Nawigacja
Gimnazjum
  Strona Główna
  Szkoła
  Wizja i misja
  Statut
  Rekrutacja
  Programy nauczania
  Dobre praktyki
  Kryteria ocen
  WSO
  Rada Pedagog.
  Uczniowie
  Rada Rodziców
  Strefa rodzica
  Osiągnięcia
  Laureaci/Finaliści
  Organizacje
  Podręczniki
  Org. roku szkol.
  Wywiadówki
  Plan lekcji
  Zajęcia pozalek.
  Konkursy
  Wymiana
  Galeria
  Sport
  Gimbus
  Kontakt
  Facebook


Ostatnie Artykuły
XIV Konkurs Biblijny
Konkurs plastyczny -...
Wyniki XVIII Międzys...
XVIII Międzyszkolny ...
Wyniki IV Powiatoweg...

Konkurs
Szkolny Konkurs Recytatorski

W poniedziałek 18 lutego w placówce w Brynku w ramach Konkursu Szkoła Młodych Patriotów odbył się szkolny konkurs recytatorski tematycznie związany z poezją patriotyczną. Reprezentanci klas VI, VII szkoły podstawowej oraz II i III klas gimnazjów recytowali wiersze polskich poetów, w których pojawiał się motyw miłości do ojczyzny. Uczniowie reprezentowali wysoki poziom umiejętności, a przede wszystkim przez piękno poetyckiego słowa manifestowali postawy patriotyczne. I miejsce w konkursie zajęła uczennica klasy III b Paulina Szkolik, która zaprezentowała tekst W. Szymborskiej: Gawęda o miłości ziemi ojczystej. Konkurs przygotowała pani Iwona Pilc, koordynator programu: Szkoła Młodych Patriotów.

klica dnia luty 22 2018 09:38:16 · Drukuj

Film
„Wielkość przejawia się nie w sile, lecz we właściwym jej wykorzystaniu. Największym człowiekiem jest ten, kto swoją siłą potrafi porwać najwięcej serc”.

W nawiązaniu do tematu wartości, ujętego w szkolnym programie wychowawczo – profilaktycznym, w czwartek 15 lutego wszyscy uczniowie klas VII oraz klasy II i III gimnazjum udali się do Multikina w Zabrzu na film pt. „Cudowny chłopak”.
„Cudowny chłopak” skłania do refleksji i przemyśleń. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie „jakim człowiekiem ja jestem?”
Film dotyka najważniejszych wartości: wrażliwości, empatii, dobroci, miłości, przyjaźni. Pamiętajmy, że „każda przeżyta chwila ma swoje znaczenie, bo bez niej nie bylibyśmy tym, kim jesteśmy”. Gorąco zachęcamy tych ,którzy jeszcze tego nie zrobili, do przeczytania książki autorstwa R. J. Palacio o tym samym tytule „Cudowny chłopak”.
Jednocześnie pragniemy podziękować Radzie Rodziców za pokrycie kosztów przejazdu do Multikina w Zabrzu.


Hanna Penz


klica dnia luty 16 2018 22:15:22 · Drukuj

Konkurs
Konkurs

Wygraliśmy III Regionalny Konkurs Kolędy Niemieckojęzycznej w Gliwicach. Nasza czwórka, czyli Karolina Mazur, Karolina Popielarz, Antosia Osadnik oraz Antoś Jaruszowic byli bezkonkurencyjni i pokonali pozostałych 29 podmiotów wykonawczych, zyskując uznanie jury. Uroczyste podsumowanie Konkursu odbyło się 12 stycznia w Miejskim Domu Kultury w Gliwicach.

klica dnia luty 11 2018 16:41:58 · Drukuj

Pyskowice
Konkurs

Z radością informujemy, że Zespół Teatralny Bez-Miary podczas XIX Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Szopkowych, który odbył się 25 stycznia w Pyskowicach, zdobył Złotą Szopkę, czyli najważniejszą nagrodę Konkursu. Uczniowie klas gimnazjalnych oraz klasy VII b, którzy na konkursie zaprezentowali spektakl Ulica Wielkiej Kolędy, udowodnili, że scena to przestrzeń wzruszenia i głębokich przeżyć. Wystąpili, zaśpiewali, zagrali najpiękniej. Gratulujemy....
(Zdjęcia w Galerii)


Anna Rogala-Goj

klica dnia styczeń 29 2018 20:44:46 · Drukuj

Wystawa
Wystawa

W środę 24 stycznia podczas zebrania z rodzicami została zainaugurowana wystawa fotografii absolwenta Gimnazjum w Brynku, Roberta Jaruszowca. Ten niezwykły młody człowiek, ustabilizowany zawodowo, wykształcony i stale poszukujący, obecnie student filozofii na KUL-u stworzył fotografie ukazujące piękne zakątki Gminy Tworóg. Niezwykła uroda zdjęć, ich klimat, zdradzają wrażliwość autora, który, komentując fotografie, mówi: Świat mnie zadziwia. I to zadziwienie światem, zachwyt, są motywem przewodnim wystawy, która została opatrzona poetyckimi komentarzami autorstwa uczennicy klasy II gimnazjum, Alicji Warzechy. Ten wyjątkowy mariaż fotografii i poezji urzeka, skłania do refleksji o tym, że możemy powtórzyć za poetą, Czesławem Miłoszem: To jedno nas łączy - utrwalona chwila zachwytu. Wystawa zapoczątkowuje cykl spotkań z absolwentami szkoły, którzy mają wiele do opowiedzenia, a ich życiowa droga przekonuje, że wiele wynieśli z miejsca, z którego się wywodzą - ze swojej małej ojczyzny. (Zdjęcia w Galerii)


