. Mój głos w sprawie wartości pod patronatem
ks. prof. J. Szymika i honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty


Jury VIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego, któremu przewodniczył Poeta, ks. prof. Jerzy Szymik, po przeczytaniu ponad 80 zestawów wierszy, opowiadań i esejów poświęconych problematyce wartości, przyznało 33 nagrody we wszystkich kategoriach konkursowych. Listę nagrodzonych autorów publikujemy w Załączniku.
Organizatorzy zapraszają wszystkich Laureatów Konkursu wraz z Opiekunami na uroczystość podsumowania, która rozpocznie się w Gimnazjum w Brynku 27 marca o godzinie 12.00.
Uroczystość uświetni obecnością Patron Konkursu, Ksiądz Profesor Jerzy Szymik.W imieniu organizatorów
Anna Rogala-Goj


klica dnia marzec 02 2017 10:30:47 · Drukuj

Konkurs

Poezja jest zasłuchaniem w ciszy serca… Ta wydobyta z pamięci fraza pięknie wskazuje na oczyszczającą moc poezji, która wymaga wsłuchania się w siebie, poszukania w sobie dobrych emocji otwierających drzwi do serca drugiego człowieka. Poezja ocala, bo budzi wrażliwość, wskazuje drogę tym, którzy nie stoją w miejscu, pragną rozwijać talenty, doskonalić swoje umiejętności. Mamy nadzieję, że czas spędzony w Gimnazjum w Brynku podczas XVII Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Szkół Podstawowych i Gimnazjów nie był czasem straconym, że było to wyjątkowe spotkanie Wrażliwych i Utalentowanych, które na długo pozostanie w pamięci. To niezwykłe doświadczenie móc gościć Recytatorów już po raz siedemnasty w Brynku i mamy nadzieję, że nie jest to nasze ostatnie spotkanie. Dziękujemy za obecność. W zakładce Konkursy publikujemy listę laureatów naszego Konkursu.Organizatorzy


klica dnia luty 15 2017 21:32:56 · Drukuj

Ogłoszenie!
Jutro w naszym Gimnazjum odbędzie się "Konkurs Recytatorski". Jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych. W związku z tym gimbus nie będzie kursował.
klica dnia luty 14 2017 14:52:45 · Drukuj

Strona 3 z 39 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?

Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Tablica

Copyright © 2008
Powered by PHP-Fusion ©Aero 2 blank by: Itanium4672628 Unikalnych wizyt