Anna Rogala-Goj


klica dnia styczeń 29 2018 20:24:54 · Drukuj

Lekcja
Lekcja teatralna

W środę 24 stycznia w ramach programu edukacji teatralnej, w którym uczestniczy szkoła, klasa II a oraz część uczniów z klasy II d, VII a i III c odwiedziła Teatr Rozrywki w Chorzowie i wzięła udział w czwartej lekcji teatralnej poświęconej organizacji przestrzeni scenicznej. Uczniowie doświadczyli iluzji teatru, ponieważ lekcja pokazała im możliwości, jakie dają efekty dźwiękowe, muzyka, gra światła. To była gra na emocjach i nastroju widzów, zwłaszcza, że jeden w uczniów został uprowadzony przez postacie sceniczne i stał się aktorem w przedstawieniu. Po lekcji czekała na młodzież dodatkowa atrakcja w postaci zwiedzania teatru. Uczniowie zobaczyli zaplecze małej sceny, garderoby, pomieszczenie inspicjenta, zrobili zdjęcia z gwiazdami teatru, no i przede wszystkim znaleźli się na dużej scenie, na której stały dekoracje z kultowego przedstawienia Teatru Rozrywki, czyli Jesus Christ Superstar. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Anna Rogala-Goj

klica dnia styczeń 29 2018 06:54:32 · Drukuj

XVIII Konkurs
XVIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
I GIMNAZJÓW BRYNEK 2018

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Tworogu z oddziałami gimnazjalnymi w Brynku i Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu, jak co roku, zapraszają wszystkich miłośników pięknego wygłaszania tekstów literackich do udziału w XVIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Szkół Podstawowych i klas gimnazjalnych, Brynek 2018.
Już po raz osiemnasty chcemy spotkać się z tymi wszystkimi, którzy poprzez piękno poetyckiego słowa wyrażają własne emocje, osobistą wrażliwość przekładając na moc artystycznej ekspresji.
Wielokrotnie już, Drodzy Recytatorzy i Opiekunowie Utalentowanych, udowodniliście swoją obecnością potrzebę organizacji takich spotkań, jakie każdego roku zimą odbywają się w Brynku.
Czekamy na Was i tym razem, wierząc, że stworzyliśmy tradycję, którą warto kultywować.
Do zobaczenia podczas konkursowych przesłuchań, które, tak jak przed rokiem, odbywać się będą dla wszystkich grup tego samego dnia, 15 marca 2018r. i tego dnia zastaną również podsumowane w ramach V Święta Poezji w Szkole Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Tworogu z oddziałami gimnazjalnymi w Brynku.
Regulamin i kartę zgłoszenia można znaleźć w zakładce: KonkursyOrganizatorzy


klica dnia styczeń 26 2018 09:07:07 · Drukuj

Bezpieczne...
Bezpieczne Ferie

W dniu dzisiejszym odbyła się pogadaka dla uczniów dotycząca bezpiecznych zachowań podczas zbliżających się ferii zimowych. Pogadankę przeprowadził dzielnicowy aspirant Maciej Bobola. Bardzo dziękujemy Panu Maciejowi Boboli, że kolejny raz odwiedził progi naszej szkoły, by edukować uczniów w bardzo istotnej kwestii jaką jest BEZPIECZEŃSTWO!Hanna Penz

klica dnia styczeń 26 2018 08:53:34 · Drukuj

Wywiadówka

Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Tworogu z oddziałami gimnazjalnymi w Brynku na wywiadówkę, która odbędzie się 24.01.2018 r. (środa) o godz.17.00.

klica dnia styczeń 23 2018 09:41:45 · Drukuj

Pomoc...
POMOC NA Słodko!!!

Dnia 19.12.2017 r. Szkolne Koło Wolontariatu, zorganizowało ,,Dzień słodkości", mający na celu zbiórkę pieniędzy, przeznaczonych na zaadoptowane przez naszą szkołę dziecko z Afryki. Nasze wolontariuszki (K.Mazur i E.Binkowska) od rana czuwały nad wypiekami, które zostały przygotowane przez przedstawicieli klas naszej szkoły. Pomysł bardzo spodobał się naszej szkolnej młodzieży, ponieważ zebraliśmy 408 złotych. Nasze Panie opiekun (P. Aleksandra Kołecka i P. Hanna Penz) przelały na konto naszej podopiecznej kwotę w wysokości 405 złotych (3 złote wynosił koszt przelewu). Wolontariusze pragną jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym uczniom, pamiętajmy, że RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!!!


Wolontariusze z opiekunami

klica dnia styczeń 23 2018 09:36:22 · Drukuj

Informacja

Z radością informujemy, że uczennica klasy VII b Maria Jańczuk zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. W etapie rejonowym Konkursu organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach , który odbył się na początku stycznia w Bytomiu, Marysia uzyskała wymagana 85% punktów. Etap finałowy Konkursu nastąpi już w lutym. Gratulujemy.

klica dnia styczeń 21 2018 10:37:03 · Drukuj

Strona 3 z 44 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?

Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Tablica

Copyright © 2008
Powered by PHP-Fusion ©Aero 2 blank by: Itanium4830735 Unikalnych wizyt